Renault Megane EV na baterie

Wybór auta to jedno, Megane EV to dobry wybór ale stacje ładowania to Greenway czy EloCity?

436

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Megane EV w kolorze czerwonym
czerwone Megane EV

kierowcy zawsze kochali Megane za stylistykę i własności jezdne, każda generacja stawała się atrakcyjniejsza ale z tym elektrykiem to przesadzili… Megane EV jest ładne!!!

Megane EV cały elektryczny

Unijna dyrektywa mówiąca o zakazie sprzedaży aut spalinowych od 2035 roku nie nastraja optymistycznie. Kolejny raz politycy urządzają świat za nasze pieniądze. Chodzi o przymuszenie do elektromobilności czy o ekologię. Jeśli chodzi o ekologię to produkcja baterii oraz silników elektrycznych jest zabójcza dla środowiska naturalnego. Ale oczywiście wszystko pójdzie do produkcji poza UE. Czyli mamy także zafundowane bezrobocie bo w motoryzacji pracują miliony osób. Szkoda bo jest benzyna syntetyczna czyli zeroemisyjna. Są paliwa na metanolu czyli zeroemisyjne choć spalinowe. Czemu musimy być zakładnikami urzędasów?

panel deski rozdzielczej nocą w Megane EV
deska rozdzielcza Megane EV w nocy

Ludzie którzy pokochali Megane zrobili to z własnego wyboru a czy będzie elektryczny czy nie to sprawa drugorzędna. Pierwsze wrażenie po zajęciu miejsca za kierownicą to kompletnie nowa jakość. Auto jest supernowoczesne ale nie jest przeładowane gadżetami. Nie robi na siłę nowoczesnego wyglądu ale po prostu jest nowoczesne. Materiały użyte do budowy są wysokiej jakości ale koncepcja użytkowa i ergonomiczna diametralnie inna od zwykłego Megane. Zacznę od deski, cała jest pokryta tkaniną i jest to rewelacyjny pomysł dający świetny ludzki wymiar. Koniec z plastikiem czy skórą, tak jest lepiej.

deska rozdzielcza Megane ev
deska rozdzielcza Megane ev czyli ekrany LED

Jedziemy w Polskę elektrykiem czyli… ZASIĘG Megane EV

Producent deklaruje że przy ekonomicznej jeździe mamy ponad 400km zasięgu… a przy normalnej???? 230km!!!! Tak! Pojechaliśmy do Torunia z naszej redakcji to 199km, jechaliśmy +5km/h do znaków i gdy zajechaliśmy na miejsce zostało 7% baterii. Po drodze z Legionowa do Torunia mamy raptem 2 miejsca z ładowarkami. Ładowarki w Polsce to dramat, niektóre rejony to wręcz pustynia. W płońsku mamy OrlenCharge a w Sierpcu Elocity, mówię o ładowarkach dostępnych z ulicy, tak przy trasie. W samym Toruniu mamy ponad 40 miejsc z co najmniej 2 punktami ładowania. Jak na ilość aut EV w Toruniu to sytuacja komfortowa.

wnętrze Megane ev
przestronne wnętrze Megane EV

Akumulatory Litowo-Jonowe to na dziś szczyt możliwości ale na szczęście zbliża się nowa era baterii. Na dziś jednak to drogie i słabe rozwiązanie. Jeśli za każdym razem wyjeżdżając dalej jak na zakupy jest problem z powrotem to jest to bez sensu. Jeśli elektromobilność się u nas szybko rozwinie to zrujnuje sieć. Ten kraj nie jest przygotowany na to zjawisko i blackout zbliża się wielkimi krokami. Pokazówka zacznie się jeszcze tego lata. Jeśli będą upały to poza klimatyzatorami w biurach i w domach sieć będzie musiała obsłużyć te w autach stojących w szczycie w korkach. Cóż za piękna katastrofa zbliża się!!!.

kolejka do stacji ładowania zawita także do nas i to już tego lata w drodze na wakacje albo w powrocie z nich.

Megane EV bardziej dynamiczne od RS Line na benzynę

Wersja elektryczna przyspiesza w 7,4s i poza Megane RS jest to najdynamiczniejsze seryjne Megane. Frajda z używania pedału gazu jest taka że w aucie elektrycznym nie występuje turbo dziura. Reakcja na wciśnięcie gazu jest natychmiastowa. Może nie taka jak w Tesli Plaid ale jest fajnie. Silnik ma ponad 200KM i pamiętajcie że moment obrotowy i moc są dostępne już od 0obr/min. To jest największa zaleta silnika elektrycznego, no i to że nie musi mieć skrzyni biegów(która zwykle jest skomplikowana, droga i awaryjna). Optymistyczne jest to że jeśli możemy się ładować z własnego gniazdka to koszty jazdy będą na prawdę niskie.

Renault Megane EV tył
Renault Megane EV najładniejsze w czerwieni

Pamiętajcie o wożeniu ze sobą ładowarki na 230V bo czy to u rodziny czy u znajomych można się podładować za na prawdę małe pieniądze. My robiąc ten test w różnych miejscach korzystaliśmy z EloCity. Obecnie jest to jedna z najpowszechniejszych sieci a przy tym jest bardzo elastyczna i w niektórych miejscach są promocje poniżej 1.50PLN za kWh. Spotkaliśmy także w Toruniu gdzie mamy redakcję lokalną mnóstwo ładowarek Energi ale niestety by z nich korzystać trzeba mieć własne kable a nie każdy takie ma!!!

Bezpieczny zakup elektryka Megane EV a potem Greenway czy EloCity??

Opinie o samochodach elektrycznych bywają bardzo różne. Użytkownicy elektryków mają skrajne zdanie a my staramy się urealniać fakty i mity o autach elektrycznych. Posłuchaj naszej audycji i poznaj nasz punkt widzenia po teście samochodu elektrycznego.

aktualny cennik Renault

jak obliczyć ratę kredytu samochodowego – przeczytaj co zrobić by było najkorzystniej

zobacz najszybsze Megane RS

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia