Nowy inwestor w Wiśle Kraków. Wisła Kraków już niedługo bardzo możliwe, że będzie miała nowego większościowego udziałowca. O fakcie tym poinformował na spotkaniu z kibicami „Białej Gwiazdy” właściciel i jednocześnie jej prezes Jarosław Królewski. Właściciel Wisły Kraków był bardzo tajemniczy co do tematu nowego inwestora, wiadomo jednak, że jest on z zagranicy. Jego plan jest taki, że w ciągu 4 lat Wisła nie tylko wróci do Ekstraklasy, ale też powalczy o coś więcej. Jak można się domyśleć to coś więcej to mistrzostwo Polski. Królewski jest bardzo pozytywnie nastawiony do możliwe, że przyszłego inwestora. Według obecnego właściciela Wisły Kraków rozmowy z inwestorem są zaawansowane i bardzo możliwe, że wszystko będzie jasne jeszcze w tym miesiącu.

Nowy inwestor w Wiśle Kraków – Wisła Bogusława Cupiała

Przypomnijmy, w 1997 roku jeden z najbogatszych Polaków Bogusław Cupiał zainwestował w pogrążoną w kryzysie Wisłę Kraków. Od tej pory „Biała Gwiazda” zaczęła piąć się w górę tabeli kupując najlepszych piłkarzy w Polsce. Efektem tego były seryjnie zdobywane mistrzostwa i puchary Polski, a także m. in. awans do 1/8 finału Pucharu UEFA. Dla Cupiała było to za mało i jego obsesją stała się Liga Mistrzów. Przystępowano do eliminacji kilka razy, ale żadna z prób nie zakończyła się powodzeniem. Czasem na drodze stawali giganci jak Real Madryt czy FC Barcelona więc awans był mało realny. Miały miejsce jednak także kompromitujące porażki jak ta z Levadią Tallin czy Karabachem Agdam o którym mało kto wtedy słyszał. Dwa razy zabrakło niewiele, najpierw na drodze Wiślaków stanął grecki Panathinaikos, a następnie Apoel Nikozja. Ostatecznie zza ery Cupiała nie udało się awansować do elitarnych rozgrywek, a on sam odszedł z klubu w 2016 roku.

Nowy inwestor w Wiśle Kraków – mocarstwowe plany

Rozmowy trwały z trzema potencjalnymi inwestorami, a na placu boju został tylko jeden. Wybrano właśnie jego ponieważ wydawał się być najbardziej zainteresowany sprawami „Białej Gwiazdy”. Tajemniczy inwestor wiąże z klubem z ulicy Reymonta mocarstwowe plany, o których już wcześniej wspomniałem. Można się jednak domyślać, że celuje on jeszcze wyżej podobnie jak Cupiał w Ligę Mistrzów i konkurowanie z solidnymi europejskimi markami. Krakowski klub w przerwie zimowej solidnie się wzmocnił szczególnie hiszpańskimi piłkarzami. Obecnie Wisła notuje serie 7 zwycięstw z rzędu i zajmuje 3 miejsce w I lidze z 45 punktami dające na tą chwilę baraże. Na pewno jednak ambicje tego klubu sięgają znacznie wyżej.

Najbliższe spotkanie Wisła Kraków rozegra w najbliższą sobotę o godzinie 17-30 na wyjeździe z Puszczą Niepołomice.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o Legii w finale pucharu Polski