Nowy trener Rakowa Częstochowa

340

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Nowy trener Rakowa Częstochowa
Nowy trener Rakowa Częstochowa

Nowy trener Rakowa Częstochowa. W ostatnich dniach trener Rakowa Częstochowa Marek Papszun poinformował, że nie przedłuży wygasającej po obecnym sezonie umowy. Z tego powodu „Medaliki” musiały znaleźć szkoleniowca, który zastąpi Papszuna i prawdopodobnie poprowadzi Raków w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Ostatecznie wybór padł na dobrze znanego w Częstochowie, ale nieznanego opinii publicznej asystenta Papszuna, Dawida Szwargę.

Nowy trener Rakowa Częstochowa – wybór Szwargi

Dawid Szwarga ma 32 lata, a asystentem Marka Papszuna jest od lipca 2021 roku. Przez lata Szwarga był piłkarzem, lecz „bujał” się po niższych ligach. Szwarga wyjątkowo wcześnie zakończył karierę piłkarską bo w wieku 30 lat gdy doszedł do wniosku, że to nie dla niego. Swoją karierę trenerską Szwarga rozpoczynał w Dąbrowie Górniczej z 12-latkami z rocznika 2002. Rocznik ten nie rokował dobrze na przyszłość, Szwarga jednak zrobił z tych chłopaków poważną ekipę i wniósł na wyższy poziom. Już wtedy było widać po nim materiał na trenera, aż w końcu dostał szansę w GKS-ie Katowice bycia asystentem trenera. Jakub Dziółka, który współpracował ze Szwargą w GKS-ie Katowice chwali przyszłego pierwszego szkoleniowca „Medalików”. Już wtedy bardzo interesował się futbolem, oglądał dużo zachodniej piłki i miał różne pomysły związane z taktyką.

Nowy trener Rakowa Częstochowa – strzał w dziesiątkę

Zdaniem Roberta Góralczyka, dyrektora sportowego w katowickim klubie, a w przeszłości asystenta Adama Nawałki już sama rekomendacja Michała Świerczewskiego i Marka Papszuna jest świetną wiadomością dla Szwargi. Swego czasu Szwargą interesowało się kilka klubów w tym Zagłębie Sosnowiec. Z różnych względów Szwarga nie mógł pracować przy kresowej, a po raz pierwszy Łukasz Girek, były dyrektor Zagłębia Sosnowiec o tym szkoleniowcu usłyszał od Jarosława Wojciechowskiego, ówczesnego dyrektora akademii tego klubu. Zdaniem Girka Szwarga zwraca uwagę na wiele rzeczy, ma analityczny umysł. Bez problemu poradziłby sobie w wielu innych branżach niezwiązanych z piłką nożną np. w biznesie. Zatrudnienie, a właściwie kontynuacja pracy z tym szkoleniowcem to powinien być strzał w dziesiątkę. Dla Rafała Góraka, u którego pracował Szwarga w GKS-ie nie było zaskoczeniem, że to on został wybrany na trenera zespołu spod Jasnej Góry ponieważ to była tylko kwestia czasu.

Nowy trener Rakowa Częstochowa – następca Marka Papszuna

Zdaniem Jarosława Ziemby z Śląskiego Związku Piłki Nożnej Dawid Szwarga jest bardzo komunikatywnym człowiekiem zresztą kształcił się w tym kierunku. Duży wpływ na niego i jego kolegów z dużą dozą prawdopodobieństwa miał Tadeusz Huciński mówi Piotr Pierścionek. Gdy wyjeżdżaliśmy na zachód widać było, że tamten futbol inaczej funkcjonuje też pod względem psychologicznym. W Częstochowie Szwarga odpowiadał m. in. za rozwój indywidualny zawodników. Jak mówi właściciel Rakowa Częstochowa Michał Świerczewski, Dawida Szwargę poznał 7 lat temu i od razu „wpadł mu w oko”. Jak się teraz okazało, Szwarga prawdopodobnie od początku był szykowany do zastąpienia Marka Papszuna na stanowisku. Ostatnio jeden z trenerów na pytanie kto zastąpi Marka Papszuna bez zastanowienia odpowiedział, że Szulczek albo Szwarga bo obaj mają podobny styl pracy co Papszun.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o finale pucharu Polski Raków Legia

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia