Majówka na Zamku Ogrodzieniec / 28.04-3.05

828

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Majówka na Zamku Ogrodzieniec
Warownia strzegła szlaku handlowego z Krakowa do Częstochowy.

Ciekawą propozycją na spędzenie długiego majowego weekendu w plenerze może być Majówka na Zamku Ogrodzieniec. Atrakcji z pewnością nie zabraknie. Majówka na Zamku Ogrodzieniec

Majówka na Zamku Ogrodzieniec – zamek

Zapewne każdy z Was wie, że Zamek Ogrodzieniec to największe ruiny wśród śląskich obiektów zamkowych na Jurze Krakowsko Częstochowskiej. Z zamkiem wiąże się wiele mrocznych historii oraz legend. Słyszeliście o Pięknej Olimpii, Czarnym Psie czy Anzelmie? Z tymi postaciami, a także z kilkoma innymi, możecie się spotkać podczas organizowanych na Zamku Ogrodzienieckim „Wieczorów z Duchami”. W czasie zwiedzania przewodnik zabierze Was w podróż po zamkowych murach opowiadając owiane legendą historie, a z ciemnych zakamarków wyłonią się niespodziewanie zjawy… W tym roku weekend majowy to aż 6 dni wspaniałych wrażeń. Startujemy od legendarnych Wieczorów z Duchami, które odbędą się 28 i 29 kwietnia.

Informacje organizacyjne:

 • Wejścia w grupach do 30os.
 • Rozpoczęcie zwiedzania: I grupa rozpoczyna się po zmroku
 • Każde kolejne wejście grup odbywa się co 30 min.
 • Czas zwiedzania około 45 min.
 • Bilety dostępne online oraz w kasach biletowych (nie gwarantujemy dostępności miejsc w dniu wydarzenia)
 • Ilość miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zakupu biletów.

30 kwietnia na Zamku Ogrodzieniec

30.04 odbędzie się zwiedzanie z przewodnikiem, który z pełnym zaangażowaniem przedstawi turystom dawne życie na Zamku. Zwiedzanie z przewodnikiem niesamowicie wpływa na wyobraźnie turystów, pozwala na moment przenieść się w czasie. Podczas oprowadzania przewodnik wskazuje miejsca i elementy, które na pierwszy rzut oka są niewidoczne, nawet dla tych osób, które zwiedziły zamek już kilkukrotnie. Prowadzący opowiada ciekawostki, które nie są spisane w przewodnikach, czy książkach, dostępnych na wyciągnięcie ręki.

Informacje organizacyjne:

 • Wejścia w grupach do 50os.
 • Rozpoczęcie zwiedzania: I grupa rozpoczyna się o 11:00, ostatnia o 16:30
 • Każde kolejne wejście grup odbywa się co 30 min.
 • Czas zwiedzania około 90 min.
 • Atrakcja w cenie biletu wstępu na Zamek
 • Przewodnik czeka na grupę przy wejściu do Zamku

1 maja na Zamku Ogrodzieniec

Na 01.05 zostały zaplanowane Pokazy Konne ,,Husaria – skrzydlaci rycerze”

Husaria to ciężkozbrojna skrzydlata jazda polska, z bagażem spektakularnych zwycięstw na polach bitewnych. Wydarzenie zostanie okraszone komentarzem i opowieściami o historii wykorzystywania koni do m.in. walk na polach bitewnych. Oprócz standardowej prezentacji zbroi i koni, pokaz zwieńczy największa i najbardziej emocjonująca atrakcja, czyli walka. Przed punktem kulminacyjnym, husarze zaprezentują elementy władania kopią i szablą, musztrę konną, a także indywidualne pokazy sprawnościowe. Pokazy konne zagwarantują wspaniałą dawkę emocji i dodatkowo przeniosą turystów w czasy świetności Królestwa Polskiego.

Atrakcja odbędzie się o 15:30 i jest w cenie standardowego biletu wstępu na Zamek.

2 maja na Zamku Ogrodzieniec

02.05 odbędą się Gry i Zabawy Plebejskie z prawdziwymi rycerzami. Każdy, kto w dzieciństwie pragnął zostać rycerzem, będzie mógł spełnić swoje marzenie. Dodatkowo zostaną uruchomione stanowiska animacyjne dla każdej grupy wiekowej. Nie zabraknie strzelania z kuszy wałowej (za pomocą piłeczek wystrzelonych z repliki), gdzie uczestnicy będą mogli ze sobą rywalizować na celność. Kolejno będzie można ze sobą konkurować w wyścigach na średniowiecznych nartach – pary będą poruszały się wspólnie i synchronicznie na drewnianych deskach. Dodatkowo uczestnicy spróbują swoich sił podczas różnych rywalizacji takich jak: strzelanie z łuku, rzuty włócznią i rzuty toporem. Nie zabraknie prelekcji na temat historii uzbrojenia oraz używanych broni. W dalszym etapie zostaną oddane strzały z różnych rodzajów broni, począwszy od piszczali aż po foglerz.

Atrakcja odbędzie się o 15:30 i jest w cenie standardowego biletu wstępu na Zamek.

3 maja na Zamku Ogrodzieniec

Na 03.05zostały zaplanowane Pokazy Sokolnicze. Tego dnia posłuchać będzie można prelekcji o sokolnictwie i jego historii, a także poznać charakterystykę wybranych ptaków szponiastych oraz ich teraźniejsze wykorzystanie przez człowieka. Przedzamcze Zamku Ogrodzieniec poniekąd stanie się tematycznym zoo, gdzie głównymi bohaterami będą ptaki, ale kontakt z nimi nie ograniczy się tylko do ich obserwacji w zamkniętych wolierach. Podczas pokazu zostaną zaprezentowane wybrane gatunki ptaków na rękawicy sokolnika oraz w trakcie lotu swobodnego. Różne gatunki będą dostępne niemal na wyciągnięcie ręki, więc każdy będzie mógł je dokładnie obejrzeć, a nawet spojrzeć w ich oczy. Ptaki drapieżne są skrytymi zwierzętami i zaobserwowanie ich w naturze nie jest łatwe, a często wręcz niemożliwe, dlatego wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych turystów, dajemy możliwość, by w bezpieczny sposób, gatunki szponiaste przeleciały z ogromną prędkością nad głowami uczestników. Najaktywniejsi będą mieli możliwość wystąpienia w roli asystenta sokolnika.

Atrakcja odbędzie się o 15:30 i jest w cenie standardowego biletu wstępu na Zamek.

Materiały pochodzą z portalu organizatora.

Polecam materiał wideo: Międzynarodowy Turniej Rycerski na Zamku Ogrodzieniec w Podzamczu.

Może cię również zainteresować: 108 Rocznica bitwy pod Gorlicami – piknik historyczny i obchody

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

 • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
 • KRS: 0000406931
 • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia