Elektryczny dostawczak Ford Transit EV

czas na elektryczne samochody dostawcze, to czyste powietrze w centrach miast...

349

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

transit ev czyli na prąd, nowoczesny dostawczak
2022 Ford E-Transit ev

Elektromobilność to nie tylko samochody osobowa, dziś przedstawimy Wam dużą blaszankę Forda której nazwa to legenda wśród dostawczaków. Elektryczny Ford Transit to propozycja dla tych co mają dużo do przewiezienia na krótkich dystansach. Dużo bo auto jest na prawdę pojemne i ma fajną dynamikę. Na krótkich dystansach bo 200km zasięgu nie pozwala na długie trasy. Transit EV

Elektryczny Transit EV

Jeszcze długo baterie do aut elektrycznych będą mankamentem opóźniającym rozwój elektromobilności. W naszym dostawczaku jest 68kWh pojemności baterii i jak na tak duże auto jest to niewystarczające do bezstresowej eksploatacji. 100kWh to minimum bo wtedy mielibyśmy 300km zasięgu, by utrzymać atrakcyjną cenę producent zdecydował że bateria będzie mniejsza. Skończmy z biadoleniem i pomówmy o plusach. Niewątpliwie żaden transit nigdy nie miał 266KM mocy, ten ma, taka moc wystarcza do bardzo sprawnego i dynamicznego przemieszczania się po mieście. Nie jest to w dalszym ciągu mistrz sprintu ale dynamika jest na poziomie auta osobowego.

transit ev to duże auto dostawcze na prąd
duży dostawczak na prąd Ford Transit

Ładowanie stacją o mocy 100kW w zakresie 15-80% zajmuje 40 minut, czyli w trakcie przerwy na lunch możemy uzupełnić moc! Testowaliśmy już kilka aut dostawczych na prąd ale były to auta małe dla małych przedsiębiorców. Renault Kangoo EV to chyba najtańsza propozycja w zakresie elektrycznych dostawczaków. Transit EV to oferta bardzo poważna dla potrzeb większego transportu, jak widzicie na zdjęciu to bardzo duża blaszanka. Przy długości ponad 5 i pół metra możemy przewieźć ponad 1600kg ładunku czyli zaspokoi to potrzeby większości małych przedsiębiorców.

dostawczak na baterie
dostawczak na baterie

Ford Transit EV – ekonomia

Realne zużycie prądu to ponad 30kWh/100km, no chyba że auto będzie jeździć na pusto ale chyba nie w przypadku samochodu dostawczego. Jak wygląda miejsce pracy kierowcy? Jak na nowoczesne auto dostawcze jest duży komfort jazdy. Auto jest świetnie wyciszone ale i zawieszenie pracuje bardzo przyjemnie. Jak wcześniej wspominałem silnik elektryczny jest najmocniejszą jednostką jaka była pod maską Transita. 269KM mocy to nawet w tak dużym aucie jest wystarczająco by sprawnie poruszać się po mieście nawet z ładunkiem. Jako że silnik elektryczny nie potrzebuje skrzyni biegów jest jeszcze lepiej jak z automatem.

biały czy niebieski? transit ev na prąd
biały czy niebieski? transit ev na prąd

Maksymalny moment obrotowy to 430Nm jest jak w dużym dieslu, podobny moment ma Iveco z 3l dieslem czyli jest na prawdę nieźle. Jeśli największy mankament tego auta czyli jego krótki zasięg pominiemy to jest to auto bardzo przyjazne kierowcy. Myślę że może to być jeden z najbardziej ergonomicznych aut dostawczych w klasie dużej blaszanki. Jeżeli będziemy go ładować w bazie czyli na podwórku firmowym to nawet zużywanie 30kWk energii na 100km będzie atrakcyjne. Przy średniej cenie 80gr za 1kWh wyjdzie nam 24zł za 100km. Przeliczając to na olej napędowy a w chwili pisania artykułu było to 6zł na niektórych stacjach to równoważnik 4l paliwa. Rada: eksploatujemy to auto tak by ładować je w bazie, na trasie będzie to ok 3x drożej czyli równoważnik 12l oleju napędowego.

Bezpieczny zakup Ford Transit EV

Opinie o samochodach elektrycznych bywają bardzo różne. Użytkownicy elektryków mają skrajne zdanie a my staramy się urealniać fakty i mity o autach elektrycznych. Posłuchaj naszej audycji i poznaj nasz punkt widzenia po teście samochodu elektrycznego.

posłuchaj co sądzimy o tym samochodzie Ford Transit ev

sprawdź cenę Forda

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia