Elektryczny dostawczak czyli Kangoo EV

406

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

elektryczne kangoo w kolorze białym
najmniejszy dostawczak na prąd Kangoo ev

Niektóre samochody z racji przeznaczenia przejeżdżają więcej kilometrów od średniej i taką grupą są auta dostawcze. Mały miejski dostawczak dla małego biznesu to dobra propozycja. Jeśli dodatkowo przedsiębiorca będzie mógł go ładować z gniazdka w domu czy firmie to jest to wymierna oszczędność. Renault Kangoo EV ma niestety tylko 200km zasięgu. Czy to dobre auto elektryczne dla małego przedsiębiorcy?

Elektryki wtedy mają sens kiedy są ładowane z gniazdka

Ile kosztuje eksploatacja elektryka? Jeśli auto zużywa mniej jak 18kWh na 100km a prąd jest z naszego gniazdka i 1kWh kosztuje 70gr to jest korzystne. 12,60 zł za przejechane 100km to mniej jak 2l benzyny a przyjmując że dziennie robimy 100km i przeciętne auto w mieście pali 7l benzyny to mamy oszczędność. Wartość 5l benzyny zostaje nam codziennie w kieszeni. Nawet licząc po 6zł za litr jest to 30zł Licząc że auto jeździ 300 dni w tygodniu to daje nam 9tys zł rocznie na czysto. Podstawowa wersja Kangoo to trochę ponad 70tys a wersji elektrycznej 140tys. Kiedy zwróci się koszt zakupu elektryka? Różnica nam się zwróci już po 6 latach, chyba Renault jednak trochę przestrzeliło?!

zegary kangoo ev
najmniejszy dostawczak na prąd Kangoo ev ma ładną deskę rozdzielczą

Jeśli uda nam się sięgnąć po dopłatę do elektryka na poziomie 30tys zł to zaczyna to nabierać sensu. Elektryczny Renault to dobra oferta na miasto na krótkie dystanse. Dla kogo będzie atrakcyjny? Dla piekarni, kwiaciarni czy cateringu. Eksploatując go w mieście możemy liczyć na pełny zasięg oczywiście pamiętając że ogrzewanie czy klimatyzacja nie działa za darmo. A jakie są opinie użytkowników? Znaleźliśmy tylko jednego przedsiębiorcę który eksploatuje Kangoo EV. Zbyt krótki czas na rynku by można było coś wywnioskować. Jedno jest pewne pan Kazimierz mając małą piekarnię i wielkie solary na dachu jest zadowolony. Jeździ prawie za darmo a dopłaty dostał 36tys zł bo zadeklarował dużą ilość kilometrów. Podobno formalności z dopłatą są duże ale do przejścia więc jest warto powalczyć.

Parkowanie za darmo i bus pas bez ograniczeń dla Kangoo EV

To nie jedyne atrakcje dla elektryka, wkrótce w dużych miastach strefy bez spalin!!! Coraz więcej europejskich miast tworzy strefy wolne od spalin, chyba we współpracy z producentami elektryków. Elektromobilność wspomagana? Szkoda bo to co na siłę forsowane z reguły jest do d… Kolejny raz chcę zwrócić uwagę na hybrydy plug-in które rozwinęły się w naturalny sposób i są tańsze i mają mniej ograniczeń. Normalnie kolejnym etapem w miarę udoskonalania baterii i szybkości ładowarek byłoby zwiększanie zasięgu plug-in. Potem przejście na funkcję silnika jako generatora prądu. Prawdopodobnie ten silnik z czasem by był coraz mniejszy.

elektryczna blaszanka od Renault
z zewnątrz prawie nie widać że to elektryk, no po tablicy widać- zielonej

Szkoda że rozsądek musi ustąpić systemowi. Elektromobilność będzie postępowała czy chcemy czy nie, samochody dostawcze pewnie procentowo szybciej ulegną przemianie elektrycznej. Tu rachunek ekspolatacyjny jest szybki do potwierdzenia. Auta użytkowe nie muszą być ani szybkie ani ładne, mają być praktyczne i to jest najważniejsze kryterium wyboru. Renault Kangoo EV niewiele się różni od wersji spalinowej którą niedawno testowaliśmy. Oczywiście najznaczniejsza różnica to cena zakupu która w skrajnym przypadku jest plus 100%. Jeśli więc komuś nie przeszkadza że auto ma bardzo mały zasięg a bardzo chce być ekologiczny to jest to alternatywa. Dopłaty do elektryków mogą wspomóc podjęcie decyzji, zajrzyjcie więc do naszego artykułu o dopłatach. Opinie o samochodach elektrycznych bywają bardzo różne. Użytkownicy elektryków mają skrajne zdanie a my staramy się urealniać fakty i mity o autach elektrycznych. Posłuchaj naszej audycji i poznaj nasz punkt widzenia po teście samochodu elektrycznego.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia