Elektromobilność wg Skody czyli Enyaq na prąd

Kolejny elektryk na rynku? tak ale taki dla ludzi

0
159
nowa elektryczna skoda enyaq

Elektryczna skoda to już czołówka segmentu. SUV Skody jest produktem wysokiej jakości nie tylko mechanicznie ale i stylizacyjnie. Obejrzyjcie zdjęcia i film, jest poziom, po prostu Skoda Enyaq. Czy warto posiadać elektryka? Wiemy już kiedy powstaną pierwsze w Polsce Strefy Czystego Transportu. Co za tym idzie, warto przy wyborze nowego auta dla siebie rozważyć oferty aut elektrycznych. Szczególnie teraz, kiedy funkcjonuje państwowy program dotacji Mój Elektryk, który umożliwia otrzymanie dopłaty do zakupu lub wynajmu długoterminowego nowego pojazdu elektrycznego.

Skoda Enyaq – czy warto kupić?

Wszyscy kochamy elektromobilność nawet jak nam się nie podoba bo przecież to przyszłość. Niestety daleko jeszcze do zadowalających parametrów. Kiedy płacimy ponad 250tys za auto to wymagamy bezstresowego użytkowania. Skoda Enyaq ma jeden z najlepszych stosunków ceny do jakości i zadowolenia z użytkowania. Akumulator 82kWh w aucie marki popularnej to duża bateria a silnik/generator prawie 270KM daje radość z jazdy. Niestety braki w infrastrukturze psują zabawę. No bo co z tego że naszą Skodę możemy ładować prądem 150kW skoro takich ładowarek jak na

lekarstwo.

nowa elektryczna skoda enyaq
deska bez przesadnej awangardy

Jeśli jednak pojedziemy głównymi drogami ekspresowymi czy autostradami to oczywiście możemy liczyć na takie ładowarki. Ważne że czas działa na naszą korzyść więc czekamy. Wróćmy jednak do naszego Enyaqa. Skoda postawiła w elektromobilności na SUVy i bardzo dobrze. Enyaq jest jednym z najładniejszych elektryków na rynku w tym segmencie. Jego zaletą jest to że jest Skodą, tak! Skoda ma ugruntowaną pozycję auta o bardzo wysokiej jakości za rozsądną cenę. Pierwsze wrażenie po zajęciu miejsca za kierownicą daje poczucie pewności i komfortu.

Elektromobilność na codzień

Tak, na codzień bo to auto którym przyjemnie jeździ się w trasę ale i po mieście. Elektrowozem parkujemy w wielu miastach za darmo a i w korkach jest łatwiej. Bus-pasem jedziemy w godzinach szczytu jak taxi czy autobus, jest wygodnie. Jeśli do tego dołączymy spadające ceny prądu to wygląda to coraz bardziej zachęcająco. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie możliwości ładowania baterii z własnego gniazdka. Nawet jak mamy marną taryfę to zapłacimy mniej jak 1pln za kWh. Wtedy przejazd 100km zamknie się kwotą poniżej 20pln. Niektórzy mając własną posesję mają swoje solary więc… marzenie

To mamy wtedy możliwość odzyskania przepłaconych złotówek w relacji do auta spalinowego które byłoby tańsze o dobre 80tys zł. Zostawmy ekonomię w spokoju, powiedzmy coś na temat wrażeń z jazdy. Auto jest ciche jak to elektryk, ma świetne nagłośnienie i można się nim delektować. Środek jest zaprojektowany w kompletnie odmienny sposób jak SUVy spalinowe. Na szczęście nie jest to statek kosmiczny czy przesadna technologiczna oprawa. Jest miło wręcz przytulnie, komfort podróży jest taki że jazda w trasę to odpoczynek… i stres, gdzie naładować? Cennik Skody.

nowa elektryczna skoda enyaq
bardzo estetyczne i wygodne wnętrze

Bezpieczny zakup Skoda Enyaq

odsłuchajcie naszą audycję Moto Magazyn czyli wszystko o Skodzie Enyaq

zapoznaj się z elektrycznym Megane