Kolacja Mistrzów wielki finał Toruń

Kolacja Mistrzów czyli zwycięstwo mądrego jedzenia, zobacz relację.

707

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Kolacja Mistrzów w restauracji Piernicova Toruń z udziałem Jarka Uścińskiego
Jarosław Uściński szef Polish Culinary Team

W restauracji Piernicova odbył się wielki finał konkursu i Jedz z Głową czyli Kolacja Mistrzów Toruń Radia Bezpieczna Podróż. Kolację poprowadził szef kuchni Restauracji Piernicova Bartłomiej Witkowski przy wsparciu Jarosława Uścińskiego szefa Polish Culinary Team.

finaliści konkursu Jedz z Głową w restauracji Piernicowa
finaliści konkursu Jedz z Głową w restauracji Piernicowa na Kolacji Mistrzów

Zwycięstwo dobrej kuchni i mądrego jedzienia z głową

Radio bezpieczna podróż to podróż przez życie, jednym z najważniejszych aspektów życie jest jedzenie. Właśnie w Toruniu postanowiliśmy wraz z naszymi słuchaczami zorganizować konkurs mający na celu zwrócenie uwagi jaki mamy stosunek do jedzenia. Przecież jesteśmy tym co jemy, jeśli będziemy spożywać niezdrowe jedzenie sami również nie będziemy zdrowi. Na naszej antenie co tydzień we wtorek po godzinie 16:00 jest nowa odsłona Kulinarnej Nawigacji prowadzonej przez Jarosława Uścińskiego.

Kolacja Mistrzów - fingerfoods
smakołyki

Nie jest to typowa audycja kulinarna mówiąca jak ugotować kaczkę czy kartofle. Jest audycją zwracająca właśnie uwagę na wymiar zdrowotny naszego codziennego jedzenia. Mądra dieta uchroni nas przed całą masą chorób nie tylko tych na które jesteśmy narażeni kupując przetworzone jedzenie w wielkich sieciach handlowych. Przetworzone jedzenie które jest naszpikowane konserwantami i polepszaczami smaku przeczytajcie ich skład. Benzoesan sodu, sorbinian potasu czy glutaminian sodu to powszechność.

Kolacja Mistrzów – naturalnie tylko naturalnie

 Na antenie naszego Radia dla propagujemy zdrowy sposób odżywiania.Dlatego chcieliśmy sprawdzić jaki jest stan ducha w tej materii naszych słuchaczy w Toruniu. Okazuje się że bardzo dużo naszych słuchaczy zwraca uwagę na to co je i na sposób przygotowywania potraw. Prace które zostały nadesłane na nasz konkurs czyli ulubione potrawy naszych słuchaczy często były opisane w sposób pokazujący że walory zdrowotne są na pierwszym miejscu. Ale również okazało się że właśnie walory zdrowotne mogą być połączone z walorami smakowymi czyli po prostu to były bardzo bardzo smacznie wyglądające potrawy.

Oczywiście nie znamy walorów smakowych tych potraw ponieważ na konkurs zostały przysłane zdjęcia ale wszystkie zdjęcia wyglądały naprawdę bardzo smakowicie. Chcemy podziękować wszystkim uczestnikom konkursu. Podziękować wszystkim sponsorom, instytucjom wspierającym i przede wszystkim Prezydentowi miasta Toruń panu Michałowi Zaleskiemu który objął patronatem tenże konkurs. Ze względu na duże zainteresowanie konkursem ale też na radość uczestników finalistów i gości. Już myślimy o kolejnej edycji tego wydarzenia.

Sponsorzy, patroni, i wspierający dziękujemy Wam

Nasi sponsorzy to SuperPharm Toruń, Warzywniak Sadowscy oraz księgarnia Hobbit. Instytucje wspierające nasz konkurs Jedz z Głową: Muzeum Okręgowe w Toruniu, Centrum Kultury Dwór Artusa, Muzeum Toruńskiego Piernika oraz Muzeum Dom PRLu Toruń. Głównym Patronem został Michał Zaleski Prezydent miasta Toruń. Tak więc kolejna edycja Jedz z Głową oraz Kolacji Mistrzów musi się odbyć i jest przewidziana na wrzesień. Każdy kto chce współtworzyć to wydarzenie jest mile widziany, zapraszamy do kontaktu redakcja@radiobp.org

Zobacz konkurs wiedzy na Kolacji Mistrzów

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia