Jak wymienić akumulator samochodowy?

jeśli cię zaskoczy akumulator w jakikolwiek sposób sprawiając kłopot mamy dla ciebie szybkie rozwiązanie - POGOTOWIE AKUMULATOROWE

466

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

zepsuty akumulator sprawia kłopot - wezwij pogotowie akumulatorowe
pogotowie akumulatorowe

akumulator samochodowy może być przyczyną kłopotów i co wtedy? mamy dla ciebie ratunek. Przeczytaj nasz poradnik akumulatorowy

Zepsuty lub rozładowany akumulator to duży problem- przecież to właśnie to urządzenie odpowiada za wszystkie podzespoły elektryczne. Czasami trzeba zdecydować się na wymianę akumulatora – w jaki sposób to zrobić?

  1. Jak najlepiej wymienić akumulator?
  2. Jak dbać o akumulator samochodowy?

Na co zwrócić uwagę przy wymianie akumulatora i czy można zrobić to samemu? Spróbujmy dowiedzieć się więcej na ten temat.

Jak najlepiej wymienić akumulator?

 Wymiana akumulatora w Warszawie to usługa, która oferowana jest w wielu warsztatach. Nie oznacza to jednak, że nie można zrobić tego samodzielnie. Niezbędne do tego celu narzędzia to odpowiednie klucze – płaski i nasadowy oraz odpowiednie przedłużenie, pozwalające sięgnąć do śruby, która mocuje akumulator w komorze silnika.

Aby wymienić akumulatory samochodowe samodzielnie, należy wykonać następujące kroki:

  • odłączyć kabel ujemny. Przed wykonaniem tego zadania należy pamiętać, aby odłączyć wszystkie odbiorniki prądu i silnik.
  • Następnie odepnij kabel dodatni oraz odkręć mocowania akumulatora i wyjmij akumulator. Należy zrobić to bardzo ostrożnie, tak, aby nic się nie wylało.
  • Po wyjęciu akumulatora warto sprawdzić stan półki akumulatora, a jeżeli posiada się auto z rozbudowaną elektroniką można podłączyć baterię podtrzymującą, aby nie rozprogramować samochodu.
  • Następnie wstaw nowy akumulator i podłącz kable – najpierw do bieguna dodatniego, a później do bieguna ujemnego.

Nie zawsze jednak można samodzielnie wyjąć akumulator. Nie każdy posiada odpowiednie umiejętności, poza tym zdarza się przecież, że usterka wymaga pomocy specjalisty oraz specjalnych urządzeń diagnostycznych. Z tego powodu najbezpieczniejszym rozwiązaniem może być skorzystanie z usług dobrego warsztatu. W przypadku nagłych problemów wsparcia może udzielić tak zwane pogotowie akumulatorowe. Dla wielu osób ważną kwestią może być także to, ile kosztuje wymiana akumulatora. Ceny mogą być bardzo różne – od kilkuset do ponad tysiąca złotych.

Jak dbać o akumulator samochodowy?

Aby uniknąć konieczności wymiany akumulatora, warto dbać o niego na co dzień. Dzięki temu będzie on mógł służyć swojemu właścicielowi przez długi czas. Oczywiście część ta ma określoną żywotność i nie da się zupełnie uniknąć jego zniszczenia. Można jednak zadbać, aby jego wymiana nie była konieczna zbyt szybko. Należy przede wszystkim dbać o jego czystość oraz starannie zabezpieczyć przed warunkami atmosferycznymi. Warto także unikać zbyt długich postojów przy włączonym silniku i po wyjściu z samochodu zawsze sprawdzać, czy ma on wyłączone światła.

a niektóre baterie nawet płoną

https://bezpiecznapodroz.org/sluchaj-nas-online/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia