Samochód elektryczny Hyundai Ioniq 5

Hyundai Ioniq 5 to auto elektryczne które zadziwia, największy kompakt na rynku?

476

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Hyundai Ioniq 5 w srebrnym metaliku jest niepozorny ale... zadziwia przestronnością
Hyundai Ioniq 5 w srebrnym metaliku jest niepozorny ale... zadziwia przestronnością

Koreańczycy poszli swoją drogą i wyszło rewelacyjnie. Przyzwyczailiśmy się że kompakt to Golf albo Megane. Również wielkość standardowego kompaktu to właśnie te modele. Tu mamy duuuużo większe auto o podobnej bryle. Hyundai Ioniq 5

Hyundai Ioniq 5 w srebrnym metaliku jest niepozorny ale...
Hyundai Ioniq 5 w srebrnym metaliku jest niepozorny ale…

Samochód elektryczny czyli Ioniq 5 praktyczny

Po raz pierwszy wsiadając do samochodu kompaktowego czyli takiego jak rozumiem właśnie Golfa czy Megane doznałem zdziwienia. Tak, doznałem bardzo dużego zdziwienia ponieważ ten samochód jest po prostu jak na kompakt ogromny. O ile nie widać tego na zewnątrz bo bryła jest taka znajoma przyzwyczailiśmy się do tego typu bryły samochodu. Mamy odniesienie do podobnych modeli i koduje nam się ich wielkość. W tym przypadku jest to fałszywe odnoszenie się do innych samochodów. Pozory mylą.

Tutaj po prostu nawet jeżeli za kierownicą będzie siedziała osoba która ma ponad 180 cm w dalszym ciągu z tyłu będzie bardzo dużo miejsca, bardzo dużo miejsca, bardzo dużo miejsca. Tak więc i z przodu i z tyłu mamy bardzo dużo miejsca. Obok pasażer który siedzi jest od nas naprawdę solidnie odsunięty jak w dużym pick-up’ie. Tak jak to klasycznie jest tutaj tego nie ma czyli konsoli między siedzeniami przyległy do deski rozdzielczej powoduje wrażenie jeszcze większej ilości miejsca z przodu.

deska rozdzielcza to panele ledowe
deska rozdzielcza to panele ledowe

Koreańskie samochody elektryczne są inne?

Czyżby Koreańczycy mieli inną filozofię budowy samochodów elektrycznych? Trochę tak. Samochód jest bardzo ekonomiczny pomimo nie największej baterii ale dość dużej bo 77 kwh ma zasięg dochodzący do 500 km. Oczywiście te 500 km możemy osiągnąć jeżdżąc bardzo rozsądnie W trybie ekonomicznym i trzymając się przepisów. Nasze zdziwienie było ogromne kiedy wyjeżdżając z Warszawy pojechaliśmy do Torunia do naszej redakcji. Po przybyciu na miejsce mieliśmy energii jeszcze na prawie 200 km.

Parę tygodni wcześniej zrobiliśmy to samochodem Megane ev i zostało nam niecałe 50 km zasięgu. Jest różnica a teoretycznie klasa samochodu podobna cena podobna ale chyba jest dużo większy i ma dalszy zasięg no i oczywiście większy silnik więc lepiej przyspiesza. Właśnie to Wszystko sprawia że wydaje nam się to auto zostało zbudowane za pomocą trochę innej filozofii, lepszej. Nie wszystkim może się kształt tego samochodu podobać bryła forma bo jest taki dość futurystyczny ale naprawdę im dłużej jeździliśmy tym autem tym większe wrażenie na nas robiło.

Do zdjęć auta zawsze myjemy na myjni bezdotykowej, to zapewnia długotrwałą jakość powłoki zwłaszcza matowej. Mat musi być traktowany delikatnie.

jedno z najciekawszych i chyba najlepszych aut kompaktowych na rynku
jedno z najciekawszych i chyba najlepszych aut kompaktowych na rynku

Bezpieczny zakup Hyundai Ioniq 5

Opinie o samochodach elektrycznych bywają bardzo różne. Użytkownicy elektryków mają skrajne zdanie a my staramy się urealniać fakty i mity o autach elektrycznych. Posłuchaj naszej audycji i poznaj nasz punkt widzenia po teście samochodu elektrycznego.

czy wiesz że Tesla S Plaid jest najszybszym autem produkcyjnym?

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia