Jak poradzić sobie z oparzeniami słonecznymi?

nasz poradnik przeciw oparzeniom słonecznym - czasem zsiadłe mleko nie pomoże a warto dbać o profilaktykę

484

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

jak poradzić sobie z oparzeniami słonecznymi
jak poradzić sobie z oparzeniami słonecznymi, czasem zsiadłe mleko nie wystarczy

Czy kiedykolwiek latem miałeś problem z oparzeniami słonecznymi? Nawet pracując w ogródku czy wykonując jakiekolwiek prace na działce w czasie operowania słońca latem Jesteś narażony na oparzenia słoneczne. Jeśli idziesz na plażę opalać się z reguły pamiętasz żeby zabrać ze sobą olejek do opalania z filtrem przeciwsłonecznym. Jednak wykonując jakąkolwiek aktywność na świeżym powietrzu na działce z reguły zapominamy o czymś takim jak olejek do opalania. No tak, jeżeli się nie opalamy tylko pracujemy to nie stosujemy olejka do opalania. Jak poradzić sobie z oparzeniami słonecznymi? Są sposoby domowe ale są też profesjonalne preparaty które są bardziej skuteczne. Przeczytaj nasz poradnik jak się uchronić przed oparzeniami słonecznymi a w przypadku ich nabycia jak złagodzić ich skutek.

oparzenia słoneczne – domowe sposoby leczenia

Jak wspomnieliśmy jadąc na wakacje na plaży pamiętamy o olejku do opalania z filtrem. Czemu więc nie pamiętamy o tym by chronić naszą skórę przed działaniem słońca w zwykły dzień kiedy na przykład pracujemy na działce. Czy zwróciliście uwagę że już w kwietniu i w maju jeżdżąc na przykład samochodem kiedy mamy odkryte ręce, przedramiona pojawia się opalenizna. Tak nawet przez szybę samochodową słońce jest w stanie nadać naszemu ciału opaleniznę. Jeśli jednak słońce będzie wyżej w czerwcu w lipcu w sierpniu eksponowanie ciała na działanie słońca może skończyć się oparzeniem słonecznym.

Oparzenie słoneczne to nic innego jak skutek długotrwałego działania promieniowania słonecznego na nasze ciało, na naszą skórę. Czy znasz takie sformułowanie jak promieniowanie rumieniotwórcze? To właśnie promieniowanie ultrafioletowe pewnego zakresu światła słonecznego jest promieniowaniem rumień wytwórczym. Ten zakres promieniowania to tak zwany krótki ultra fiolet. UVB bo tak ono się nazywa jest odpowiedzialne za powstawanie tego rodzaju zmian skórnych jak oparzenia słoneczne. Kiedy więc żyjemy w czasach zwiększonej aktywności słonecznej skutkiem czego jest niszczenie warstwy ozonowej, problem będzie narastał.

jak poradzić sobie z oparzeniami słonecznymi po powrocie z plaży
nie tylko na plaży mogą nas dotknąć oparzenia słoneczne

Domowe sposoby na oparzenia słoneczne

Z oparzeniami słonecznymi ludzkość radzi sobie od 1000 lat. Już nasze babki do złagodzenia skutków przesadnej opalenizny robiły okłady z jogurtu kefiru maślanki czy zsiadłego mleka. Dlaczego właśnie przetworzonym mleko najlepiej radzi sobie z tym problemem? Te zbawienne mleczne produkty wyciągają z ciała wysoką temperaturę i przywracają właściwe pH skóry.  Zanim jednak wysmarujemy się kefirem czy zsiadłym mlekiem dobrze jest schłodzić naszą skórę chłodnym prysznicem.

Lepiej jednak zabezpieczyć się przed działaniem słońca odpowiednimi preparatami. Najbardziej na oparzenia słoneczne jesteśmy narażeni na początku sezonu kiedy nasza skóra jest biała. To właśnie kolor skóry naturalny sposób zabezpiecza nas przed skutkami działania słońca. Właśnie dlatego mieszkańcy południe w naturalny sposób są zabezpieczeni przed działaniem promieniowania rumieniotwórczego UVB. Drugi rodzaj promieniowania ultrafioletowego to UVA Jest ono mniej rumieniogenne a bardziej barwnikotwórcze. Czyli to ten rodzaj promieniowania ultrafioletowego odpowiada za naszą opaleniznę a zarazem chroni nas ta opalenizna przed oparzeniami słonecznymi.

Lepiej zapobiegać niż leczyć – zabierz na wakacje filtry słoneczne

Promieniowanie słoneczne niezbędna jest do prawidłowego działania naszego organizmu, wzmaga produkcję wielu hormonów. Promieniowanie słoneczne także jest odpowiedzialne za naturalne wytwarzanie witaminy D potrzebnej nie tylko do prawidłowego funkcjonowania naszego układu kostnego. Co zrobić by zachować mądrze równowagę pomiędzy dobroczynnym działaniem słońca a tym destrukcyjnym powodującym bąble na naszej skórze. Z jednej strony olejki i kremy z filtrem słonecznym stosujmy przed rozpoczęciem opalanie ale są też preparaty po opalaniu.

Kosmetyki zabezpieczające nas przed działaniem ultrafioletu to nie tylko olejek do opalania z filtrem. Na szczęście medycyna i kosmetyka połączyły siły i mamy do dyspozycji dużo więcej specjalistycznych produktów chroniących naszą skórę. Są kremy przeciwsłoneczne ale to są preparaty do nanoszenia na nasze ciało w spreju co znacznie ułatwia ich zastosowanie. Najłatwiej znaleźć właściwe preparaty w internecie, są specjalistyczne miejsca oferujące preparaty zarówno przed opalaniem jak i po opalaniu. 

Kosmetyki po opalaniu mają za zadanie przywrócić równowagę naszej skóry oraz uchroni się przed utratą elastyczności. Z reguły zawsze pamiętamy właśnie o kosmetykach przed opalaniem natomiast dla większości z nas te po opalaniu to coś całkiem nowego. Warto jednak sięgnąć po preparaty nowej generacji nie tylko mleczko po opalaniu. Wszystko to, również kosmetyki dla dzieci znajdziesz w https://www.apo-discounter.pl

Jak poradzić sobie z oparzeniami słonecznymi masz własny pomysł napisz do nas mail to: redakcja@radiobp.org

poznaj nowe Renault Austral

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia