SsangYong Rexton duży SUV za małą kasę

SsangYong Rexton to koreańska jakość za rozsądne pieniądze. Jest bardzo duży i ekonomiczny w eksploatacji.

20063

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

SsangYong Rexton
Duży SUV SsangYong Rexton

W Polsce SsangYong znany jest od prawie 30 lat. Kiedy Daewoo przejęło FSO do swojej sieci sprzedaży wprowadzono koreańską markę, właśnie Ssangyonga. Kiedy tuż po transformacji portfele polskich kierowców były bardzo chude SUVy tej marki były w zasięgu ich możliwości finansowych. Ssangyong Musso i Rexton bardzo dobrze się sprzedawały. Obecnie testowaliśmy model Rexton 4 już generacji.

SUV na polską kieszeń

W tamtych czasach bardziej popularny był model Musso. Tak, Ssangyong Musso to był wtedy SUV nie pick-up. Do dnia dzisiejszego wszystkie modele zarówno Daewoo jak i Ssangyong mają opinię niezawodnych samochodów. Choć obecnie Daewoo już nie istnieje to Ssangyong Cieszy się coraz większą popularnością nie tylko w Polsce. Dawniej układy napędowe producent kupował od Mercedesa. Teraz po wielu latach mają już doświadczenie w budowie swoich elementów ale opracowanych zgodnie z niemiecką filozofią.

Rexton nie bierze udziału w wyścigu z innymi SUVami ani w kategorii mocy silnika, ani w kategorii luksusu. Samochód bardziej jest nastawiony na funkcjonalność i trwałość ale też i prostotę obsługi serwisowej. Dlatego zdecydowano się włożyć silnik diesla zamiast hybrydy czy elektryka. Koreańczyków naj własnej ziemi nie dotknął jeszcze syndrom europejskiego szaleństwa wprowadzenia na siłę samochodów elektrycznych zabraniając produkcji spalinowych.

SsangYong Rexton
SsangYong Rexton jest jednym z najmniej awaryjnych SUVów

SsangYong Rexton – funkcjonalność i prostota

Samochód ma prawdziwy napęd 4 x 4 a mocnych silnik diesla i wysokie zawieszenie powoduje że tym samochodem można wjechać przynajmniej na plażę. Dla ekonomi zużycia paliwa możemy sobie wybrać napęd tylko na jedną oś w przypadku terenu czy śliskiej nawierzchni możemy sobie wrzucić napęd na 4 koła z redukcją do poruszania się w terenie. Właśnie taki typ napędu powoduje że samochód nie waży więcej jak 2 t a co za tym idzie ma ograniczony apetyt na paliwo. Przyjeździe z przepisową prędkością udało nam się zmieścić w 6 litrach na 100 km.

To jest bardzo dobry wynik ponieważ auto mierzy prawie 5 m jest naprawdę przestronne. Wysokość to ponad metr osiemdziesiąt a szerokość prawie 2 m. To powoduje że w kabinie jest naprawdę bardzo dużo miejsca i 5 osób może podróżować w bardzo komfortowych warunkach. Jeżeli będziemy potrzebowali zmieścić jeszcze 2 osoby jest możliwość zamontowania 3 rzędu foteli niestety musimy zdawać sobie sprawę z ograniczonego komfortu. Tak duży samochód cennikowo zaczyna się poniżej 200000 zł to jest to wartość absolutnie bezkonkurencyjna.

SsangYong Rexton
czytelna i łatwa w obsłudze deska rozdzielcza

Bezpieczny zakup samochodu Ssangyong Rexton

Bezpieczny zakup samochodu Ssangyong

na co zwrócić uwagę przy naprawie blacharsko-lakierniczej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia