Ile kosztuje ubezpieczenie skutera?

ubezpieczenie skutera czy quada może mieć różne opcje, które wybrać? nasz poradnik online

380

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

ubezpieczenie skutera
ubezpieczenie skutera

Motocykle i skutery zdobyły ogromną popularność w Polsce, stając się ważnym środkiem transportu dla wielu osób. Aby bezpiecznie się nimi przemieszczać, bez obaw poniesienia konsekwencji finansowych w razie wypadku, konieczne jest ubezpieczenie OC. Przeczytaj, ile kosztuje i gdzie kupić tanie ubezpieczenie motocykla, które będzie pomocne w trudnych sytuacjach.

Ubezpieczenie skutera lub motocykla – obowiązek każdego kierowcy

W Polsce, podobnie jak w wielu innych krajach, ubezpieczenie OC jest obligatoryjne. Obowiązek ten reguluje Ustawa z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych. Ubezpieczenie OC skutera – niezależnie, czy jego pojemność wynosi 50 cm3, czy 120 cm3 – stanowi istotny element ochrony finansowej w przypadku szkód wyrządzonych innym osobom lub mieniu w wyniku wypadków komunikacyjnych. Jest to nie tylko wymóg prawnie regulowany, ale również wyraz dbałości o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego oraz gwarancja odszkodowania dla potencjalnych poszkodowanych.

Czym skutkuje brak ważnego ubezpieczenia skutera?

Brak ubezpieczenia stanowi naruszenie przepisów prawa i może skutkować konsekwencjami prawnymi. Osoba prowadząca skuter bez ważnego ubezpieczenia OC może zostać ukarana mandatem lub grzywną przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, których wartość znacznie przewyższa koszt samego ubezpieczenia.

 • 1/Kara za brak OC do 3 dni wynosi 240 zł.
 • 2/Kara za brak OC do 14 dni wynosi 600 zł.
 • 3/Kara za brak OC powyżej 14 dni wynosi 1200 zł.

Jednak to nie kary finansowe są największą konsekwencją braku ważnej polisy. Przede wszystkim należy pamiętać, że w przypadku wypadku, w którym skuter jest winny, właściciel będzie musiał samodzielnie pokryć wszelkie koszty naprawy, leczenia i odszkodowania dla potencjalnych poszkodowanych. Koszty te mogą wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Tanie ubezpieczenie skutera w Rydzowski Ubezpieczenia

Ile kosztuje ubezpieczenie skutera lub motocykla? To pytanie zadaje sobie każdy, kto planuje kupić jednoślad. Warto przede wszystkim wiedzieć, że cena dla każdego pojazdu jest ustalana indywidualnie. Zależy ona od wielu czynników, np. wieku właściciela, historii ubezpieczeniowej kierowcy czy lokalizacji. Na cenę ubezpieczenie OC skutera wpływa również jego marka i model, wiek oraz przebieg, ale zazwyczaj koszt ubezpieczenia skutera wynosi 40-60 zł/rocznie. Oto przykładowe roczne składki polisy dla jednośladów:

 • 44 zł ubezpieczenia OC Rometa 767 dla kierowcy z Rzeszowa
 • 49 zł ubezpieczenia OC Kymco dla kierowcy z Lublińca
 • 56 zł ubezpieczenia OC + NNW Simsona dla kierowcy z Wadowic

Jeśli chcesz się dowiedzieć, ile kosztuje ubezpieczenie skutera w Twoim przypadku, skonsultuj się ze specjalistami od ubezpieczeń. 

ubezpieczenie skutera
ubezpieczenie skutera

Dodatkowe ubezpieczenia skutera – co warto wybrać?

Oprócz obowiązkowego ubezpieczenia OC istnieją również inne polisy, które mogą zapewnić dodatkową ochronę dla właścicieli skuterów oraz ich użytkowników.

 • Ubezpieczenie AC jest opcjonalnym rodzajem ubezpieczenia, które zapewnia ochronę finansową w przypadku różnych szkód, jakie mogą dotknąć skuter lub motocykl, niezależnie od tego, kto jest winny wypadku. To ubezpieczenie obejmuje np. uszkodzenia mechaniczne, kradzież, pożar, zderzenia, uszkodzenia spowodowane działaniem sił przyrody (np. grad, wichura) oraz inne sytuacje, które mogą prowadzić do uszkodzenia lub utraty pojazdu.
 • Ubezpieczenie NNW zapewnia odszkodowanie w przypadku, gdy osoba ubezpieczona dozna obrażeń ciała w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Ta polisa może obejmować różne sytuacje, m.in. wypadki komunikacyjne. Odszkodowanie jest wypłacane w zależności od stopnia uszczerbku na zdrowiu zgodnie z warunkami polisy.

Jak ubezpieczyć skuter lub motocykl?.

Ubezpieczenie motocykla czy skutera możesz kupić nawet bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że wyślesz formularz kontaktowy, dostępny na stronie rydzowski.pl, a specjalista skontaktuje się z Tobą i przedstawi Ci najkorzystniejsze oferty polisy. Jeśli się zdecydujesz na zakup, wszystko będziesz mógł załatwić online, bez wychodzenia z domu.

Co jeszcze można ubezpieczyć na rydzowski.pl?

Na stronie rydzowski.pl możesz też kupić ochronę dla innych pojazdów. Dostępne jest tu ubezpieczenie quada, ciągnika rolniczego, samochodu osobowego czy dostawczego. Oczywiście, oprócz polis komunikacyjnych, znaleźć można także ofertę ubezpieczenia szkolnego, turystycznego itd. Wybierz stylowe ubranie na skuter.

duży SUV za małą kasę czyli Ssangyong Rexton

a jeśli interesuje cię włoska piłka to poznaj nowego trenera Napoli

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

 • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
 • KRS: 0000406931
 • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia