SsangYong Musso duży pick-up za małą kasę

duży pick-up za małą kasę czyli rewelacyjne 4x4 na zwykłych oponach, test w sypkim piachu zdał celująco

16726

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ssangyong Musso najtańsze 4x4 w klasie
najtańszy pickup na rynku

Po raz kolejny musimy wrócić do czasów kiedy fso żerań zostało przejęte przez koreańskie Daewoo. Wtedy to poza Lanosami, Nubirami i Leganzami które były produkowane na żeraniu sprowadzano z Korei samochody SsangYong. Daewoo kupiło tę fabrykę. Po dziś dzień te samochody jeżdżą po polskich drogach i mają świetną opinię. Są trwałe niezawodne a serwis kosztuje bardzo nieduże pieniądze. Wśród ni był też SsangYong Musso będący wtedy samochodem typu SUV. Uznanie zdobył sobie za niską cenę wysoką jakość niezawodność i całą mechanikę od Mercedesa.

Ssangyong Musso najtańsze 4x4 w klasie
duża paka w Musso

Pick-up na polską kieszeń

Obecnie model Musso jest pick-up’em i choć wszystkie podzespoły są już produkcji własnej to jednak dalej produkowane w oparciu o filozofię Mercedesa. Obecnie jest to najatrakcyjniejsza oferta na rynku samochodu z tego typu nadwoziem i z tego typu funkcjonalnością. Cała konkurencja Toyota, Ford czy Volkswagen jest co najmniej o połowę droższa. Zawsze mnie zastanawiało czy tamte samochody są droższe dlatego że producenci są pazerni? Czy może SsangYong potrafi robić ta niedobrej niezawodne auta.

Z reguły niska cena powoduje bardzo dużo wątpliwości. Tutaj jednak jeżeli wspomnimy produkty dostarczane przez fso 20 lat temu to jeżdżą one do dzisiaj i cieszą się świetną opinią. W Polsce praktycznie tylko 2 producentów aut jest obecnych na rynku od wielu wielu lat nieprzerwanie. I obaj przy producenci mają uznanie wśród polskich nabywców. Czemu tak jest? Ponieważ to oni byli prekursorami pięcio czy siedmioletnich gwarancji na samochód. SsangYong jest też koreański. Więc nie mamy co się obawiać o jakość i niezawodność tego samochodu tym bardziej że Musso jest naprawdę nawet na pierwszy rzut oka solidnie zrobiony.

Ssangyong Musso najtańsze 4x4 w klasie
najlepsze 4×4 w pickup’ie

SangYong Musso bezkonkurencyjny w terenie

Musso dzisiaj przypomina mi Nissana Patrola Gra z dawnych lat kiedy już samym wyglądem budził zaufanie i faktycznie był niezawodny. Różnica była taka że to było 30 parę lat temu a cena była zabójcza dla średniego polskiego portfela. Dzisiaj SsangYong Musso jest w zasięgu średniego portfela i ma dobrą ofertę kredytową i leasingową. Jakość wykonania jest wysoka musimy pamiętać że to jest samochód typowo użytkowe niemniej jednak sposób wykonania wnętrza jest bardzo przyjemny w użytkowaniu. Najciekawsze jest to że sposób resorowania tego samochodu jest taki że daje poczucie komfortu dużej limuzyny.

Silnik, czterocylindrowy diesel który generuje trochę ponad 200 koni mechanicznych i trochę ponad 400 niutonometrów momentu obrotowego jest połączony z 6 biegowym sprawnym automatem. Dynamika jaką oferuje jednostka napędowa jest bardzo przyzwoita pamiętajmy że jest to bardzo duży samochód. Skrzynia pracuje w taki sposób że praktycznie nie czujemy zmian biegów. Ten samochód oczywiście nie nadaje się do codziennej eksploatacji w mieście nie ze względu na komfort tylko ze względu na swoje gabaryty. W dużym mieście gdzie jest notoryczny brak miejsc parkingowych ciężko będzie zaparkować autor który ma ponad 5 m.

Ponad 5m długości – gdzie zaparkować? frajda w terenie z 4×4

O ile parkowanie w mieście może być utrudnione o tyle właściwości terenowe są genialne. Auto na zwykłych oponach nie kopie się nawet w grząskim piasku co możecie zobaczyć na filmie który nagraliśmy kopalni piasku. Lekkość pokonywania trudności terenowych jest wprost zadziwiająca. Nawet jeżeli będziemy mieli jakikolwiek problem mamy do dyspozycji oprócz napędu na 4 koła reduktor jeden do dwóch i blokadę te tylnego dyferencjału. Wyłączając całą elektronikę mamy do dyspozycji podwójny moment obrotowy na kołach i praktycznie nieograniczone możliwości jazdy w terenie. Ten samochód praktycznie w swojej klasie nie ma żadnej konkurencji poza tym że pochodzi od niedocenianego na polskim rynku producenta.

SsangYong Musso bezpieczny zakup auta – najtańszy pickup na rynku

na co zwrócić uwagę przy naprawie blacharsko-lakierniczej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia