Przed eliminacyjnymi meczami Polaków

348

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Przed eliminacyjnymi meczami reprezentacji Polski 01
Przed eliminacyjnymi meczami reprezentacji Polski 01

Przed eliminacyjnymi meczami Polaków. Przed reprezentacją Polski w piłce nożnej dwa ważne spotkana eliminacji mistrzostw Europy w 2024 roku, które odbędą się w Niemczech. Po przegranej z Czechami i największej kompromitacji od lat jaką była porażka z Mołdawią nie ma już miejsca na wpadki. Przed rozpoczęciem eliminacji nikt nie zakładał odpadnięcia z Grupy E ponieważ łatwiejszych przeciwników trudno było sobie wymarzyć. Obecnie sytuacja jest jednak taka, że po trzech meczach mamy 3 punkty i widmo odpadnięcia poważnie zagląda nam w oczy. Na dodatek w ostatnim czasie (pomijając eliminacje) atmosfera w około drużyny Fernando Santosa zrobiła się jeszcze bardziej gęsta. Zła atmosfera w około zespołu biało czerwonych to pokłosie wywiadu Roberta Lewandowskiego udzielonego telewizji Eleven oraz portalowi meczyki.pl. Kapitan reprezentacji Polski opowiada w nim m. in. o aferze premiowej z mundialu w Katarze i o obecności na pokładzie samolotu skazanego za korupcję Mirosława Stasiaka.

Przed eliminacyjnymi meczami Polaków – „ponury żart”

Jak już wspomniałem, reprezentacja Polski Fernando Santosa jak dotąd rozegrała trzy mecze eliminacyjne z Czechami, Albanią i Mołdawią. Po losowaniu można było spodziewać się nawet zdobycia kompletu „oczek” ponieważ jedynym w miarę poważnym przeciwnikiem wydawali się Czesi. Tymczasem nieoczekiwanie co brzmi jak jakiś ponury żart już po trzech spotkaniach nasi reprezentanci są podstawieni pod ścianą. Żeby jeszcze realnie myśleć o wyjściu z grupy podopieczni Santosa muszą wygrać oba najbliższe spotkania z Wyspami Owczymi i Albanią. Co więcej, podopieczni Santosa przegrywając tylko z Albanią niemalże stracą szanse na wyjście z grupy nie wspominając o obu przegranych. W jutrzejszym spotkaniu na PGE Narodowym z Wyspami Owczymi nikt nie dopuszcza straty punktów jednak cięższy może okazać się mecz z Albanią. Na gorącym terenie w Tiranie zawsze nie jest łatwo o punkty i szczególnie tego meczu można się obawiać.

Przed eliminacyjnymi meczami Polaków – niedawny wywiad Roberta Lewandowskiego

W niedawnym wywiadzie udzielonym telewizji Eleven i portalowi meczyki.pl Robert Lewandowski powiedział o chorobach, które trapią reprezentację Polski. Jeśli chodzi o czerwcowy lot na spotkanie z Mołdawią w Kiszyniowie to znalazł się tam skazany za korupcję Mirosław Stasiak. Oficjalnie Stasiak zaproszony został na pokład samolotu przez jednego ze sponsorów co nie powinno nigdy mieć miejsca. Lewandowski powiedział też o zachowaniu działaczy, którzy mieli się źle zachowywać w czasie powrotu po spotkaniu. Mimo, że zawodnicy, obok których siedzieli działacze się skompromitowali na boisku przegrywając 3:2 ze słabiutką Mołdawią ci się doskonale „bawili”. Piłkarze mieli być zażenowani widząc na pokładzie pijanych działaczy na dodatek ich zaczepiających. Co gorsza, nie była to pierwsza sytuacja ponieważ podobne ekscesy miały miejsce podczas powrotu z Pragi po porażce z Czechami.

Przed eliminacyjnymi meczami Polaków – niedawny wywiad Roberta Lewandowskiego

Drugi z wyciągniętych brudów to tzw, afera premiowa po mundialu w Katarze gdzie premier Mateusz Morawiecki miał obiecać „naszym orłom” spore pieniądze za dobry wynik na mundialu. Robert Lewandowski we wspomnianym wyżej wywiadzie stwierdził, że bramkarz Łukasz Skorupski w wywiadzie w marcu skłamał mówiąc, że zawodnicy pokłócili się o obiecane pieniądze. M. in. właśnie przez tzw, aferę premiową pomimo wyjścia z grupy pracę stracił ówczesny selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz. W ciągu najbliższego tygodnia przekonamy się czy wywiad „Lewego” pozytywnie wpłynął na resztę zespołu czy jednak negatywnie.

Przed eliminacyjnymi meczami Polaków – rozwiązanie sytuacji

Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) znalazł rozwiązanie powyższej sytuacji. Od spotkania z Albanią 10 września by uniknąć zaistniałych sytuacji zawodnicy na mecz i z powrotem nie będą latać bezpośrednio z całą delegacją PZPN-u. Piłkarze zajmą miejsca w przedniej części samolotu obok sztabu szkoleniowego.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o udanych dniach Legii Warszawa

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia