Jevgenijs Aleksejevs – wielkie nazwisko w boksie: historia sukcesu i droga, którą pokonał

Jevgenijs Aleksejevs – sportowy sukces ma wpisany w genotyp

357

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jevgenijs Aleksejevs przed walką
Jevgenijs Aleksejevs to jeden z najlepszych łotewskich pięściarzy

Powodem dzisiejszej rozmowy o  Jevgenijsa „The Hurricane” Aleksejevsa jest podpisanie przez niego umowy partnerskiej z firmą MightyTips. To przedsiębiorstwo szeroko znane użytkownikom korzystającym z zakładów wzajemnych. Także w Polsce to platforma zyskująca wśród typerów na popularności. Dzięki niej można rozeznać się u organizatorów zakładów, sprawdzić ich bonusy bukmacherskie, a także dowiedzieć się, które przedsiębiorstwa prowadzą w naszym kraju legalną działalność gospodarczą. 

– Na co dzień budujemy sukcesy wielu ludzi korzystających z zakładów wzajemnych. Dlatego cieszymy się, że do tego grona dołącza tak uznany sportowiec, jak Jevgenijs „The Hurricane” Aleksejevs. Ma on w swoim dorobku wiele znaczących sukcesów i liczymy, że dzięki współpracy z naszą marką, razem sięgniemy po kolejne sportowe szczyty – mówi Irenka Zając, autorka i analityczka w MightyTips.

Mistrz nokautów z imponującym rekordem 

Jevgenijs „The Hurricane” Aleksejevs po światowych ringach idzie jak po swoje. To pięściarz o wszechstronnych możliwościach, który charakteryzowany jest jako ten, który ma bardzo szybkie ręce, a przy tym nie stracił w nich mocy zwalającej z nóg. Wystarczy powiedzieć, że do walki na zawodowych arenach stawał już 13 razy i zawsze wychodził z nich zwycięsko. Zero remisów, zero porażek. Przy tym Aleksejevs ma powody do dumy, gdyż niemal 60 procent jego walk kończy się przed czasem. Jest to efekt jego huraganowego uderzenia zmiatającego z planszy wielu sportowych oponentów. 

Sportowiec, który przyszedł na świat w 1993 roku, po pierwsze sukcesy zaczął sięgać już 13 lat później. Jako młody zawodnik został mistrzem świata w kick-boxingu, co miało miejsce w 2007 roku. Więcej jak Yevhen Aleksejevs dostał się do kickboxingu, przeczytaj na Mightytips.pl.

 Kolejne triumfy przyszły bardzo szybko, gdyż zaledwie rok później stanął na najwyższym stopniu podium mistrzostw Starego Kontynentu w kick-boxingu, w 2010 roku został czempionem krajów bałtyckich w K-1, z kolei złoto mistrzostw Europy w Muay Thai wywalczył w 2011 roku.

Mistrz i sportowiec w najlepszym wydaniu

– Można śmiało powiedzieć, że to urodzony sportowiec – wyznaje Irenka Zając z MightyTips. Łotysz przygodę ze sportami walki rozpoczął we wczesnych latach dzieciństwa. Już jako przedszkolak interesował się nimi, a tata pomógł mu rozwinąć tę pasję. Ojciec zabrał go na zajęcia  Taekwondo i tak to się zaczęło. Dziś Jevgenijs Aleksejevs ma w swoim dorobku niezliczoną ilość juniorskich oraz seniorskich medali, a na dodatek zadeklarował, że w sporcie nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. 

– To dla nas ogromne szczęście, że ambasadorem naszej marki został sam Jevgenijs „The Hurricane” Aleksejevs. Niezwykle podziwiamy jego determinację w walce o największe sportowe sukcesy oraz jego wybitne wyniki osiągane w poszczególnych dyscyplinach sportowych. Jesteśmy przekonani, że ta współpraca będzie owocna. Dla nas to możliwość przebicia się do szerszej świadomości fanów sportów walki. Na co dzień poświęcamy wiele czasu takim dyscyplinom jak boks, dlatego zależy nam na kooperacji z dużym nazwiskiem wywodzącym się z tego otoczenia. Z kolei Jevgenijs może liczyć na nasze wsparcie w każdym zakresie wymienionym w naszym kontrakcie i nie tylko. To dodatkowa okoliczność sprzyjająca jego rozwojowi. Wspólnie z całą pewnością osiągniemy znacznie więcej – zwraca uwagę Irenka.

Jevgenijs „The Hurricane” Aleksejevs i początek wielkiej przygody z boksem 

Huragan na co dzień walczy jako ortodoks, mierzy 182 centymetry wzrostu i posiada doskonałe warunki, by dążyć do celu, jakim jest mistrzostwo świata w swojej kategorii wagowej. Jednak musiało upłynąć sporo czasu, zanim jego kariera sportowa zakotwiczyła przy boksie. Jak już wspomnieliśmy, pierwsze kroki stawiał w Taekwondo, a więc dyscyplinie olimpijskiej stawiającej ogromny nacisk na wyszkolenie nóg. W niedługim czasie zdobył czarny pas oraz oczywiście wygrał całą masę turniejów o randze krajowej, europejskiej, czy światowej.

Jevgenijs Aleksejevs na ringu
Jevgenijs Aleksejevs

Kolejnym przystankiem, a zarazem miłością, był kick-boxing, któremu poświęcił sporo lat swojego życia. Starty w ramach tej dyscypliny przeplatał rywalizacją w ramach boksu tajskiego, czy K-1. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Jevgenijs Aleksejevs był w tej formule mistrzem Europy 2015 roku. W największym skrócie, K-1 to krewniak kick-boxingu łączący w sobie nie tylko tę dyscyplinę, ale również karate, czy boks tajski. Została ona spopularyzowana przez japońską organizację o tej samej nazwie, zaś cechuje ją spora liberalizacja techniki pozwalająca między innymi na tak zwane „obrotówki” pięścią, ciosy kolanami, a także jedno uderzenie w klinczu. Za to w odróżnieniu od Maui Thai nie można uderzać łokciami. Ambasador MightyTips w swoim czasie realizował się także w ramach tak skonstruowanej formuły K-1. 

Wzloty, upadki i finalnie podróż na szczyt z MightyTips 

Oczywiście życie sportowca nie jest usłane różami. Wiele się mówi o wyrzeczeniach, godzinach spędzonych w sali treningowej oraz o największej zmorze zawodowców, a więc kontuzjach. Te nie unikały także Aleksejevsa. Najgorsza z nich miała miejsce w 2015 roku. Łotysz wkroczył do ringu, by już po 17 sekundach doznać absolutnie okropnego złamania nogi. Początkowo istniały obawy, że uraz ten raz na zawsze przekreśli jego plany sięgnięcia gwiazd. Jednak „The Hurricane” błyskawicznie zaczął wracać do zdrowia. 

Wystarczył miesiąc, by Aleksejevs wznowił treningi. Rzecz jasna na tamten moment praca nogami była wykluczona, dlatego poświęcił znacznie więcej czasu na doskonalenie technik pięściarskich. Efekt był taki, że po kilku kolejnych miesiącach otrzymał on propozycję walki bokserskiej, do której miało dojść w Rydze. Mierzący 182 centymetry wzrostu Łotysz przyjął to wyzwanie i zabrał się do pracy.

Wspierał go nie byle kto, bo Mairis Briedis we własnej osobie. Dla osób niezorientowanych wystarczy dopowiedzieć, że to jeden z najwybitniejszych junior ciężkich w historii, który w swoim prime był mistrzem świata. Wtedy był na topie i zdecydował się wesprzeć Aleksejevsa. Ciężka praca popłaciła, gdyż „The Hurricane” wspomniany pojedynek wygrał. Dziś pochód na szczyt trwa, Aleksejevs czeka na kolejną ringową konfrontację. Ma wszelkie papiery, by w świecie sportów walki osiągnąć niebotyczny sukces. Depresja jest mu obca.

rozwijaj swoje pasje z eSportem

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia