Polscy siatkarze mistrzem Europy 2023

400

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Derkoracja - Polscy siatkarze mistrzem Europy 2023.
Polscy siatkarze mistrzem Europy 2023 - Dekoracja. Foto: FIVB, CEV.

Polscy siatkarze mistrzem Europy 2023 – tak, tak to stało się dosłownie na naszych oczach. Można było się tego spodziewać! Reprezentant Polski Mistrzami EUROPY 2023. Reprezentacja Polski była jednym z 24 uczestników tej imprezy i oczywiście jednym z głównych kandydatów do złotego medalu. W finale pokonaliśmy Reprezentację Włochów w trzech setach 3:0 (25:20,25:21,25:23). A także jednocześnie Polacy zrewanżowali się, ponieważ za ubiegłoroczną porażkę finale mistrzostw świata w Katowicach.

Polscy siatkarze mistrzem Europy 2023 – historia

Pierwszy w historii turniej o mistrzostwo Europy siatkarzy rozegrano we Włoszech (Rzymie). Do tej pory najwięcej tytułów Mistrzów Europy zdobywali zawodnicy Związku Radzieckiego, ponieważ aż (12 razy). Z dotychczasowych 32 finałów ME 27 imprez odbyło się z udziałem Polaków. Polska reprezentacja raz wywalczyła mistrzostwo, pięć razy plasowała się na drugim miejscu, a także cztery na trzecim.

33 edycja Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn 2023 oczywiście to już historia. Organizowano przez 4 kraje: Włochy, Bułgarię, Macedonię Północną i także Izrael. Mistrzostwa Europy ruszyły w Bolonii.

Polscy siatkarze mistrzem Europy 2023 – MVP

Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn, po znakomitym meczu, zwyciężyła Włochów w finale mistrzostw Europy 2023. Na parkiecie hali Palazzo dello Sport w Rzymie Biało-Czerwoni pokazali serce do walki, duże umiejętności i grę zespołową. Drużyna Nikoli Grbicia zgarnęła też nagrodę dla najbardziej wartościowego zawodnika (MVP) turnieju.

Ceremonia medalowa / źródło: Oficjalny profil Polsatu Sport.

Oczywiście MVP ME 2023 został Wilfredo Leon! Siatkarz pochodzący z Kuby, grający na pozycji przyjmującego, poprowadził Biało-Czerwonych po złoto mistrzostw Starego Kontynentu.

Polscy siatkarze mistrzem Europy 2023 – Bartosz Kurek

Bartosz Kurek jako jedyny reprezentant Polski ma dwa złote medale mistrzostw Europy. Choć nie zagrał w finale, jak i we wcześniejszym meczu w półfinale, ponieważ atakujący walczy z kontuzją, która ciągle się odnawia. I dlatego nie wystąpił w finale mistrzostw Europy, ale nie można powiedzieć, że zupełnie był poza grą. Ponieważ Kurek razem z innymi rezerwowymi cały czas wspierał zespół, czy to machając ręcznikami, czy naśladując uderzenia zawodników.
Oczywiście dla mnie osobiście Bartosz jest jednym z najlepszych siatkarzy w Polsce i na Świecie. Mam nadzieję, że Bartosz wyleczy kontuzję raz, a dobrze i wróci na parkiet, aby grać w siatkówkę.

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: Sukces Polskich siatkarzy na VNL

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia