II Czechowicki Zlot Pojazdów Zabytkowych 24.09.2023

II Czechowicki Zlot Pojazdów Zabytkowych 24.09.2023 Rajd Turystyczny wg. itinerera, konkurencje dla uczestników, prezentacje,, konkursy i wystawa pojazdów oraz nagrody

586
II Czechowicki Zlot Pojazdów Zabytkowych 24.09.2023
II Czechowicki Zlot Pojazdów Zabytkowych 24.09.2023

W niedzielę 24 września 2023 roku odbędzie się II Czechowicki Zlot Pojazdów Zabytkowych. Wszyscy którzy w ten dzień odwiedzą Czechowice-Dziedzice mogą oczekiwać dobrej zabawy, możliwość rozmowy z pasjonatami starych aut i .

Zlot odbędzie się w Czechowicach-Dziedzicach na parkingu przy basenie “Wodnik”.

Pierwszym punktem Spotkania klasyków rozpoczynającego się o godzinie 12:00 będzie rajd turystyczny wg. itinerera strzałkowego po gminie Czechowice-Dziedzice.

O godzinie 14:00 rozpocznie się uroczysta prezentacja wszystkich załóg i wystawa pojazdów. Na wszystkich uczestników czekają liczne konkurencje motoryzacyjne i konkurs na najładniejsze auto a także puchar Burmistrza Czechowic-Dziedzic.

Około godziny 16:00 zostaną ogłoszone oficjalne wyniki Rajdu Turystycznego, konkursu na najlepsze przebranie z epoki pojazdu oraz na najładniejsze pojazdy w kilku kategoriach:

– Puchar Burmistrza,
– Najładniejszy pojazd zlotu,
– Najładniejszy pojazd produkcji polskiej,

– Najladniejszy pojazd produkcji zagranicznej,
– Najładniejszy pojazd produkcji amerykańskiej.

Kolejną atrakcją imprezy będzie Puchar FIATA 126, z okazji 50-tych urodzin FIATA 126.  Puchar odbędzie się zarówno podczas rajdu turystycznego, jak i konkursu piękności. Podczas zlotu będzie można oglądać także pojazdy biorące udział w tegorocznej Wielkiej Wyprawie Maluchów do Monte Carlo.

II Czechowicki Zlot Pojazdów Zabytkowych 24.09.2023 plakat
II Czechowicki Zlot Pojazdów Zabytkowych 24.09.2023 plakat

II Czechowicki Zlot Pojazdów Zabytkowych – ramowy program:

11:30 – otwarcie biura zlotu (odbiór dokumentów)
12:00 – Rajd Turystyczny wg. itinerera strzałkowego (dla chętnych uczestników)
14:00 – Uroczysta prezentacja załóg, konkursy i wystawa pojazdów
16:00 – Uroczyste ogłoszenie wyników i zakończenie zlotu

Zapisy wszystkich uczestników chętnych do wzięcia udziału w Zlocie odbywają się za pomocą formularza, który możemy znaleźć na stronie www.zlot.wczechowicach.pl

Prosimy również o wysyłanie zdjęcia pojazdu na zlot@wczechowicach.pl 

Koszt udziału w imprezie wynosi 30 zł za pojazd, płatne w dniu imprezy.

Pojazdy dopuszczone:

Pojazdy wyprodukowane przed 1990 rokiem (Nie dotyczy pojazdów produkcji polskiej oraz pojazdów z krajów byłego bloku wschodniego).
Młodsze pojazdy mogą zostać dopuszczone wyłącznie po indywidualnej decyzji organizatora. 
Ilość miejsc i załóg jest ograniczona, a o kwalifikacji decyduje organizator.    

Impreza otwarta jest dla wszystkich pojazdów, zarówno samochodów, motocykli i motorowerów spełniających warunki regulaminowe kryterium wieku. W części stacjonarnej mogą więc wziąć udział wszyscy, którzy zdecydują się na przyjazd w ostatnim momencie. 

Organizatorem zlotu są Muzeum Motoryzacji i Techniki w Ligocie oraz Śląska Rodzina Syren, których imprezy motoryzacyjne goszczą w Czechowicach-Dziedzicach po raz kolejny. W poprzednim roku mieszkańcy Czechowic i przybyli miłośnicy motoryzacji mieli możliwość wziąć udział w pierwszej edycji czechowickiego zlotu. Podziwiano również pojazdy zabytkowe podczas Śląskiego zlotu Syren oraz Zlotu samochodów z lat 70.

Więcej aktualnych informacji o zlocie można znaleźć na stronach www.zlot.wczechowicach.pl oraz www.facebook.com/czechozlot. Zapraszamy również do śledzenia zmian na wyżej wymienionych.

Dla wszystkich ciekawych jak było w ubiegłym roku – I Czechowicki Zlot Pojazdów Zabytkowych

Kontakt do organizatora:
Paweł Soszka tel. 606 110 158
e-mail: zlot@wczechowicach.pl

Warto przeczytać także Syrena 100 pierwszy polski samochód, Syrena królowa polskich poboczy czy na pewno – kolejne modele

Pomóżcie nam tworzyć…

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2023.