II Czechowicki Zlot Pojazdów Zabytkowych 24.09.2023

II Czechowicki Zlot Pojazdów Zabytkowych 24.09.2023 Rajd Turystyczny wg. itinerera, konkurencje dla uczestników, prezentacje,, konkursy i wystawa pojazdów oraz nagrody

889

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

II Czechowicki Zlot Pojazdów Zabytkowych 24.09.2023
II Czechowicki Zlot Pojazdów Zabytkowych 24.09.2023

W niedzielę 24 września 2023 roku odbędzie się II Czechowicki Zlot Pojazdów Zabytkowych. Wszyscy którzy w ten dzień odwiedzą Czechowice-Dziedzice mogą oczekiwać dobrej zabawy, możliwość rozmowy z pasjonatami starych aut i .

Zlot odbędzie się w Czechowicach-Dziedzicach na parkingu przy basenie „Wodnik”.

Pierwszym punktem Spotkania klasyków rozpoczynającego się o godzinie 12:00 będzie rajd turystyczny wg. itinerera strzałkowego po gminie Czechowice-Dziedzice.

O godzinie 14:00 rozpocznie się uroczysta prezentacja wszystkich załóg i wystawa pojazdów. Na wszystkich uczestników czekają liczne konkurencje motoryzacyjne i konkurs na najładniejsze auto a także puchar Burmistrza Czechowic-Dziedzic.

Około godziny 16:00 zostaną ogłoszone oficjalne wyniki Rajdu Turystycznego, konkursu na najlepsze przebranie z epoki pojazdu oraz na najładniejsze pojazdy w kilku kategoriach:

– Puchar Burmistrza,
– Najładniejszy pojazd zlotu,
– Najładniejszy pojazd produkcji polskiej,

– Najladniejszy pojazd produkcji zagranicznej,
– Najładniejszy pojazd produkcji amerykańskiej.

Kolejną atrakcją imprezy będzie Puchar FIATA 126, z okazji 50-tych urodzin FIATA 126.  Puchar odbędzie się zarówno podczas rajdu turystycznego, jak i konkursu piękności. Podczas zlotu będzie można oglądać także pojazdy biorące udział w tegorocznej Wielkiej Wyprawie Maluchów do Monte Carlo.

II Czechowicki Zlot Pojazdów Zabytkowych 24.09.2023 plakat
II Czechowicki Zlot Pojazdów Zabytkowych 24.09.2023 plakat

II Czechowicki Zlot Pojazdów Zabytkowych – ramowy program:

11:30 – otwarcie biura zlotu (odbiór dokumentów)
12:00 – Rajd Turystyczny wg. itinerera strzałkowego (dla chętnych uczestników)
14:00 – Uroczysta prezentacja załóg, konkursy i wystawa pojazdów
16:00 – Uroczyste ogłoszenie wyników i zakończenie zlotu

Zapisy wszystkich uczestników chętnych do wzięcia udziału w Zlocie odbywają się za pomocą formularza, który możemy znaleźć na stronie www.zlot.wczechowicach.pl

Prosimy również o wysyłanie zdjęcia pojazdu na zlot@wczechowicach.pl 

Koszt udziału w imprezie wynosi 30 zł za pojazd, płatne w dniu imprezy.

Pojazdy dopuszczone:

Pojazdy wyprodukowane przed 1990 rokiem (Nie dotyczy pojazdów produkcji polskiej oraz pojazdów z krajów byłego bloku wschodniego).
Młodsze pojazdy mogą zostać dopuszczone wyłącznie po indywidualnej decyzji organizatora. 
Ilość miejsc i załóg jest ograniczona, a o kwalifikacji decyduje organizator.    

Impreza otwarta jest dla wszystkich pojazdów, zarówno samochodów, motocykli i motorowerów spełniających warunki regulaminowe kryterium wieku. W części stacjonarnej mogą więc wziąć udział wszyscy, którzy zdecydują się na przyjazd w ostatnim momencie. 

Organizatorem zlotu są Muzeum Motoryzacji i Techniki w Ligocie oraz Śląska Rodzina Syren, których imprezy motoryzacyjne goszczą w Czechowicach-Dziedzicach po raz kolejny. W poprzednim roku mieszkańcy Czechowic i przybyli miłośnicy motoryzacji mieli możliwość wziąć udział w pierwszej edycji czechowickiego zlotu. Podziwiano również pojazdy zabytkowe podczas Śląskiego zlotu Syren oraz Zlotu samochodów z lat 70.

Więcej aktualnych informacji o zlocie można znaleźć na stronach www.zlot.wczechowicach.pl oraz www.facebook.com/czechozlot. Zapraszamy również do śledzenia zmian na wyżej wymienionych.

Dla wszystkich ciekawych jak było w ubiegłym roku – I Czechowicki Zlot Pojazdów Zabytkowych

Kontakt do organizatora:
Paweł Soszka tel. 606 110 158
e-mail: zlot@wczechowicach.pl

Warto przeczytać także Syrena 100 pierwszy polski samochód, Syrena królowa polskich poboczy czy na pewno – kolejne modele

Pomóżcie nam tworzyć…

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2023.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia