Ford Transit Connect to mobilność dla każdego

Ford Transit Connect wychodzi na przeciw oczekiwaniom osób z niepełnosprawnościami w zakresie mobilności.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ford w swojej działalności stara się wychodzić na przeciw oczekiwaniom swoich klientów. Dlatego oferuje personalizowane rozwiązania, zwłaszcza dla osób z ograniczeniami ruchowymi. Zdaje się być wszechstronnym modelem, dostępnym zarówno w wersji dostawczej, jak i osobowej, co pozwala na dostosowanie go do różnych potrzeb. Sprawia, że o wiele łatwiejszy będzie transport osób niepełnosprawnych. Więc można śmiało powiedzieć, że Ford Transit Connect to mobilność dla każdego.

Ford Transit Connect Kombi L2 – wyjątkowa mobilność

Ważnym aspektem całej gamy jest różnorodność silników i skrzyń biegów, co daje klientom możliwość wyboru odpowiednich opcji dostosowanych do ich preferencji i potrzeb. Dodatkowo, obecność zaawansowanych technologii, takich jak system Ford SYNC 3 czy systemy bezpieczeństwa, podnosi komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Ford Transit Connect to mobilność dla każdego
Ford Transit Connect to mobilność dla każdego – transport osób niepełnosprawnych.

Wersja Kombi L2 oferuje wyjątkowe rozwiązania dla osób z ograniczoną sprawnością, umożliwiając wygodną podróż dla sześciu pasażerów, w tym jednego na wózku inwalidzkim.

W tej specyfikacji, gdzie oryginalne tylne fotele pozostają nienaruszone, przewidziano kompleksową adaptację. Obniżenie podłogi stwarza przestrzeń na wysokości drzwi, umożliwiając łatwy wjazd wózkiem. Dla dodatkowego komfortu, podwójnie składana rampa najazdowa o lekkiej konstrukcji zapewnia wygodę użytkowania.

Innowacyjna Adaptacja dla Osób z Ograniczoną Sprawnością

Ford Transit Connect w standardowej modernizacji obejmuje światła LED na rampie, poprawiające widoczność. Dostępny jest też 4-punktowy system mocowania wózka inwalidzkiego z regulowanym 3-punktowym pasem bezpieczeństwa. Dodatkowo, auto może być wyposażone w zaawansowany system eliminujący konieczność fizycznego pchania wózka. Dzięki mocnemu silnikowi elektrycznemu, system ten z łatwością uciągnie wózek o wadze 200 kg. To dużo, ponadto automatyczne wyrównywanie pasów gwarantuje prostą linię ruchu. Sterowanie odbywa się za pomocą bezprzewodowego pilota, a czterometrowe pasy zapewniają łatwość obsługi. To bardzo ułatwia transport osób niepełnosprawnych.

Informacja o możliwości uzyskania dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych stanowi dodatkowy atut. Może on zmotywować potencjalnych klientów do zakupu samochodu dostosowanego do ich potrzeb. Koszty można obniżyć nawet do 75%.

Ford Transit Connect to mobilność dla każdego
Ford Transit Connect to mobilność dla każdego – dane techniczne robią wrażenie.

Techniczne detale Ford Transit Connect w pigułce.

  • Silnik: Model jest wyposażony w silnik 1.5 EcoBlue o mocy 100 KM.
  • Skrzynie biegów: Dostępna jest możliwość wyboru między manualną skrzynią biegów o sześciu przełożeniach a automatyczną skrzynią biegów o ośmiu przełożeniach.
  • Warianty rozstawu osi: Istnieją dwie opcje rozstawu osi – standardowa i wersja z długim rozstawem, która osiąga długość 4825 mm.
  • Cena: Katalogowa cena wersji Kombi L2 z długim rozstawem osi zaczyna się od około 140 700 zł brutto.
  • Wyposażenie technologiczne: może być wyposażony w zaawansowane technologie, takie jak system Ford SYNC 3, który umożliwia łączność ze smartfonem. System ten pozwala na sterowanie połączeniami telefonicznymi, wiadomościami tekstowymi, muzyką oraz nawigacją za pomocą 6-calowego ekranu.
  • Technologie bezpieczeństwa: Auto posiada zaawansowane systemy poprawiające bezpieczeństwo jazdy, takie jak system rozpoznawania znaków drogowych, wskaźnik odległości od poprzedzającego pojazdu. Ford posiada też system zapobiegania kolizjom z funkcją wykrywania pieszych i rowerzystów, system kontroli pasa ruchu oraz asystent bocznego wiatru.

Tutaj przeczytasz o innych zastosowaniach Forda Transita.

W innym artykule dowiesz się jak zadbać o samochód zimą.

Słuchaj nas online! – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)

Brak postów do wyświetlenia