Co słychać u Andrzeja Gołoty?

Co słychać u Andrzeja Gołoty?

369

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Co słychać u Andrzeja Gołoty
Co słychać u Andrzeja Gołoty

Co słychać u Andrzeja Gołoty? Dla portalu onet.pl ciekawego wywiadu udzielił były, znakomity polski pięściarz Andrzej Gołota. Były profesjonalny bokser, który na szerokie wody wypłynął z Legii Warszawa opowiada w nim o swoim życiu na emeryturze w Stanach Zjednoczonych. Do USA Gołota zdecydował się wyprowadzić z powodu swojej miłości Marioli Gołoty. W przeciwieństwie do wielu pięściarzy i innych byłych sportowców Andrzej Gołota nie stracił majątku zarobionego w czasach młodości w dużej mierze poprzez inwestycje.

Co słychać u Andrzeja Gołoty? sukcesy sportowe Gołoty

Andrzej Gołota to jeden z najlepszych polskich sportowców w historii, a także jest to najbardziej znany były bokser w naszym kraju. W latach 1986-1990 polska legenda boksu była czterokrotnym mistrzem świata, a do tego dołożył mistrzostwo Europy juniorów w 1986 roku. Za to w 1988 r. Gołota zdobył brązowy medal igrzysk olimpijskich w Seulu, a rok później dołożył także brązowy medal mistrzostw Europy w Atenach. Gdy Andrzej Gołota był amatorem stoczył 114 walk, z czego wygrał aż 99 z nich, 2 zremisował i 13 przegrał. Na zawodowstwo Gołota przeszedł w 1992 roku, a już 7 lutego tego samego roku pokonał Roosvelta Shulera. Jednym z najsłynniejszych starć polskiego boksera było to z innym „bullterierem” Maikiem Taysonem 25 października 2000 roku. Jednakże Polak nie może dobrze wspominać walki z Amerykaninem ponieważ już w drugiej rundzie Gołota uciekł i zarazem poddał walkę.

Co słychać u Andrzeja Gołoty? – godne statystyki

25 października 2014 roku Andrzej Gołota oficjalnie zakończył swoją karierę, a w pokazowej walce starł się z Danielle Nicholsonem. Bilans walk zawodowych Polaka budzi podziw gdzie z 52 starć Gołota 41 razy wygrał, raz zremisował i poniósł 9 porażek. Co najciekawsze 33 z wymienionych walk zakończonych zostało przed czasem poprzez nokaut. O swoich zarobkach Gołota raczej nie chciał mówić, a ponoć za pierwszą walkę dostał śmieszną sumę 50 dolarów. Jednak już późniejsze wynagrodzenia za walki były naprawdę imponujące. Za walkę z Maikiem Taysonem Polak miał zarobić ok, 3 i pól miliona dolarów. Natomiast za pojedynek z Lennoxem Lewisem Gołota dostał mniej bo „tylko” 2 miliony dolarów. Szacuje się, że polski pięściarz podczas kariery zgromadził 9-10 milionów dolarów, ale majątek państwa Gołotów jest znacznie większy ponieważ Andrzej razem z żoną Mariolą świetnie te pieniądze inwestowali w nieruchomości.

Co słychać u Andrzeja Gołoty? – miłość Gołoty

Okazuje się, że Andrzej Gołota znalazł się w Stanach Zjednoczonych z powodu swojej miłości Marioli. Przyszła pani Gołota wyjechała tam w wieku 11 lat gdzie wkrótce zaczęła studiować prawo. Obecnie Mariola Gołota ma swoją kancelarię prawną w Chicago, a ciekawostką jest, że posiada ona również licencje sędziego bokserskiego. Para poznała się w Chicago w 1989 roku, od tego czasu Mariola stąd, a Andrzej z Polski wymieniali listy miłosne. W końcu Andrzej Gołota podjął męską decyzję i rok później wyjechał do Chicago gdzie oboje się pobrali. Niedługo później bo tylko rok Mariola Gołota urodziła córkę Aleksandrę, a w 1997 roku syna Andrzeja juniora. Żadne jednak nie poszło w ślady ojca. Nie było to jednak idealne małżeństwa ponieważ swego czasu złożyli nawet papiery rozwodowe, które jednak wkrótce wycofali.

Co słychać u Andrzeja Gołoty? – życie codzienne

W 2010 roku Andrzej Gołota dla „Vivy” mówił jak wygląda jego codzienne życie i wbrew pozorom nie różni się ono zbytnio od życia przeciętnego Kowalskiego. Żona rano wychodzi do pracy i wraca wieczorem, a ja biegam, czasem basen, mam też rower wyścigowy jakich używają kolarze i jeżdżę na nim. Moje życie toczy się jak sportowca na emeryturze, w terminach zimowych całą rodziną jeździmy na stoki narciarskie. Pięściarz nie wyklucza powrotu do Polski.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także jak Anglicy dyskryminują kibiców Legii

Warto też spojrzeć na po spotkaniu z AZ Alkmaar

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia