Prace Banksy’ego od dziś na Kazimierzu w Krakowie.

Czy do Krakowa przyjedzie sam Banksy? Tego nie wiemy, ale od dziś jego prace możemy podziwiać na krakowskim Kazimierzu.

246

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Banksy w Krakowie

14 grudnia 2023 roku w Krakowie otwarto nowe muzeum poświęcone twórczości Banksy’ego. Muzeum mieści się w dawnej XIX-wiecznej Fabryce Wyrobów Platerowanych na Kazimierzu. W muzeum można zobaczyć ponad 150 reprodukcji prac artysty z całego świata, stylizowanych na ulice. Nie zabraknie jego najsłynniejszych obrazów i grafik, w tym „Dziewczynki z balonikiem”, „Parasolki” i „Mały chłopiec z balonem”. A zatem dla wszystkich koneserów i wielbicieli jego talentu mamy informację – prace Banksy’ego od dziś na Kazimierzu w Krakowie.

Prace Banksy’ego od dziś na Kazimierzu w Krakowie.

Muzeum Banksy’ego to galeria o stanie świata takim, jakim go widzi artysta. Jest to coś, co pokazuje pewien punkt widzenia na świat. Oraz na wszystkie inne ważne rzeczy, które się w nim dzieją. W muzeum można zobaczyć prace, które powstały w różnych miejscach na świecie. Iich tematyka odzwierciedla aktualne wydarzenia polityczne i społeczne.
Po prostu jest to coś, co pokazuje pewien punkt widzenia. Punkt widzenia na świat i na wszystkie inne ważne rzeczy, które się w nim dzieją. Jeśli coś działo się w Stanach, to taki mural powstawał w Stanach. Natomiast, jeśli we Francji była podnoszona kwestia migracji, to mamy mural dotyczący migrantów tam właśnie. Teraz najnowsze dodatki to wojna w Palestynie i Ukrainie. Jest to galeria o stanie świata takim, jakim on go widzi – mówi Hazis Vardar, twórca krakowskiej wystawy.

Muzeum w Krakowie
Czy Banksy odwiedzi Kraków

Czy Banksy odwiedzi Kraków?

Najprawdopodobniej nigdy nie widziałem Banksy’ego, ale może się też zdarzyć tak, że jednak go widziałem. Przecież nikt nie wie, kim on jest. Kiedyś na moja wystawę w Paryżu przyszedł człowiek, który dość szybko przez nią przeszedł. Jakiś czas temu pojawił się wpis, ze Banksy’emu to muzeum bardzo się podoba – dodaje Hazis Vardar.
Krakowskie Muzeum Banksy’ego będzie otwarte codziennie od 11 do 19. Wstęp jest płatny, a bilety można nabyć na stronie internetowej muzeum. Dzieci do 9 roku życia mogą obejrzeć wystawę bezpłatnie.

Muzeum Banksy’ego w Krakowie to nowa atrakcja turystyczna, która z pewnością przyciągnie miłośników sztuki z całego świata. Jest to doskonała okazja, aby poznać twórczość jednego z najbardziej wpływowych artystów street artu na świecie.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia