Nitras zmień dilera

Na Żylecie, podczas wczorajszego meczu pojawił się transparent "Nitras zmień dilera" to odpowiedź fanów Legii na ostatnie wypowiedzi Sławomira Nitrasa o fanach stołecznej drużyny. 

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Trybuna kibiców Legii
Nitras zmień dilera Fot. Kuba Atys - Agencja Wyborcza

Transparent „Nitras zmień dilera” to odpowiedź fanów Legii na ostatnie wypowiedzi Sławomira Nitrasa o fanach stołecznej drużyny. Pojawił się on na Żylecie, podczas wczorajszego meczu kończącego fazę grupową Ligi Konferencji Europy z AZ Alkmaar, wygranego przez stołeczną drużynę 2:0.

Czy wypowiedzi Sławomira Nitrasa o fanach Legii Warszawa były niefortunne i niepotrzebnie będą prowokowały konflikt. Nie uważam, że kibice Legii są problemem dla Polski, są raczej pasjonatami piłki nożnej, którzy kochają swój klub i chcą mu kibicować. Oczywiście, nie popieram przemocy ani łamania prawa, ale uważam, że należy szanować tradycję i kulturę kibicowską, która jest częścią polskiej tożsamości.

Transparenty, które pojawiły się na Żylecie podczas meczu z AZ Alkmaar, były formą wyrażenia swojej opinii i sprzeciwu wobec słów ministra sportu. Nie wiem, czy Nitras zmieni dilera, ale może powinien zmienić ton i podejście do dialogu ze środowiskiem sportowym. Myślę, że jako minister sportu i turystyki powinien wspierać rozwój sportu w Polsce, a nie go krytykować lub obrażać.

Legia Warszawa to jeden z najbardziej utytułowanych i popularnych klubów piłkarskich w Polsce, który ma wielu wiernych i oddanych fanów. Gratuluję Legii zwycięstwa nad AZ Alkmaar i awansu do 1/16 finału Ligi Konferencji Europy. Mam nadzieję, że Legia będzie kontynuować dobrą passę i osiągąć kolejne sukcesy, zwłaszcza że dotkliwą porażkę odniósł wczoraj Raków Częstochowa. Raków przegrał mecz 0:4 na własnym terenie i odpadł z rozgrywek. Na wiosnę tylko Legia będzie nas reprezentować w europejskich pucharach i zwycięstwami pracować na poprawienie naszych statystyk.

Czy Nitras powinien przeprosić kibiców Legii?

To zależy od tego, jak oceniamy jego wypowiedzi o fanach Legii Warszawa. Według mnie, były one nieodpowiednie i nieuzasadnione, a także obraźliwe dla wielu ludzi, którzy kochają piłkę nożną i swój klub. Dlatego uważam, że Nitras powinien przeprosić kibiców Legii za swoje słowa i wykazać się większym szacunkiem i zrozumieniem dla środowiska sportowego.

Może więc Nitras uważa, że nie musi przepraszać nikogo, skoro sam jest często obrażany i pomawiany. Może też uważa, że jego wypowiedzi były prawdziwe i konieczne, aby zwrócić uwagę na problem zachowania niektórych kibiców Legii. Nie znam jego motywacji ani intencji, więc nie mogę się wypowiadać w jego imieniu.

Myślę jednak, że przeprosiny są ważne, aby naprawić relacje i budować zaufanie. Nie chodzi o to, żeby się poddać czy przyznać do błędu, ale o to, żeby pokazać, że szanujemy innych ludzi i ich uczucia. Przeprosiny mogą być trudne, ale są znakiem dojrzałości i odpowiedzialności.

.Oprócz skierowanego do Nitrasa transparentu „Nitras zmień dilera” pojawiło się także hasło: „13 grudnia pamiętamy!” i transparent do Leśnodorskiego „Leśny – zawiąż buty, bo się potkniesz”.

 Na koniec koniecznie trzeba wspomnieć o sektorówce. „Psy szczekają, karawana jedzie dalej” oraz „Nadszedł czas, by wykluczyć Legię” („It’s time to ban Legia„). To odpowiedź „Nieznanych Sprawców” na traktowanie klubu i kibiców przez UEFA. W tym sezonie Legię ukarano grzywnami w wysokości 175 tys. euro. Za wczorajszy mecz prawdopodobnie kwota się zwiększy.

Podsumowując – „Nitras zmień dilera” lub podejście do kibiców

Nitras jest znany jako jeden z najbardziej kontrowersyjnych polityków PO, co wynika z jego częstych wypowiedzi krytykujących PiS, Konfederację czy Lewicę. Niektórzy uważają go za odważnego i bezkompromisowego, inni za aroganckiego i agresywnego. Jego nominacja na ministra sportu i turystyki była zaskoczeniem dla wielu obserwatorów sceny politycznej, ponieważ Nitras nie ma doświadczenia w tej dziedzinie. Jednak premier Tusk wyraził nadzieję, że Nitras doprowadzi do rewitalizacji sportu podstawowego i poprawy infrastruktury turystycznej w Polsce.

Nitras jako minister sportu i turystyki wzbudzi jeszcze niejednokrotnie kontrowersje swoimi wypowiedziami. Ja co do tego nie mam wątpliwości! 

Holendrzy o Legii i atmosferze w Warszawie

  • W Holandii straszono Legią i jej kibicami, tymczasem klub z Eredivisie spotkał się z zupełnie innym przyjęciem. Na konferencji prasowej przed meczem mówił o tym trener AZ – Pascal Jansen – oraz zawodnik drużyny – Jordie Clasie.
  • „- Nie mamy nic do zarzucenia Legii, jest super gospodarzem. Zostaliśmy świetnie przyjęci, mieszkamy w pięknym hotelu. Jeśli chodzi o spacer, to dostaliśmy taką opinię, by nie prowokować i stosujemy się do tego. Szkoda, bo Warszawa jest piękna i chciałem ją zobaczyć. Żeby jeszcze raz było jasne, jesteśmy bardzo zadowoleni i zostaliśmy świetnie przyjęci – powiedział Jansen, cytowany przez portal legioniści.com.”
  • „- Bardzo jest nam przykro, że nie będzie naszych kibiców. Tak zadecydował klub i musimy się z tym pogodzić i skupić na meczu. Czujemy się w Warszawie bardzo bezpiecznie, nie możemy powiedzieć inaczej. Jest po prostu normalnie – dodał Clasie.”

Na koniec zapraszam do czytania Skandal po meczu Alkmaar Legia cz.1 oraz Skandal po meczu Alkmaar Legia cz.2

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2023.

Brak postów do wyświetlenia