Skandal po meczu Alkmaar Legia

365

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Skandal po meczu Alkmaar Legia
Skandal po meczu Alkmaar Legia

Skandal po meczu Alkmaar Legia. Mimo, że od spotkania AZ Alkmaar z Legią Warszawa w Lidze Konferencji Europy minęło już ponad miesiąc to nie milkną echa skandalicznej sytuacji jaka miała miejsce po meczu. Na boisku po wyrównanym spotkaniu gospodarze wygrali 1:0 jednak zdecydowanie więcej mówi się o zachowaniu służb porządkowych wynajętych przez Holendrów. W dodatku kibiców warszawskiego klubu niemile widziano na terenie całego Alkmaar. Apogeum tej sytuacji było aresztowanie dwóch zawodników Legii Radovana Pankova i Josue, a także zaatakowanie prezesa Legii Dariusza Mioduskiego.

Skandal po meczu Alkmaar Legia – aresztowanie – Josue i Pankova

Przypomnijmy, po meczu AZ Alkmaar z Legią doszło do bezprecedensowej sytuacji. Służby porządkowe, które odpowiadały za porządek przed, w trakcie i po meczu nie pozwoliły opuścić stadionu zarówno fanom jak i zawodnikom, a także władzom „Wojskowych”. Gdy drużyna i pracownicy Legii po spotkaniu chcieli przejść z terenu obiektu do klubowego autokaru doszło do przepychanek. W ich wyniku zatrzymano dwóch piłkarzy Josue i Pankova przewieziono na komendę gdzie spędzili całą, a resztę drużyny puszczono wolno. Dlaczego akurat tych piłkarzy zatrzymano, a nie innych? Nie wiadomo, można się tylko domyślać, że trzeba było znaleźć kozłów ofiarnych całego zamieszania i po prostu padło na nich. Dodatkowo uderzono prezesa i właściciela Legii Dariusz Mioduski.

Skandal po meczu Alkmaar Legia – „tolerancja”

Co jakiś czas słychać, że gdzieś na świecie kibice którejś z ekip starli się z policją lub fanami drużyny przeciwnej. Natomiast niedopuszczalne jest i bezprecedensowe by to służby wynajęte przez gospodarza meczu zaatakowały piłkarzy i pracowników drużyny przyjezdnej. Jak wspomniałem to jednak nie wszystko, bezpośrednio przed spotkaniem wypraszano, a raczej wywalano kibiców Legii z tego miasta bez powodu. Kazano im jechać do oddalonej o ok. 60 kilometrów Hagi, gdzie fani miejscowego zespołu są zaprzyjaźnieni z legionistami.

Skandal po meczu Alkmaar Legia – równi i równiejsi

Kilka słów o organizacji, która się nazywa UEFA i podobno jest bardzo tolerancyjna. Od lat władze tej organizacji walczą z rasizmem na stadionach, treściami ksenofobicznymi czy jakąkolwiek dyskryminacją. Także od dawna karane przez UEFA za każde „gówno” są polskie kluby, a szczególnie Legia Warszawa, która de facto gra najwięcej meczów w jej rozgrywkach w ostatnich kilkunastu latach z naszego kraju. Przypomnijmy zamknięty stadion na mecz z Realem Madryt w Lidze Mistrzów czy niektóre spotkania w Lidze Europy bez kibiców „Wojskowych”. Do tego można dodać wysokie kary pieniężne. Oczywiście polscy kibice to nie aniołki, ale jestem prawie pewien, że gdyby taki numer co w Alkmaar zdarzył się przy łazienkowskiej to bankowo zamknięto by stadion lub podopieczni Kosty Runjaicia zdyskwalifikowano by z rozgrywek. Tymczasem jak do tej pory za sytuacje w Alkmaar ukarano tylko polską drużynę i tak już zapewne pozostanie.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o co słychać u byłych legionistów?

Warto przeczytać też o spotkaniu Legia Warszawa CSM Oradea

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia