Paris 2024 – czeka na sportowców.

Paryż - miasto, które jednych zachwyca innych bulwersuje jest gotowe. Areny Letnich Igrzysk czekają na sportowców.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pars 2024

Paryż jest wzorowo przygotowany do igrzysk olimpijskich w 2024 roku. Na siedem miesięcy przed startem imprezy wszystkie najważniejsze obiekty są już gotowe lub są w końcowej fazie budowy. Tak więc Paris 2024 – czeka na sportowców.

Paris 2024 – czeka na sportowców.

Wioska olimpijska w Paryżu, która będzie miejscem zakwaterowania i przygotowań sportowców podczas igrzysk w 2024 roku, jest już prawie gotowa. Na siedem miesięcy przed startem imprezy nie ma większych opóźnień. Przedstawiciele firmy odpowiedzialnej za budowę obiektów olimpijskich zapewniają, że zmieszczą się w budżecie.

Wioska olimpijska znajduje się w Saint-Denis, w północnej części Paryża. Zaprojektowała ją pracownia Jakob + MacFarlane Architects. Obiekt składa się z 18 budynków mieszkalnych, w których znajdzie się miejsce dla około 15 000 sportowców i członków ich ekip.

Budynki wioski olimpijskiej są wykonane z drewna i stali. Mają one przeszklone fasady, które zapewniają dostęp do naturalnego światła. W każdym budynku znajduje się kilkadziesiąt mieszkań, a także wspólna strefa rekreacyjna, w której znajdują się m.in. basen, siłownia i sala gimnastyczna. Wioska olimpijska zasilono energią odnawialną. Na dachach budynków zainstalowano panele słoneczne.

Paris 2024 - wszystko gotowe
Paris 2024 – wszystko gotowe.

Stadion Yves-du-Manoir gotowy na igrzyska.

Gotowy na igrzyska jest już też stadion Yves-du-Manoir w Colombes. Obiekt ten gruntownie przebudowano. Na niej odbędą się zawody w piłce nożnej, rugby i siatkówce.

Stadion Yves-du-Manoir wybudowano w 1924 roku i był główną areną igrzysk olimpijskich w Paryżu. W 2024 roku obiekt pomieści 20 000 widzów.

Paryż wzorowo przygotowany do igrzysk

Miasto dysponuje nowoczesną infrastrukturą sportową, ponadto dobrze rozwiniętym transportem i zamierza zorganizować imprezę zrównoważoną pod względem środowiskowym. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że igrzyska w Paryżu będą bez wątpienia wielkim sukcesem. Oby też z polskim – tym medalowym.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia