Budowa elektrowni atomowych w Polsce z rekordowym poparciem społecznym

Świadomość społeczna o konieczności zmian w polskiej energetyce rośnie.

262

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Budowa elektrowni atomowych w Polsce - nocne zdjęci elektrowni atomowej, mocno oświetlone kominy odbijają się na powierzchni wody pobliskiego zbiornika.
Rozwój energetyki jądrowej w Polsce to jedyna alternatywa dla spalanego węgla i gazu

Polska jest krajem, który wciąż w dużej mierze opiera się na węglu jako źródle energii elektrycznej. Jednak coraz więcej Polaków zdaje sobie sprawę z negatywnych skutków takiego rozwiązania dla środowiska i klimatu. Dlatego też rośnie poparcie dla budowy elektrowni jądrowych w Polsce, które są uważane za niskoemisyjne i stabilne źródło energii. Budowa elektrowni atomowych w Polsce

Budowa elektrowni atomowych w Polsce – statystyki

Według najnowszego badania zleconego przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Aż 89,9% ankietowanych jest za budową elektrowni jądrowych w Polsce, a tylko 7,2 % jest przeciw. To najlepszy wynik w historii badań prowadzonych od 2012 roku. Co więcej, 76,6% badanych nie miałoby nic przeciwko temu, aby elektrownia jądrowa powstała w ich okolicy. To oznacza, że Polacy nie boją się potencjalnych zagrożeń związanych z energetyką jądrową, ale widzą w niej szansę na lepszą jakość życia.

Polacy nie tylko popierają budowę elektrowni jądrowych w Polsce, ale także uważają, że jest to dobry sposób na walkę ze zmianami klimatu. Aż 87,3% respondentów jest zdania, że elektrownia jądrowa jest niskoemisyjnym źródłem wytwarzania energii, które nie zanieczyszcza atmosfery i nie przyczynia się do globalnego ocieplenia. Tym samym, Polacy pokazują, że są świadomi potrzeby transformacji energetycznej i przejścia na zieloną energię.

Budowa elektrowni atomowych w Polsce – bezpieczeństwo energetyczne

Aż 91,5% badanych uważa, że dzięki elektrowni jądrowej Polska będzie mniej zależna od importu energii z zagranicy. Będzie mogła zapewnić stabilne i tanie dostawy prądu dla swoich obywateli i przedsiębiorstw. Elektrownia jądrowa to także gwarancja rozwoju gospodarczego i innowacyjności, ponieważ wymaga zaawansowanej technologii i wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Badanie pokazuje, że poparcie dla elektrowni jądrowych w Polsce jest wysokie wśród różnych grup społecznych i demograficznych. Największe poparcie wyrażają osoby młode (w wieku 15-39 lat) i starsze (w wieku 60-75 lat). Są one otwarte na zmiany i nowe technologie. Natomiast największy sprzeciw wykazują osoby w średnim wieku (w wieku 40-49 lat). One są przyzwyczajone do tradycyjnych źródeł energii i obawiają się zmian.

Poparcie dla elektrowni jądrowych w Polsce jest także zróżnicowane geograficznie. Najwięcej zwolenników jest wśród mieszkańców dużych miast (od 100 do 200 tys. mieszkańców i powyżej 200 tys. mieszkańców). Zwolennicy cenią sobie komfort i nowoczesność. Natomiast najwięcej przeciwników jest wśród mieszkańców małych miast (od 50 do 100 tys. mieszkańców). Przeciwnicy są bardziej przywiązani do lokalnej tradycji i kultury.

Elektrownie jądrowe w Polsce – to przyszłość

Polacy są coraz bardziej świadomi korzyści płynących z budowy elektrowni jądrowych w Polsce. Wśród województw, największe poparcie dla elektrowni jądrowych w Polsce wyrażają mieszkańcy podlaskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego, gdzie poparcie wynosi ponad 90% Natomiast największy sprzeciw wykazują mieszkańcy łódzkiego, wielkopolskiego i opolskiego, gdzie sprzeciw wynosi ponad 9%.

Elektrownia jądrowa to nie tylko zielona energia, która nie zagraża środowisku i klimatowi, ale także odnawialne źródło energii, które zapewnia bezpieczeństwo energetyczne i gospodarcze kraju. Siłownia jądrowa to także szansa na rozwój nauki, technologii i innowacji, które są kluczowe dla konkurencyjności i dobrobytu Polski. Elektrownia jądrowa to przyszłość Polski, której Polacy chcą i potrzebują.

SŁUCHAJ NAS ONLINE!

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia