Powiązania prezydenta Zełenskiego z finansowaniem ujawnionym w Pandora Papers

Korupcja w Ukrainie- dowiedz się więcej z Pandora Papers. Śledztwo ujawniło transfer funduszy od oligarchy Kołomojskiego do firm Zełenskiego i jego współpracowników. Sprawdź!

204

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pandora Papers i Zełenski
Pandora Papers i Zełenski

To że na Ukrainie jest korupcja i część wsparcia zewnętrznego jest rozkradana piszą media na całym świecie. To studzi dalszą chęć pomocy dla prezydenta Zełenskiego. Ale to ma swoje korzenie jeszcze z czasu przed wojną. Podajemy kilka faktów za Slidstvo.info oraz money.pl Pandora Papers

Transfery Pieniędzy i „Pandora Papers”: Polityczne Skandale na Ukrainie

Portal Slidstvo.Info ujawnił doniesienia na temat możliwych transferów pieniężnych związanych z prezydentem Ukrainy, Wołodymyrem Zełenskim, otrzymywanymi od oligarchy Ihora Kołomojskiego. Według dziennikarzy, śledztwo „Pandora Papers” ujawniło transfer funduszy z struktur oligarchy do firm zarejestrowanych w rajach podatkowych, należących do Zełenskiego i jego współpracowników.

Śledztwo sugeruje, że firmy związane z obecnym prezydentem otrzymały łącznie 40 milionów dolarów od struktur oligarchy Ihora Kołomojskiego od 2012 roku. Transfery te miały być związane z nawiązaniem współpracy Kwartału 95, wytwórnią programów kabaretowych założoną m.in. przez Zełenskiego, ze stacją telewizyjną 1+1, należącą do Kołomojskiego.

Pieniądze trafiały do firm zarejestrowanych na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, Belize i na Cyprze, kierowanych przez firmę Maltex Multicapital Corp. Śledztwo wskazuje, że udziały w tej firmie posiadali m.in. Zełenski oraz inne osoby związane z Kwartałem 95.

Dlaczego tak łatwo jest obracać pieniędzmi i sprzętem? powiązania biznesu i…

Portal Slidstvo.Info sugeruje, że właścicielem formalnym firmy Maltex był Iwan Bakanow, obecny szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, lecz deklaracja zaufania wskazuje na to, że prawdziwym właścicielem mógł być Zełenski.

W obliczu tych doniesień pojawiły się oświadczenia i reakcje. Prezydencki doradca Mychajło Podolak zaznaczył, że wszystkie publikacje odnoszą się do wydarzeń sprzed 2019 roku, poprzedzających objęcie przez Zełenskiego urzędu prezydenta. Podkreślił także, że owe praktyki miały chronić biznesy przed nielegalnym przejęciem przez urzędników w kontekście wcześniejszych realiów politycznych na Ukrainie.

„Pandora Papers” to obszerne śledztwo, nadzorowane przez Międzynarodowe Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych, mające na celu ujawnienie transferów pieniężnych do rajów podatkowych. W polskim wątku tego śledztwa „Gazeta Wyborcza” ujawniła nazwisko Rafała Brzoski, założyciela grupy Integer.pl, sugerując przekazywanie pieniędzy na Cypr.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia