Korea Północna ostrzega USA

Korea Północna ostrzega USA

201

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Korea Północna ostrzega USA
Korea Północna ostrzega USA


Korea Północna ostrzega USA. Kim Dzong Un, przywódca Korei Północnej, nakazał przyspieszenie przygotowań do wojny. Wystąpienie Kim Dzong Una miało miejsce podczas posiedzenia plenarnego Komitetu Centralnego Partii Pracujących Korei. Kim powiedział, że Korea Północna jest „otoczona wrogami” i musi być gotowa do obrony siebie.

Korea Północna ostrzega USA – wystąpienie Kim Dzong Una

Kim Dzong Un powiedział, że Stany Zjednoczone i ich sojusznicy „podejmują bezprecedensowe konfrontacyjne działania” wobec Korei Północnej. Wezwał do wzmocnienia potencjału militarnego Korei Północnej, aby „potrafić odpowiedzieć na wszelkie prowokacje”. Wystąpienie Kim Dzong Una wywołało zaniepokojenie w regionie. Stany Zjednoczone powiedziały, że są „gotowe na wszelkie okoliczności” i wezwały Koreę Północną do powrotu do rozmów pokojowych. Przyspieszenie przygotowań do wojny przez Koreę Północną jest kolejnym krokiem w eskalacji napięć na Półwyspie Koreańskim. W ostatnich miesiącach Korea Północna przeprowadziła szereg testów rakietowych, w tym test międzykontynentalnego pocisku balistycznego.

Korea Północna ostrzega USA – historia Kim Dzong Una


Kim Dzong Un urodził się 8 stycznia 1984 roku w Pjongjangu, stolicy Korei Północnej. Był synem Kim Dzong Ila, przywódcy Korei Północnej w latach 1994-2011, i Ko Yong-hui. Dyktator Kim Dzong Un otrzymał wykształcenie w elitarnej szkole w Pjongjangu przeznaczonej dla dzieci dygnitarzy Partii Pracujących Korei (PPK). Po śmierci swojego ojca w 2011 roku został ogłoszony jego następcą. Od początku swojego panowania Kim Dzong Un dążył do wzmocnienia swojego autorytarnego reżimu. Wprowadził szereg represyjnych przepisów, które ograniczyły prawa obywatelskie i wolności słowa. Kim Dzong Un jest również znany z programu nuklearnego Korei Północnej. W 2017 roku Korea Północna przeprowadziła próbę międzykontynentalnego pocisku balistycznego, który mógłby dosięgnąć terytorium Stanów Zjednoczonych.

Korea Północna ostrzega USA – polityka Kim Dzong Una

Polityka Kim Dzong Una spotkała się z międzynarodową krytyką. Stany Zjednoczone i ich sojusznicy nałożyły na Koreę Północną sankcje gospodarcze w celu zmuszenia jej do rezygnacji z programu nuklearnego. W ostatnich latach Kim Dzong Un podjął kroki w kierunku poprawy stosunków z Koreą Południową i Stanami Zjednoczonymi. W 2018 roku spotkał się z prezydentem Korei Południowej Moon Jae-inem i prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem. Spotkania te doprowadziły do podpisania kilku porozumień, w których strony zobowiązały się do podjęcia działań w celu zmniejszenia napięć na Półwyspie Koreańskim. Jednak w 2019 roku rozmowy między Koreą Północną a Stanami Zjednoczonymi zakończyły się fiaskiem. Od tego czasu relacje między oboma państwami uległy pogorszeniu. Kim Dzong Un jest nadal jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci na świecie. Jego polityka jest źródłem niepokoju dla wielu krajów.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o 105 rocznicy Powstania Wielkopolskiego

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia