Firmy opuszczają TV Republika

Firmy opuszczają TV Republika

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Firmy opuszczają TV Republika
Firmy opuszczają TV Republika


Firmy opuszczają TV Republika. W ostatnich dniach coraz więcej firm w Polsce decyduje się na wstrzymanie współpracy z telewizją TV Republika. Do tej pory do grona firm, które wycofały się z reklamowania się na antenie tej stacji należą m. in:

  • Ikea
  • MBank
  • Do tego grona zapewne niebawem dołączą Żabka i Media Expert

Firmy opuszczają TV Republika – komentarz Jana Pietrzaka

Cała sytuacja z wycofywaniem się firm z tej telewizji ma związek oczywiście z niedawną wypowiedzią Jana Pietrzaka. Powiedział on jakoby w Polsce było wiele miejsca dla imigrantów. Problem w tym, że Pietrzak jako te miejsca wskazał baraki w miejscu dawnych obozów koncentracyjnych gdzie więzieni i mordowani podczas II Wojny Światowej byli głównie Żydzi, ale także obywatele innych narodowości. Potem Pietrzak nazwał swoją wypowiedź „okrutnym żartem” jednak „mleko już się wylało”. Wstrzymanie współpracy z TV Republika przez duże firmy jest istotnym wydarzeniem na polskim rynku. Może to doprowadzić do spadku oglądalności stacji, a także jej finansowego uszczuplenia, które i tak nie jest w najlepszej kondycji.

Firmy opuszczają TV Republika – Wypowiedź Marka Króla

Nie chcąc być gorszy od Jana Pietrzaka w TV Republika ostatnio „zabłysnął” były redaktor naczelny tygodnika „Wprost” Marek Król. Wypowiedź Króla nawiązywała do wcześniejszych słów Pietrzaka o nazistowskich obozach koncentracyjnych. Król zasugerował, żeby było łatwiej odszukać migrantów, którzy mieliby trafić do Polski w ramach unijnej relokacji migrantów można założyć im czipy tak jak psom. Były redaktor naczelny „Wprost” dodał jednak, że zdecydowanie taniej byłoby wytatuować im numer na lewej ręce. Ma to związek oczywiście z tym jak żołnierze III Rzeszy robili tatuaż na ręce, każdemu z więźniów obozów koncentracyjnych. Obie te „propozycje” są bez wątpienia oburzające.

Oto kilka przykładów wypowiedzi firm, które wycofały się lub zamierzają to zrobić z reklamowania się na antenie TV Republika:

  • Media Expert: „Decyzja o wstrzymaniu współpracy z TV Republika wynika z naszego stanowiska wobec szerzenia dezinformacji i nienawiści przez tę stację. Wierzymy, że każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów, ale nie zgadzamy się na ich głoszenie w sposób, który może prowadzić do krzywdy innych osób.
  • Żabka: „Reklamowanie się na antenie TV Republika nie jest zgodne z naszymi wartościami. Nie chcemy być kojarzeni ze stacją, która propaguje nienawiść i agresję.”

Wpływ wstrzymania współpracy z TV Republika przez duże firmy na sytuację tej stacji będzie można ocenić w najbliższych miesiącach.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o dzisiejszej „premierze” nowego Teleexpressu

Brak postów do wyświetlenia