Dzisiejsza „premiera” nowego Teleexpressu

Dzisiejsza "premiera" nowego Teleexpressu

218

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Dzisiejsza premiera nowego Teleexpressu
Dzisiejsza premiera nowego Teleexpressu

Dzisiejsza „premiera” nowego Teleexpressu. „Premiera” nowego Teleexpressu to tylko lub aż odświeżona wersja popularnego programu informacyjnego, który zadebiutował na antenie TVP 1 26 czerwca 1986 roku czyli jeszcze w czasach PRL-U. Teleexpress możemy oglądać codziennie na żywo na kanale TVP 1 o godzinie 17, a od 24 sierpnia 2017 roku także na TVP Info. Zaś powtórkę Teleexpressu pół godziny później można zobaczyć na TVP Polonia. Program poprowadzi duet Maciej Orłoś i Aleksandra Kostrzewska, która czasem będzie go zastępować. Krótka zapowiedź dzisiejszej „premiery” nowego Teleexpressu na „jedynce” miała miejsce we wczorajszym wydaniu programu informacyjnego „19-30”. Maciej Orłoś wraca do prowadzenia programu po 8 latach przerwy. Z kolei Aleksandra Kostrzewska niegdyś pracowała już w TVP prowadząc m. in. „Kawę czy herbatę”, a także „Pytanie na śniadanie”.

Dzisiejsza „premiera” nowego Teleexpresu – Maciej Orłoś dla Onetu

Maciej Orłoś udzielił, krótkiego wywiadu dla Onetu. W rozmowie z portalem mówił, że wraca do pracy w telewizji po kilku latach przerwy. Pewien dreszczyk emocji na pewno jest. Przez miniony czas robiłem coś zupełnie innego, a praca w telewizji wymaga poświęceń. Wiele rzeczy przez te lata się tu zmieniło i nie jest to takie „hop-siup” tu wrócić. Niemniej jestem w stu procentach gotowy do podjęcia wyzwania.

Dzisiejsza „premiera” nowego Teleexpresu – pomysł na Teleexpres

Pierwsze wydanie Teleexpresu w 1986 roku poprowadził Wojciech Mazurkiewicz. Pomysł tego programu informacyjnego pojawił się w głowie Józefa Węgrzyna, który wówczas pełnił funkcje szefa Warszawskiego Ośrodka Telewizyjnego. Węgrzyn wpadł również na pomysł wydania m. in. „Panoramy” czy serialu „W labiryncie”. Tytuł do tego programu zaproponował zaś Aleksander Perczyński, który był w tamtym czasie dyrektorem generalnym TVP.

Dzisiejsza „premiera” nowego Teleexpresu – nowości

Najważniejsze zmiany w nowym Teleexpressie to:

  • Nowa czołówka, utrzymana w nowoczesnym, minimalistycznym stylu.
  • Nowa oprawa graficzna, wykorzystująca nowoczesne technologie.
  • Nowa struktura programu, z większym naciskiem na tematy społeczne i gospodarcze.

Maciej Orłoś powrócił do prowadzenia Teleexpressu po ośmiu latach przerwy. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich dziennikarzy i prezenterów telewizyjnych. Z Teleexpressem związany był w latach 1992-2016.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o skokach narciarskich w Innsbrucku

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia