Dofinansowanie do roweru elektrycznego – gdzie i jak dostać?

Dofinansowanie do roweru elektrycznego w dużych miastach Polski - nawet 2500 zł

215

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

dofinansowanie do roweru elektrycznego, dwóch uśmiechniętych mężczyzn jedzie rowerami elektrycznymi
Dofinansowanie do roweru elektrycznego może umożliwić jego zakup wielu osobom.

Rowery elektryczne to coraz popularniejszy środek transportu. Są wygodne, ekologiczne i pozwalają zaoszczędzić czas. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem roweru elektrycznego, warto wiedzieć, że w wielu miastach w Polsce dostępne są dopłaty, które mogą obniżyć jego koszt. Zatem gdzie i jak można otrzymać dofinansowanie do roweru elektrycznego?

Rowery elektryczne mają wiele zalet w porównaniu do tradycyjnych. Oto niektóre z nich:

• Łatwość jazdy i mniejsze zmęczenie. Rower elektryczny wspomaga pedałowanie silnikiem elektrycznym, dzięki czemu jazda jest łatwiejsza i mniej męcząca.

• Szybsze dotarcie do celu. Rower elektryczny może osiągać prędkość do 25 km/h, dzięki czemu można nim szybciej i łatwiej pokonać korki. Jest to również dobry sposób na ominięcie zatłoczonych środków komunikacji miejskiej.

• Oszczędność czasu i pieniędzy. Rower elektryczny to ekologiczny środek transportu, który nie generuje spalin. Dzięki temu można zaoszczędzić pieniądze na paliwie i opłatach za parkowanie.

• Poprawa zdrowia i samopoczucia. Rower elektryczny to nadal środek transportu aktywnego, który pozwala spalić kalorie i poprawić kondycję.

Dofinansowanie do roweru elektrycznego – ile wynosi i gdzie można otrzymać?

Rower elektryczny to spory wydatek. Decydując się na taki zakup, trzeba przeznaczyć kwotę od 3000 do kilkunastu tysięcy zł. Na szczęście wiele miast oferuje możliwość skorzystania z dopłaty do tego środka transportu. Na taką dotację można liczyć w:

 1. Gdyni,
 2. Warszawie,
 3. Gdańsku,
 4. Krakowie,
 5. Wrocławiu,
 6. Poznaniu,
 7. Łodzi,
 8. Bydgoszczy,
 9. Białymstoku,
 10. Szczecinie,
 11. Olsztynie,
 12. Rzeszowie,
 13. Lublinie,

Każde miasto określa zasady, na których przyznawane są dotacje. Program ten jest bowiem realizowany przez konkretne samorządy. Mogą one określać, na jaką kwotę dopłaty można liczyć. Zwykle jest to od 2500 do 5000 zł. W niektórych miastach kwota ta jest jeszcze wyższa.

Kto może skorzystać z dopłaty i na jakich zasadach?

Dofinansowanie do roweru elektrycznego to propozycja dla osób fizycznych, które mieszkają w danym mieście i ukończyły 18 lat. W niektórych miastach, takich jak Warszawa, dopłata przysługuje również osobom o niskich dochodach. Aby uzyskać dofinansowanie do roweru elektrycznego, należy złożyć wniosek w urzędzie miasta. Wniosek należy wypełnić i złożyć wraz z odpowiednimi dokumentami, takimi jak dowód zakupu roweru elektrycznego, dowód osobisty i deklaracja o dochodach. Istnieje także możliwość złożenia wniosku przez Internet przy wykorzystaniu profilu zaufanego,

Choć każde miasto ma swoje zasady, to jednak istnieje kilka ogólnych wytycznych. Rower musi być nowy oraz posiadać napęd elektryczny. Wysokość dotacji to zwykle 50% poniesionych kosztów. Dofinansowanie ma charakter zwrotu części poniesionych kosztów.

Rowery elektryczne ciągle zyskują na popularności. Według prognoz już za 5 lat co trzeci rower będzie posiadał napęd elektryczny. Powodem takiej sytuacji są wysokie ceny paliw, duże koszty eksploatacji samochodów oraz coraz bardziej zakorkowane ulice miast.

Chcesz dowiedzieć się, jak wybrać rower elektryczny w dobrej cenie? Obejrzyj ten film.

Przeczytaj też artykuł opisujący rowery dla osób niepełnosprawnych.

https://bezpiecznapodroz.org/sluchaj-nas-online/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

 • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
 • KRS: 0000406931
 • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia