Dofinansowanie do ferii zimowych – jak je otrzymać?

Dofinansowanie do ferii zimowych dzieci pracowników i rolników - gdzie i jak dostać?

228

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

dofinansowanie do ferii zimowych, ojciec wiezie matkę i dziecko na sankach
dofinansowanie do ferii zimowych może zapewnić wypoczynek dzieciom rolników i pracowników

Ferie zimowe to czas, na który czeka wielu uczniów. Dzieci mogą w tym czasie wypocząć w domu albo wybrać się na zimowisko lub inną formę rekreacji. Niestety, wielu rodziców nie stać na taki wydatek. Warto jednak wiedzieć, że istnieją dopłaty do wypoczynku dla dzieci. Zatem kto i na jakich zasadach może uzyskać dofinansowanie do ferii zimowych w 2024 roku?

Każdy wie, że obecnie ceny wyjazdów, obozów czy kolonii dla dzieci są wysokie. Opłacone muszą zostać noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie oraz bilety wstępu do zwiedzanych miejsc. Do tego trzeba doliczyć wydatki dziecka – napoje, słodycze czy pamiątki. Jeśli zaś uczeń wybiera się na zimowy obóz sportowy, konieczne jest także zakupienie stroju i wyposażenia. W takiej sytuacji nawet świadczenie 800+ może okazać się niewystarczające. Na szczęście duże zakłady pracy oraz instytucje dopłacają do ferii zimowych. Rodzice zatem mogą zadbać o zapewnienie swoim dzieciom wypoczynku, korzystając z tych form pomocy finansowej.

Kiedy ferie zimowe 2024?

Zanim pomyślimy, jak uzyskać dofinansowanie do ferii zimowych, sprawdźmy, kiedy nasze dzieci będą wypoczywać. Ferie zimowe w 2024 roku będą w następujących terminach:

15.01 – 28.01.2024 – województwa: mazowieckie, dolnośląskie, opolskie, zachodniopomorskie,

22.01 – 4.02.2024 – województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie,

29.01 – 11.02.2024 – województwa: lubelskie, łódzkie, pomorskie, podkarpackie, śląskie,

12.02 – 25.02.2024 – województwa: lubuskie, kujawsko-pomorskie, małopolskie, wielkopolskie, świętokrzyskie.

Ferie zimowe mogą być organizowane przez szkoły, biura podróży lub różnego rodzaju organizacje zajmujące się wyjazdami turystycznymi dla dzieci i młodzieży. W 2024 roku z dopłat będą mogli skorzystać pracownicy dużych firm oraz rolnicy. Świadczenia te pochodzą z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych i Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Uzyskanie dopłaty do zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży odbywa się na ściśle określonych zasadach. Co zatem warto wiedzieć?

Dofinansowanie do ferii zimowych dla dzieci pracowników

Z takiej formy pomocy finansowej mogą skorzystać obecni i byli pracownicy dużych firm. W praktyce oznacza to, że świadczenie obejmie osoby zatrudnione, emerytów i rencistów oraz ich rodziny. O dopłatę można ubiegać się w przedsiębiorstwach, w których pracuje minimum 50 osób. Takie firmy są zobowiązane do utworzenia Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Wymagania te nie dotyczą pracowników tzw. budżetówki oraz jednostek samorządowych. Wniosek o otrzymanie dopłaty do wypoczynku zimowego dzieci i młodzieży można złożyć przed lub po wyjeździe. Należy do niego dołączyć oświadczenie o dochodach. Na wysokość dofinansowania wpływ ma nie tylko wynagrodzenie, ale także sytuacja rodzinna i życiowa pracownika. Zasady przyznawania konkretnych kwot mogą być regulowane samodzielnie przez każde przedsiębiorstwo. Warto jednak pamiętać, że pracownik musi wykorzystać urlop w ciągu kolejnych 14 dni.

Pomoc dla dzieci rolników

Na dofinansowanie do ferii zimowych dla swoich dzieci mogą liczyć także rolnicy. Pochodzi ono z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Aby jednak móc je otrzymać, należy spełnić dwa warunki. Dziecko musi być urodzone między 1 Stycznia 2008 r. a 31 Grudnia 2019 r. Dodatkowo przynajmniej jeden rodzic powinien być objęty rolniczym systemem ubezpieczenia społecznego KRUS.

Wszelkie informacje i formularze do pobrania znajdują się na stronach internetowych:

www.szansadlagmin.pl

i

www.samoobrona.net.pl

Poza wypełnieniem formularzy rodzic jest zobowiązany do wpłacenia 200 zł na konto fundacji Szansa dla Gmin. Opłata ta zostanie wliczona w całkowity koszt ferii zimowych. Dofinansowanie to dotyczy wypoczynku trwającego 7 dni. Turnusy takie organizowane są w określonych miejscach: ośrodku wypoczynkowym Ranczo Wołkowyja, kwaterach prywatnych A. Sieczka w Poroninie, domu wczasowym Halina w Zakopanem oraz domu wypoczynkowym Pilsko w Korbielowie. Pobyt dziecka objętego pomocą kosztuje w tych miejscach 750 zł. Rodzice nie korzystający z dopłaty zapłacą natomiast 1650 zł. Oznacza to, że kwota dofinansowania wyniesie 900 zł.

Wysyłasz dzieci na ferie zimowe? Pokaż im ten film. Dowiedzą się z niego, jak bezpiecznie bawić się zimą.

Dowiedz się też, gdzie i jak możesz dostać dofinansowanie do roweru elektrycznego.

https://bezpiecznapodroz.org/sluchaj-nas-online

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia