Wisła PolSki turniej w skokach narciarskich

188

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu skoczkowie na podium w Wiśle. Wisła PolSki turniej w skokach narciarskich.
Wisła PolSki turniej w skokach narciarskich - Wisła dekoracja najlepszych skoczków na skoczni im. Adama Małysza (HS134) w Wiśle. Źródło (www.facebook.com/PolskiZwiazekNarciarski)

Wisła PolSki turniej w skokach narciarskich – oczywiście już za nami weekend ze skokami narciarskimi w ramach Pucharu Świata na Skoczni im. Adama Małysza (HS134) w Wiśle. Sobotni konkurs duetów i niedzielny konkurs indywidualny i również w ramach Polskiego Turnieju. PolSki turniej, który odbywa się na trzech skoczniach w (Wiśle, Szczyrku i Zakopanem). Jest to pierwsza edycja tego turnieju, ponieważ debiutuje w Pucharze Świata w skokach narciarskich.

Wisła PolSki turniej w skokach narciarskich – najlepsi

W sobotnim konkursie duetów wygrali Słoweńcy (Lovro Kos, Anze Lanisek). Nokautując rywali, ponieważ z ogromną przewagą 42,5 pkt nad drugą Austrią (Manuel Fettner, Jan Horl). Niemcy (Stephan Leyhe, Andreas Wellinger) zamykają najlepszą trójkę.

Niestety Polski duet (Dawid Kubacki i Piotr Żyła) się nie popisali, ponieważ skończyli zmagania na 6. miejscu. Do Słoweńców straciliśmy 122,7 pkt. Przed nami byli jeszcze Norwegowie i także Japończycy. W konkursie wystąpiło 13 duetów.

Oczywiście jeszcze Niedzielny konkurs indywidualny wygrał triumfator Turnieju Czterech Skoczni (Japończyk) Ryoyu Kobayashi. Ryoyu w pierwszej serii oddał skok na odległość 131 m, a w drugiej serii w imponującym stylu, ponieważ poleciał aż na 139,5 m. Tuż za Japończykiem na 2 miejscu był (Austriak) Stefan Kraft i także na 3 miejscu (Niemiec) Andreas Wellinger.

Wisła PolSki turniej w skokach narciarskich – niesamowity Stefan Kraft

Stefan Kraft kolejny raz zapisał się w historii skoków narciarskich. Ponieważ w niedzielę po raz 108. w karierze stanął na podium konkursu Pucharu Świata, który wyrównał należący do Janne Ahonena rekord wszech czasów. Oczywiście Austriak jest aktywnym skoczkiem i pewnie będzie śrubował ten rekord, a tym bardziej że w tym sezonie Stefan jest w bardzo dobrej formie. W sumie Kraf ma 36 zwycięstw, 34 drugich miejsc i także 38 miejsc na trzecim stopniu podium.

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: Skoki Narciarskie Pucharu Świata 2023/24

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia