Akademia Abrams czyli prawo jazdy na czołg

Akademia Abrams jest kluczem do modernizacji Wojska Polskiego. Dzięki rządowym szkoleniom i amerykańskiemu wsparciu uczestnicy kursu nauczą się obsługi i naprawy czołgów Abrams, najnowocześniejszych czołgów na świecie

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Akademia Abrams, tu zrobisz prawojazdy na czołg
Akademia Abrams, tu zrobisz prawojazdy na czołg

Akademia Abrams to ośrodek szkoleniowy, który ma kluczowe znaczenie dla modernizacji Wojska Polskiego. Dzięki niej polscy żołnierze będą mogli szybko i efektywnie nauczyć się obsługi i naprawy czołgów Abrams. To czołgi które są jednymi z najnowocześniejszych na świecie. Ośrodek powstał w 2022 roku w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. Jest on finansowany przez rząd Stanów Zjednoczonych. Przekazuje Polsce wsparcie w wysokości 2,5 miliarda dolarów na zakup czołgów Abrams i ich obsługę.

W Akademii Abrams odbywają się kursy dla:

  • przyszłych członków załóg czołgów Abrams. Kursy te trwają 90 dni i obejmują m.in. zapoznanie z budową czołgu, szkolenie z obsługi czołgu, szkolenie z prowadzenia ognia z czołgu.
  • techników odpowiedzialnych za obsługę i naprawę czołgów Abrams. Kursy te trwają 60 dni i obejmują m.in. zapoznanie z budową czołgu, szkolenie z obsługi i naprawy poszczególnych podzespołów czołgu, szkolenie z lokalizacji i usuwania usterek czołgu.
  • techników odpowiedzialnych za obsługę wozów zabezpieczenia technicznego M88A2 Hercules. Kursy te trwają 30 dni i obejmują m.in. zapoznanie z budową wozu
  • szkolenie z obsługi i naprawy poszczególnych podzespołów wozu, szkolenie z lokalizacji i usuwania usterek wozu.
  • techników odpowiedzialnych za obsługę NGATS, czyli zautomatyzowanego systemu testowego nowej generacji. Kursy te trwają 30 dni i obejmują m.in. zapoznanie z systemem, szkolenie z obsługi systemu, szkolenie z interpretacji wyników testów przeprowadzonych za pomocą systemu.

W ramach Akademii Abrams odbywają się również szkolenia dla tzw. shadow instructors, czyli polskich asystentów instruktorów z USA. Po zakończeniu szkolenia asystenci instruktorzy będą mogli samodzielnie prowadzić kursy dla polskich żołnierzy.

Cele szkoleń w Akademii czołgistów

Akademia Abrams jest nowoczesnym ośrodkiem szkoleniowym, który spełnia najwyższe standardy. W ośrodku znajdują się czołgi Abrams, wozy zabezpieczenia technicznego M88A2 Hercules oraz system NGATS. Ośrodek jest wyposażony w nowoczesne symulatory i urządzenia, które pozwalają żołnierzom na zdobycie praktycznych umiejętności.

Akademia Abrams jest kluczowym elementem programu modernizacji Wojska Polskiego. Dzięki niej polscy żołnierze będą mogli szybko i efektywnie nauczyć się obsługi i naprawy czołgów Abrams, które są jednymi z najnowocześniejszych na świecie. To pozwoli Wojsku Polskiemu na zwiększenie swojej zdolności bojowej i zapewnienie bezpieczeństwa Rzeczypospolitej.

Szczególna rola Akademii Abrams polega na tym, że pozwala ona na szybkie i efektywnie przygotowanie polskich żołnierzy do obsługi czołgów Abrams. Czołgi te są bardzo zaawansowane technologicznie, dlatego ich obsługa wymaga odpowiedniego szkolenia. Akademia Abrams zapewnia żołnierzom dostęp do najnowszych technologii. Technologii i wiedzy, dzięki czemu mogą oni szybko i sprawnie nauczyć się obsługi czołgów Abrams.

Kto za to płaci?

Akademia Abrams jest również ważna z punktu widzenia współpracy polsko-amerykańskiej. Ośrodek jest finansowany przez rząd Stanów Zjednoczonych, a szkolenie w nim prowadzą amerykańscy instruktorzy. To pozwala na wymianę doświadczeń i wiedzy między żołnierzami polskimi i amerykańskimi.

Akademia Abrams to nowoczesny ośrodek szkoleniowy, który odgrywa kluczową rolę w modernizacji Wojska Polskiego. Dzięki niej polscy żołnierze będą mogli szybko i efektywnie nauczyć się obsługi czołgów Abrams, które są jednymi z najnowocześniejszych na świecie.

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo.

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Brak postów do wyświetlenia