Finał WOŚP w Krakowie – co miasto przygotowało w tym roku?

Ciekawy 32 Finał WOŚP w Krakowie

190

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Finał WOŚP w Krakowie, plakat reklamujący wydarzenie
Finał WOŚP w Krakowie to okazja do udziału w licznych atrakcjach i niesienia pomocy.

32 Finał WOŚP w Krakowie będzie obfitował w wiele różnorodnych atrakcji. Dzień ten zbliża się wielkimi krokami i już teraz warto wiedzieć, co będzie można wylicytować. Jak co roku, krakowskie instytucje przygotowały atrakcyjne aukcje, z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc służbie zdrowia.

W tym roku Jurek Owsiak z WOŚP zdecydował, że pieniądze będą zbierane na zakup sprzętu do monitorowania, diagnozowania oraz rehabilitacji chorób płuc pacjentów przebywających na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Motto zbiórki to „Tu wszystko gra ok”. Pieniądze zbierają nie tylko wolontariusze. Równie dużym powodzeniem cieszą się różnego rodzaju aukcje organizowane przez wiele instytucji. W Krakowie coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy motoryzacji, jak też entuzjaści kultury i przyrody. Co zatem dla WOŚP przygotowało miasto oraz działające w nim firmy i instytucje?

Finał WOŚP w Krakowie – tajemnice znanych atrakcji

Spacer po niedostępnym strychu Wawelu to jedna z wyjątkowych aukcji. Zwycięzca będzie miał okazję poznać to niezwykłe miejsce pierwszy raz w historii zwiedzania zamku. Przewodnikiem będzie sam dyrektor Wawelu. Atrakcja ta to prawdziwa gratka dla miłośników polskiej historii i kultury. Można ją wylicytować, odwiedzając tę stronę.

Na 32 finał WOŚP przygotowały się także inne krakowskie instytucje, które każdego dnia zapewniają mieszkańcom i licznym turystom dostęp do kultury. Na licytację wystawiono między innymi:

• złoty bilet uprawniający do wejścia na wszystkie spektakle prezentowane w Teatrze Łaźnia Nowa – to doskonała okazja do skorzystania z bogatej oferty repertuarowej jednego z nowoczesnych teatrów w Polsce,

• bilet VIP na premierę „Wesela” w reżyserii Mai Kleczewskiej w Teatrze Słowackiego – wyjątkowa szansa obejrzenia premiery jednego z najważniejszych polskich dramatów,

• fotele z loży cesarskiej Teatru im. Juliusza Słowackiego – niepowtarzalna pamiątka z wizyty w tym zabytkowym teatrze.

Co dla miłośników przyrody i motoryzacji?

32 Finał WOŚP w Krakowie będzie także bardzo atrakcyjny dla entuzjastów przyrody i motoryzacji. Tu oferta różnych instytucji okazuje się naprawdę szeroka. Szczególną popularność zyska MotoOrkiestra. Na parkingu przy centrum handlowym M1 będzie można podziwiać ekspozycję samochodów ze świata motosportu, PRL, Amerykańskich, aut RC, a także wziąć udział w licytacjach gadżetów motoryzacyjnych. Uczestnicy zobaczą również pokazy driftów. Inne atrakcje to trampoliny, trial rowerowy i wiele innych form rozrywki.

Nuda nie dokuczy też tym, którzy fascynują się historią i przyrodą. Na nich czekają licytacje tj.:

• kurs pszczelarski w Ogrodzie Botanicznym – możliwość poznania tajników życia pszczół i ich roli w przyrodzie,

• jazda na szkoleniowym symulatorze tramwaju MPK – doskonała zabawa i okazja do zdobycia nowych umiejętności,

• nocne zwiedzanie krakowskiego ZOO – możliwość zobaczenia zwierząt w zupełnie innym, tajemniczym świetle.

Krakowskie aukcje WOŚP to zatem wspaniała okazja do zdobycia wyjątkowych pamiątek i przeżycia niezapomnianych chwil.

Przeczytaj także o tym, że Kraków tonie w smogu.

https://bezpiecznapodroz.org/sluchaj-nas-online/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia