PolSKI Turniej 2024 w skokach narciarskich

174

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu dekoracja podium po konkursie drużynowym w ZAKOPANEM. PolSKI Turniej 2024 w skokach narciarskich.
PolSKI Turniej 2024 w skokach narciarskich - Wielka Krokiew Zakopanem. Źródło (www.facebook.com/PolskiZwiazekNarciarski).

PolSKI Turniej 2024 w skokach narciarskich – tak, tak oczywiście turniej na Polskich skoczniach w (Wiśle, Szczyrku i Zakopanem). PolSki turniej 2024 w skokach narciarskich w ramach Pucharu Świata dobiegł końca. Kto był najlepszy, kto wygrał, jakie zasady obowiązywały w turnieju, jakie były przewidziane nagrody dla uczestników całego turnieju? To wszystko dowiecie się w dalszej części artykułu.

PolSKI Turniej 2024 w skokach narciarskich – zasady

Oczywiście najpierw zacznę od w jaki sposób była wyliczana punktacja.
Procedura wyliczania punktów do klasyfikacji była zbyt skomplikowana, ale z emocjami, ponieważ przyjęte zasady spowodowały, że walka o bonusy toczyła się do ostatniego skoku. Do klasyfikacji drużynowej PolSkiego Turnieju 2024 liczyły się wszystkie punktowane skoki, czyli kwalifikacje oraz konkursy indywidualne, jak i również rywalizacja duetów, a także drużynowa. Przypominam, że w ciągu 10 dni rozegranych zostało. Początkowo trzy indywidualne (w Szczyrku konkurs indywidualny nie udało się przeprowadzić, ponieważ warunki na nie pozwoliły). I odbyło się dwa konkursy indywidualne. Przed każdym konkursem w rywalizacji indywidualnej odbyły się, kwalifikacje punktowane. A także zawody duetów w Wiśle i drużynowe w Zakopanem.

Bardzo ważnym aspektem jest, że pod uwagę w klasyfikacji drużynowej brani byli: dwaj najlepsi zawodnicy z danego kraju w kwalifikacjach do konkursu w Wiśle, punkty w rywalizacji superteamów w Wiśle, dwaj najlepsi z danego kraju w konkursie indywidualnym w Wiśle, dwaj najlepsi zawodnicy z danego kraju w kwalifikacjach do konkursu w Szczyrku, dwaj najlepsi zawodnicy z danego kraju w kwalifikacjach do konkursu w Zakopanem, punkty w rywalizacji drużynowej w Zakopanem oraz dwaj najlepsi zawodnicy z danego kraju w konkursie indywidualnym w Zakopanem.

Ostatecznie ogólnie dało to 7 startów, które były brane przy ustalaniu końcowego rankingu w PolSkim Turnieju 2024. Trzy starty w kwalifikacjach, dwa starty w konkursach indywidualnych, i także po jednym w duetach i drużynowych.

PolSKI Turniej 2024 w skokach narciarskich – nagrody

PolSki turniej 2024 rozgrywany w Polsce, były ogromne pieniądze do wygrania. Ponieważ w zawodach można było zgarnąć pokaźną sumę. Premia w PolSKIm Turnieju jest imponująca! W wysokości 50 tysięcy euro (ok. 217 000 złotych) zgarnęła za zwycięstwo najlepsza ekipa. Oczywiście to premia tylko dla jednej całej najlepszej reprezentacji w rywalizacji drużynowej.

Choć nie brakło nagród za pojedyncze zwycięstwa w konkursach indywidualnych. Zwycięzca otrzymał 13 000 franków szwajcarskich (ok. 60 500 złotych), nagrody przypadły dla całej czołowej trzydziestce poszczególnych konkursów. A także w kwalifikacjach do konkursów indywidualnych w wysokości 3 000 franków szwajcarskich (ok. 14 000 złotych) zgarnia tylko zwycięzca.

Poza tradycyjnymi premiami za zwycięstwa indywidualne i w całym PolSkim Turnieju. Również pula nagród do podziału w zawodach drużynowych podczas PolSki-ego Turnieju, chociaż opłaconych było osiem najlepszych drużyn.

1 miejsce 30 000 franków szwajcarskich (ok. 140 000 złotych).
2 19 000 franków.
3 12 000 franków.
4 8 000 franków.
5 6 000 franków.
6 4 000 franków.
7 3 000 franków.
8 2 000 franków.

Także podobna stawka obowiązywała dokładnie taka sama w zawodach duetów, jak i w drużynowych.

PolSKI Turniej 2024 w skokach narciarskich – kto wygrał?

Oczywiście czas przejść do najważniejszego. Kto wygrał, jak drużyna wygrała w PolSkim Turnieju 2024. Najlepszą ekipą okazała się Reprezentacja Austrii, choć tak jak napisałem wcześniej, że rywalizacja o premię w wysokości 50 tysięcy euro. Toczyła się do ostatniego skoku, ponieważ wszystko rozstrzygnęło się na Wielkiej Krokwi.

Reprezentacja Słowenii tuż przed sobotnim konkursem drużynowym miała ponad 53 punkty przewagi nad drugą Austrią w klasyfikacji PolSKIego Turnieju w skokach narciarskich. I dlatego można było przyznać, że już się nic nie wydarzyć i zwycięzcami będzie Słowenia. A jednak nic bardziej mylnego. Ponieważ w sobotnim konkursie drużynowym Austriacy w składzie (Michael Haybock, Manuel Fettner, Jan Horl, także Stefan Kraft) zdeklasowali konkurencję i odrobili do Słoweńców aż 51,1. W efekcie przed decydującym, niedzielnym konkursem na Wielkiej Krokwi, Słowenia miała tylko 2,4 punktu przewagi.

W niedzielnym indywidualnym konkursie Austriacy w znakomitym stylu przypieczętowali historyczny triumf w PolSkim Turnieju. Ostatecznie drugie miejsce zajęli Słoweńcy, a Niemcy stanęli na najniższym stopniu podium. Reprezentacja Polski zakończyła udział w PolSKIm Turnieju na szóstej pozycji.

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: Stefan Kraft wygrał w Zakopanem

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia