Nowy rodzaj tablic rejestracyjnych od 1 czerwca 2024

Nowy rodzaj tablic rejestracyjnych od 1 czerwca 2024, oznaczenia dla niektórych miejscowości, samochody używane w zawodach sportowych dostaną nowe tablice

246

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Nowy rodzaj tablic rejestracyjnych od 1 czerwca 2024 lub pozostanie przy dotychczasowych
Nowy rodzaj tablic rejestracyjnych od 1 czerwca 2024 lub pozostanie przy dotychczasowych

Od 1 czerwca 2024 roku w Polsce wprowadzony zostanie zupełnie nowy rodzaj tablic rejestracyjnych, które będą posiadały czerwone znaki na żółtym tle. Ta nowa kombinacja na pewno przyciągnie uwagę. To jednak nie koniec zmian.

Ministerstwo Infrastruktury opublikowało na stronie Rządowego Centrum Legislacji projekt nowelizacji rozporządzenia dotyczącego rejestracji i oznaczania pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych i wzorów innych dokumentów związanych z rejestracją pojazdów. To bardzo obszerny dokument, który dostosowuje obecne rozporządzenie do najnowszych zmian w przepisach oraz wprowadza modyfikacje w niektórych aspektach produkcji tablic rejestracyjnych. Oprócz elementów skierowanych do specjalistów, w dokumencie znalazło się kilka nowości istotnych dla kierowców.

Nowy rodzaj tablic rejestracyjnych od 1 czerwca 2024
Nowy rodzaj tablic rejestracyjnych od 1 czerwca 2024

Nowy rodzaj tablic rejestracyjnych dla samochodów osobowych używanych w zawodach sportowych.

Najważniejszą zmianą i nowinką będzie wprowadzenie zupełnie nowego rodzaju tablic rejestracyjnych, posiadających czerwone znaki na żółtym tle. Tak wyglądające tablice rejestracyjne będą przeznaczone do tymczasowej rejestracji samochodów osobowych używanych w zawodach sportowych. Rozwiązanie jest potrzebne, aby zawodnicy mogli poruszać się pojazdami pomiędzy specjalnymi odcinkami bez konieczności korzystania z lawet. Zgodnie z nowymi przepisami, tymczasowa rejestracja samochodu używanego w zawodach sportowych umożliwiłaby poruszanie się po drogach w trakcie trwania zawodów oraz na wcześniej określonych trasach przez organizatora.

Nowe oznaczenia dla niektórych miejscowości

Nowe rozporządzenie przewiduje również nadanie nowych oznaczeń dla niektórych miejscowości.

BC – Bydgoszcz, OTOX – Ostróda, KC, KMKP – Kielce, X – Poznań

W projekcie rozporządzenia znalazły się również wzory przedniej i tylnej części dowodu rejestracyjnego oraz tymczasowego dowodu rejestracyjnego. Jeśli chodzi o wygląd, nie wprowadzono tu jednak żadnych zmian w stosunku do obecnie stosowanych wzorów. Zmienione rozporządzenie wejdzie w życie 1 czerwca 2024 roku.

Nowy rodzaj tablic rejestracyjnych od 1 czerwca 2024 lub pozostanie przy dotychczasowych
Nowy rodzaj tablic rejestracyjnych od 1 czerwca 2024 lub pozostanie przy dotychczasowych

Nowy rodzaj tablic rejestracyjnych a może pozostanie przy starych

W lutym 2022 roku zniesiono obowiązek wymiany tablic rejestracyjnych na nowe przy przerejestrowaniu pojazdu. To rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie kierowcom pieniędzy, a urzędom pracy. Dodatkową kwestią jest dłuższy czas dostępności puli nowych numerów.

Na koniec zachęcam do lektury Nowe tablice rejestracyjne już obowiązują!

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Warszawa to także Wy! Poznajcie swoje miasto, za naszym pośrednictwem.

Wydarzenia jakie mogą Was zainteresować w Warszawie i na Mazowszu w cotygodniowym skrócie Miasto moje a w nim, kalendarz warszawski na tydzień 21-27.12.2023

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org

 I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia