Nowe tablice rejestracyjne już obowiązują !

zmiany w przepisach o tablicach rejestracyjnych

1040

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Spóźnienie z rejestracją pojazdu
Kara za nieprzerejestrowanie pojazdu

Nowe tablice rejestracyjne już obowiązują !

Od wczoraj obowiązują nowe przepisy o profesjonalnej rejestracji pojazdów. Czasowa forma rejestracji będzie dotyczyła firm oraz instytucji zajmującymi się badaniami, produkcją oraz sprzedażą samochodów. Zgodnie z nowelizacją ustawy nowe tablice rejestracyjne będą składały się z zielonych napisów na białym tle.

Nowe tablice rejestracyjne
Nowe tablice rejestracyjne będą miały zielone litery i cyfry na białym tle

Tablice od 11 lipca zostaną umieszczone zarówno na nowych autach z salonów samochodowych jak i używanych pochodzących z komisów samochodowych. Profesjonalna rejestracja umożliwi firmom przeprowadzanie jazd testowych niezarejestrowanymi wcześniej na terytorium RP lub za granicą pojazdami, bez konieczności rejestracji każdego z nich w urzędzie.

Przepisy mają uprościć działalność przedsiębiorców. Przede wszystkim dzięki odciążeniu ich od nadmiaru obowiązku administracyjnych. Będą też służyć legalnemu czasowemu użytkowaniu pojazdów w ruchu drogowym. Zgodnie z nowymi przepisami dokumentem zaświadczającym o dopuszczeniu do jazdy testowej pojazdu samochodowego, motoroweru, ciągnika rolniczego lub przyczepy będzie profesjonalny dowód rejestracyjny wraz z zalegalizowanymi profesjonalnymi tablicami rejestracyjnymi. Będzie on ważny 30 dni od daty wypełnienia. Jeśli zostanie wydany na wniosek jednostki uprawnionej lub jednostki badawczej producenta, to ważność blankietu zostanie przedłużona do 6 miesięcy.

Nowe tablice rejestracyjne
Wzór profesjonalnego dowodu rejestracyjnego
Nowe tablice rejestracyjne
Przepisy weszły w życie 11 lipca 2019r

Przeczytaj także Nowe stacje ładowania pojazdów na A4 i S8

więcej o tablicach rejestracyjnych

Słuchaj nas online!

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia