MŚ w lotach 2024 Stefan Kraft i Słowenia

178

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu skoczkowie medaliści. MŚ w lotach 2024 Stefan Kraft i Słowenia.
MŚ w lotach 2024 Stefan Kraft i Słowenia - Kulm Bad Mitterndorf Austria. Foto (www.facebook.com/kraftstefan93 i www.facebook.com/prevcpeter)

MŚ w lotach 2024 Stefan Kraft i Słowenia – tak, tak oczywiście Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich w Bad Mitterndorf, Austria na mamuciej skoczni Kulm HS-235. To już historia szczęśliwie zakończyły się dla medalistów indywidualnych i drużynowych zawodach w 28 edycji MŚ w lotach narciarskich Stefan Kraft i Słowenia, są triumfatorami w Austrii.

MŚ w lotach 2024 Stefan Kraft i Słowenia – Stefan Kraft

Oczywiście najpierw zacznę od konkursu indywidualnego, w którym wygrał niesamowity skoczek z Austrii Stefan Kraft. Miałem rację co do tego zawodnika, ponieważ w poprzednim artykule pisałem, że Stefan moim zdaniem wygra rywalizację o złoto. Choć odbyło się tylko 3 serie, a nie 4 tak jak zaplanowano. Niestety warunki były tego powodem. Ostatecznie srebro wywalczył Andreas Wellinger Niemcy i także brąz (lider po piątkowych rundach) Timi Zajc Słowenia. Tuż za podium konkurs byli Norweg Johann Andre Forfang i Słoweniec Lovro Kos.

Szóste miejsce wywalczył Piotr Żyła. Na dwunastej pozycji rywalizację zakończył Aleksander Zniszczoł. Dwudziesty czwarty był Dawid Kubacki, a dwudziesty dziewiąty Paweł Wąsek.

MŚ w lotach 2024 Stefan Kraft i Słowenia – Słowenia


Jeszcze pozostaję kwestia konkursu drużynowego w MŚ w lotach 2024 na Kulm w Bad Mitterndorf. Dramat Polaków w konkursie drużynowym, ponieważ Aleksander Zniszczoł, tuż po drugim skoku został zdyskwalifikowany i to pogrzebało marzenia w walce o medal. Ostatecznie Polacy w składzie Aleksander Zniszczoł, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła zajęli ósme miejsce.

Słowenia w składzie Lovro Kos, Peter Prevc, Domen Prevc, Timi Zajc deklasuje rywali! A także broniąc tytuł, ponieważ Słoweńcy trumfowali dwa lata temu w Norweskim Vikersund. W Bad Mitterndorf pokonali o 26,5 punktu Austrię Michael Hayboeck, Manuel Fettner, Jan Hoerl, Stefan Kraft. Podium uzupełniają Niemcy w składzie Pius Paschke, Karl Geiger, Stephan Leyhe, Andreas Wellinger. Ogólnie w konkursie udział brało 9 reprezentacji.

Ostateczne wyniki konkursu drużynowego MŚ w lotach:

1 Słowenia.

2 Austria.

3 Niemcy.

4 Norwegia.

5 Japonia.

6 Szwajcaria.

7 Finlandia.

8 Polska (DSQ Zniszczoła).

9 USA.


Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: Duży sukces młodego polskiego skoczka

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia