Lublin znów stolicą fantastyki. Falkon powraca!

Lubelski Falkon to nie tylko festiwal, to prawdziwe święto dla miłośników fantastyki. Już od 16 do 18 lutego 2024 roku po raz kolejny mury Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie wypełnią się po brzegi magią, przygodą i niezapomnianymi spotkaniami.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Falkon powraca! - magiczne wrota otwierają się w Lublinie
Falkon powraca! - magiczne wrota otwierają się w Lublinie

Miłośnicy fantastyki mogą zacierać ręce – po czterech latach przerwy, w Lublinie odbędzie się jeden z najstarszych w kraju festiwal tego typu. Falkon powraca!

Magiczne wrota otwierają się w Lublinie

Falkon to prawdziwa gratka dla fanów szeroko pojętej fantastyki. Na przestrzeni lat festiwal gościł takie gwiazdy gatunku jak Andrzej Sapkowski, Neil Gaiman, Terry Pratchett czy Ursula K. Le Guin. 21. edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 16-18 lutego w murach Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

Wśród tegorocznych gości Falkonu znajdzie się plejada gwiazd polskiej fantastyki. Fani gatunku będą mieli okazję spotkać się m.in. z Marcinem Podlewskim, autorem bestsellerowego cyklu „Morrigan Crow”, Januszem Stankiewiczem, twórcą kultowych „Kronik Szeptuchy”, a także Kają Flagą-Andrzejewską, autorką uwielbianej przez młodzież serii „Ognisty Krąg”.

Oprócz nich na festiwalu pojawią się również:

 • Jarosław Dobrowolski, nestor polskiej fantastyki naukowej,
 • Łukasz Kucharczyk, ceniony autor powieści fantasy i RPG,
 • Michał Gołkowski, twórca cyklu „Król Bezmiarów”,
 • Alicja Janusz, autorka cyklu „Czarownice z Doliny Cedrów”,
 • Joanna W. Gajzler, znana z powieści „Siostry Czarownic”,
 • Jarosław Grzędowicz, autor bestsellerowego cyklu „Piekło Pocztowe”.

Organizatorzy zapowiadają, że to tylko część ogłoszonych dotychczas gości, a lista w najbliższym czasie będzie się jeszcze poszerzać.

Oprócz spotkań autorskich w programie festiwalu znajdą się również:

 • panele dyskusyjne,
 • prelekcje,
 • warsztaty,
 • gry planszowe,
 • konkursy
 • pokazy filmowe.

Nie zabraknie także strefy wystawienniczej, gdzie będzie można zapoznać się z ofertą wydawnictw, sklepów z gadżetami i rękodziełem.

Falkon to nie tylko fantastyka, ale również integracja społeczności. Podczas festiwalu będzie można poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach, nawiązać nowe znajomości i miło spędzić czas w atmosferze dobrej zabawy.

Bilety na Falkon 2024 dostępne są na stronie internetowej festiwalu.

Zapraszamy wszystkich miłośników fantastyki do Lublina!

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia