PETA wzywa do rezygnacji z karuzeli ze zwierzętami

Ekspert PETA ds. zwierząt w przemyśle rozrywkowym w Niemczech uważa, że takie zwierzęta są wykorzystywane do celów rozrywkowych.

339

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

PETA wzywa do rezygnacji z karuzeli ze zwierzętami Koń na karuzeli
PETA wzywa do rezygnacji z karuzeli ze zwierzętami Koń na karuzeli

PETA wzywa park rozrywki w Holandii do rezygnacji z karuzeli ze zwierzętami, nawet jeżeli są plastikowe. Ekspert PETA ds. zwierząt w przemyśle rozrywkowym w Niemczech uważa, że takie zwierzęta są wykorzystywane do celów rozrywkowych.

PETA (People for the Ethical Treatment of Animals) jest międzynarodową organizacją non-profit. Jej celem jest ochrona praw zwierząt i zapewnienie im właściwego traktowania. Organizacja prowadzi wiele kampanii i działalności, aby zwiększyć świadomość społeczeństwa na temat cierpień zwierząt i promować etyczną postawę wobec nich.

PETA wzywa do rezygnacji z karuzeli ze zwierzętami Karuzela ze słoniami Dumbo foto olx
PETA wzywa do rezygnacji z karuzeli ze zwierzętami Karuzela ze słoniami Dumbo foto olx

Karuzela ze zwierzętami – PETA wzywa do rezygnacji

Jeśli chodzi o wykorzystywanie zwierząt w celach rozrywkowych, PETA prowadzi wiele działań mających na celu uświadomienie ludziom, że karuzele i inne podobne atrakcje, w których wykorzystuje się „nieprawdziwe” zwierzęta, również mogą wpływać negatywnie na zwierzęta. Organizacja stara się pokazać, że te formy rozrywki często wiążą się z wyzyskiem i brakiem szacunku dla zwierząt, nawet jeśli nie są one realne.

PETA wzywa nie tylko do zaniechania wykorzystywania prawdziwych zwierząt w tego rodzaju atrakcjach, ale również apeluje o zmianę całego podejścia do zwierząt. Organizacja wspiera alternatywne formy rozrywki, które są bardziej etyczne i nie krzywdzą zwierząt.

Działania PETA w zakresie przeciwdziałania wykorzystywaniu zwierząt w rozrywce obejmują m.in. kampanie edukacyjne, informacyjne oraz akcje protestacyjne. Organizacja również wpływa na wprowadzenie coraz bardziej restrykcyjnych regulacji prawnych dotyczących wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych. Na stronie internetowej PETA można dowiedzieć się że organizacja wezwała także producenta z USA do zaprzestania produkcji i sprzedaży karuzel z motywami zwierzęcymi.

Czytaj także Ważenie pasażerów jak u Barei w Finnair

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Warszawa to także Wy! Poznaj swoje miasto, za naszym pośrednictwem.

Dziś gratka dla miłośników historii Warszawy – WARSZAWA 1927 ROK, 14 minutowa podróż w czasie..

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org

 I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia