Blokada portu w Antwerpii – wkrótce blokady naszych portów

Belgowie zjechali do Antwerpii, by w protestach sparaliżować ruch wokół portu. Blokada portu w Antwerpii pozwoliła rolnikom uzyskać uznania i godziwe warunki pracy. Odwiedź, by zobaczyć jak te protesty zmieniły rynek rolny!

405

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

blokada portu w Antwerpii przez belgijskich rolników
blokada portu w Antwerpii przez belgijskich rolników, 500 traktorów paraliżuje dojazd do portu

Ponad 500 ciągników zjechało do Antwerpii, by w proteście sparaliżować ruch wokół kluczowego portu. Belgijscy rolnicy po raz kolejny sprzeciwiają się polityce rolnej władz Flandrii, domagając się uznania ich sektora za niezbędny i godziwych warunków pracy. Blokada portu w Antwerpii dała rezultaty.

20 lutego polscy rolnicy rozpoczną blokady polskich portów i przejść granicznych z Ukrainą

„Do tej pory nie doceniono nas jako strategicznego sektora” – mówi Stijn Zelderloo, jeden z protestujących. „Ta akcja to demonstracja naszej wytrwałości i presja na rozpoczęcie negocjacji”. Rolnicy zablokowali drogi dojazdowe do portu i ustawili swoje maszyny w strategicznych punktach. Choć ruch morski nie został zakłócony, protest sparaliżował ruch drogowy w okolicy. To część ogólnoeuropejskiej akcji.

blokada portu w Antwerpii przez belgijskich rolników
blokada portu w Antwerpii przez belgijskich rolników

W czwartek zaplanowano spotkanie rządu flamandzkiego z przedstawicielami organizacji rolniczych. Rolnicy liczą na konkretne rozwiązania, m.in. wstrzymanie wykupu gruntów rolnych na cele nierolnicze. „Propozycje władz są niewystarczające” – mówi Hendrik Vandamme, przewodniczący ABS. „Dla nas najważniejsze jest zatrzymanie wykupu ziemi. Na razie nie mamy żadnych gwarancji”.

UE oraz władze poszczególnych państw prowadzą złą politykę – chodzi o Zielony Ład i zboże z Ukrainy

Rolnicy oczekują, że czwartkowe spotkanie przyniesie realne zmiany. „Liczymy na powrót zdrowego rozsądku po stronie władz” – dodaje Vandamme.

Protest rolników w Antwerpii to kolejny sygnał narastającego niezadowolenia z polityki rolnej w wielu krajach Europy. Rolnicy domagają się godziwych warunków pracy i docenienia ich roli w zapewnianiu bezpieczeństwa żywnościowego.

Podkreślmy w tym kontekście:

  • Determinację rolników: Protest w Antwerpii pokazuje, że rolnicy są zdeterminowani, by walczyć o swoje prawa.
  • Jedność sektora: Ponad 500 ciągników z całej Flandrii to silny sygnał solidarności Belgów i wspólnego frontu europejskiego.
  • Wagę sektora rolnego: Protest zwraca uwagę na znaczenie rolnictwa i rolników w zapewnianiu bezpieczeństwa żywnościowego.
  • Potrzebę dialogu: Czwartkowe spotkanie rządu z rolnikami to szansa na wypracowanie kompromisu i złagodzenie napięcia.

Sytuacja w Antwerpii jest przykładem rosnącej presji na władze w wielu krajach, by dostrzec problemy sektora rolnego i podjąć realne kroki na rzecz jego wsparcia.

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo. Kulinarna Reprezentacja Polski zdobyła złoto na Olimpiadzie 2024!!!

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia