Międzynarodowy kartel narkotykowy „Dwudziestki” rozbity

W wyniku wspólnej operacji polskich i ukraińskich służb zlikwidowano międzynarodowy kartel narkotykowy "Dwudziestki".

147

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Międzynarodowy kartel narkotykowy
Międzynarodowy kartel narkotykowy "Dwudziestki" rozbity

Narkotykowy gigant upadł! Kartel narkotykowy „Dwudziestki” rozbity przez polskie i ukraińskie służby. To jeden z największych sukcesów w walce z przestępczością narkotykową w ostatnich latach. Zatrzymano 15 osób, zlikwidowano 3 laboratoria narkotyków i skonfiskowano substancje psychotropowe o wartości ponad 11 mln zł.

„Dwudziestki” – kartel narkotykowy rozbity

Grupa przestępcza „Dwudziestki” działała na terenie Polski i Ukrainy. Według ustaleń śledczych, członkowie kartelu produkowali i przemycali na dużą skalę marihuanę, metamfetaminę, pseudoefedrynę, amfetaminę, mefedron, Alfa-PVP i inne substancje psychotropowe.

Ostatnie działania na Ukrainie, przeprowadzone pod nadzorem Prokuratury Generalnej Ukrainy, doprowadziły do rozbicia kartelu. Zatrzymano 15 osób, w tym 3 kobiety, które działały jako kurierki narkotykowe. W ich rękach zabezpieczono łącznie 230 kg marihuany, 6 kg metamfetaminy, 83 kg pseudoefedryny, amfetaminę, mefedron, Alfa-PVP, a także inne substancje służące do produkcji narkotyków syntetycznych.

Ponadto, skonfiskowano:

  • kompletne linie produkcyjne narkotyków syntetycznych,
  • koparki do kryptowalut,
  • broń, amunicję, granaty,
  • 65 samochodów.

Wartość zabezpieczonych przedmiotów przekracza 15 mln zł.

Operacja „Dwudziestki” – międzynarodowa współpraca kluczem do sukcesu

Operacja „Dwudziestki” była prowadzona pod auspicjami europejskiej platformy EMPACT NPS/Narkotyki Syntetyczne, której przewodniczy Centralne Biuro Śledcze Policji. W akcję zaangażowani byli policjanci CBŚP, funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa-Okęcie.

Zatrzymane kobiety usłyszały zarzuty udziału w przemycie znacznej ilości prekursorów narkotykowych. Grozi im do 5 lat więzienia.

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota skierowała akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Warszawie w sprawie przemytu znacznej ilości środków służących do produkcji narkotyków.

Rozbicie kartelu „Dwudziestki” to kolejny sukces polskich i ukraińskich służb w walce z międzynarodową przestępczością narkotykową.

Odkryj więcej na naszej stronie!

Ten artykuł to tylko początek. Zapraszamy do zapoznania się z innymi ciekawymi treściami, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Na naszej stronie znajdziesz szeroki wybór materiałów na różne tematy, od aktualnych wydarzeń po ciekawostki historyczne, tajniki motoryzacji i porady dotyczące codziennego życia oraz zdrowego odżywiania.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować:

KPO: Pieniądze wstrzymane? Brak porozumienia z KE – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)

Magdalena Biejat kandydatką Lewicy – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia