Replikowanie głosów przez iPhone może być niebezpieczne ale i pożyteczne

Apple ogłosiło nowe narzędzie do replikowania głosów dla osób z dysfunkcją werbalną - Personal Voice. Dowiedz się, jak działa i jakie stwarza wyzwania dot. bezpieczeństwa i prywatności!

226

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Replikowanie głosów dla osób z dysfunkcją werbalną.
Replikowanie głosów dla osób z dysfunkcją werbalną.

Firma Apple ogłosiła wprowadzenie nowych narzędzi wspomagających dla iPhone’a i iPada. Głównie funkcji „Personal Voice”, która po zaledwie 15 minutach treningu ma imitować głos użytkownika podczas rozmów telefonicznych. Replikowanie głosów dla osób z dysfunkcją werbalną.

Kradnąc ci telefon zadzwonimy w twoim imieniu?

Narzędzie „Personal Voice” pozwala użytkownikom nagrywać teksty czytane ich głosem, co pozwala systemowi na naukę ich brzmienia. Powiązana funkcja „Live Speech” wykorzystuje „zsyntetyzowany głos” do odczytywania tekstu. Tekstu wpisanego przez użytkownika podczas połączeń telefonicznych, rozmów FaceTime i rozmów osobistych. Użytkownicy mogą także zapisywać często używane zwroty.

Jednak pojawiają się obawy związane z potencjalnym wykorzystaniem tej technologii do stworzenia przekonujących fałszywych nagrań audio, znanych jako „deepfake’i”, które mogą być wykorzystane do oszustw lub dezinformacji.

Apple zapewnia, że funkcja „Personal Voice” korzysta z wbudowanej sztucznej inteligencji w celu zapewnienia prywatności i bezpieczeństwa informacji użytkowników. Firma podkreśla również, że nowe funkcje zostały opracowane we współpracy z osobami z niepełnosprawnościami, mając na celu zwiększenie dostępności i inkluzji.

Inne firmy, takie jak Amazon, również badają podobne technologie replikacji głosu. Pomimo kontrowersji związanych z bezpieczeństwem, takie innowacje mają potencjał pomocy dla osób z deficytami w komunikacji werbalnej, takich jak osoby z ALS, oraz osób z utraconym głosem. Apple planuje wprowadzić nowe rozwiązania jeszcze w tym roku na swoich urządzeniach.

PLUSY? – dla osób z dysfunkcjami werbalnymi TAK!

Poza kontrowersjami – realne korzyści. Obok aspektów bezpieczeństwa, te technologie mają ogromny potencjał niesienia pomocy:

  • Osoby z deficytami w komunikacji werbalnej, czy utraconego głosu np. z powodu ALS, mogą wyraźnie na tym skorzystać.
  • Firma planuje też aktualizację aplikacji „Magnifier” dla osób słabowidzących, by lepiej rozpoznawała otoczenie użytkownika.

Nowe rozwiązania wejdą w życie na urządzeniach Apple jeszcze w tym roku.

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo. Kulinarna Reprezentacja Polski zdobyła złoto na Olimpiadzie 2024!!!

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia