Protest Rolników 20 lutego. Blokują Drogę S7 w obu kierunkach

Dzisiaj 20 lutego, rolnicy planują masowe protesty, do których dołączą myśliwi i kierowcy samochodów ciężarowych. Traktory blokują kluczowe drogi w Polsce, a także cztery główne przejścia graniczne z Ukrainą, dojazdy do przeładunkowych stacji kolejowych i portów morskich.

212

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Protest rolników w Medyce / PAP
Protest rolników w Medyce / PAP

Dziś, na drodze ekspresowej S7, doszło do gwałtownego protestu rolników, który skutkował całkowitym zablokowaniem ruchu w obu kierunkach. Rolnicy zdecydowali się na tę drastyczną formę protestu, aby przyciągnąć uwagę społeczeństwa do swoich postulatów i trudnej sytuacji, z jaką muszą się obecnie mierzyć. Protestujący rolnicy zgromadzili się na drodze S7 wczesnym rankiem, blokując wszelki ruch pojazdów. Użyli ciężkiego sprzętu rolniczego, takiego jak ciągniki i kombajny, aby utrudnić przejazd. Transparenty i hasła na banerach jasno wyrażały niezadowolenie rolników z aktualnej sytuacji w sektorze rolnictwa.

Rolnicy domagają się sprawiedliwych cen

Główne postulaty rolników to m.in. żądanie sprawiedliwszych cen skupu produktów rolnych, wsparcia finansowego dla gospodarstw rolnych oraz skutecznych działań rządu w zakresie ochrony rolników przed niekorzystnymi skutkami zmian klimatycznych. Rolnicy twierdzą, że obecne warunki ekonomiczne i pogodowe wpływają negatywnie na ich dochody i możliwość utrzymania się na rynku. Policja natychmiast interweniowała, próbując rozwiązać blokadę i przywrócić normalny ruch na drodze. Jednak rolnicy są zdeterminowani i zapowiadają, że utrzymają protest do czasu, gdy ich postulaty zostaną wysłuchane.

Władze muszą podjąć dialog

Ruch drogowy na S7 został sparaliżowany, co budzi frustrację kierowców i przedsiębiorców związanych z transportem. Wielu z nich wyraża obawy co do negatywnych skutków ekonomicznych, jakie mogą wyniknąć z tego protestu. Sytuacja rolników jest poważnym problemem społecznym, który wymaga uwagi i dialogu ze strony władz. Czy rząd zareaguje na postulaty rolników, czy też konieczne będą dalsze działania protestacyjne, pozostaje do zobaczenia w najbliższych dniach. Jedno jest pewne – blokada drogi S7 to nie tylko problem ruchu drogowego. Ale także sygnał społeczny, że rolnicy oczekują działań na rzecz poprawy swojej sytuacji i warunków pracy.

fot. @Mir_AS / X

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia