Rewolucja w portfelu – banki testują nowe rozwiązania

Banki testują nowe karty płatnicze - chodzi o bezpieczeństwo, funkcjonalność i atrakcyjny wygląd

204

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

rewolucja w portfelu, karty płatnicze leżą na portfelu
rewolucja w portfelu - banki wprowadzą nowe karty płatnicze

Czy szykuje się rewolucja w portfelu? Wszystko wskazuje na to, że tak. Nie ma się jednak czym martwić. Karty płatnicze, które od lat towarzyszą nam w codziennych płatnościach, mogą wkrótce przejść prawdziwą metamorfozę.

Kilka banków, w tym potentat BNP Paribas, intensywnie testuje nowatorskie rozwiązania. Mają one na celu unowocześnienie zarówno wyglądu, jak i funkcjonalności kart. Co to oznacza dla przeciętnego użytkownika? Obecny wygląd kart płatniczych został ustalony w 1985 roku i, zdaniem wielu ekspertów, przestał odpowiadać na potrzeby współczesnego świata. Nowe karty miałyby zostać pozbawione kilku charakterystycznych elementów, takich jak pasek magnetyczny i pole na podpis. Numer karty zostałby przeniesiony na tylną stronę i nadrukowany płasko, zamiast dotychczasowego tłoczenia. Te zmiany mają na celu nie tylko zwiększenie trwałości kart i obniżenie kosztów ich produkcji, ale również nadanie im bardziej atrakcyjnego wyglądu.

Rewolucja w portfelu – co się nie zmieni?

Warto wiedzieć, że planowane modyfikacje nie obejmą zmiany rozmiaru kart. Eksperci podkreślają, że byłoby to niepraktyczne, ponieważ wymusiłoby dostosowanie do nowych wymiarów bankomatów i terminali płatniczych na całym świecie. Obecne wymiary kart (53,98 mm wysokości, 85,6 mm szerokości i 0,76 mm grubości) są ściśle określone normą ISO/IEC 7810 i stanowią swego rodzaju uniwersalny standard.

Oprócz zmian wizualnych, nowe karty mogą również oferować dodatkowe funkcje. Przykładem może być integracja z technologią NFC, która umożliwia płatności zbliżeniowe nie tylko w sklepach, ale również w komunikacji miejskiej czy podczas kontroli dostępu do budynków.

Nowe rozwiązania są na razie w fazie testów, ale jeśli okażą się satysfakcjonujące, możemy spodziewać się, że w niedalekiej przyszłości wprowadzone zostaną nowe karty płatnicze. Co prawda będzie to oznaczać ich wymianę, jednak w zamian użytkownicy  będą mogli cieszyć się nowoczesnymi i atrakcyjnie wyglądającymi dokumentami.

Które banki testują nowe karty płatnicze?

Rewolucja w portfelu przygotowywana jest przez znane firmy finansowe na całym świecie. Oprócz BNP Paribas, nad zmianami w kartach płatniczych pracują również inne banki, m.in. Crédit Agricole i Société Générale. Wkrótce jednak mogą do nich dołączyć inne instytucje finansowe stawiające na komfortowe i nowoczesne rozwiązania. Nowe karty płatnicze mogą być wykonane z bardziej ekologicznych materiałów, np. z biodegradowalnego plastiku. Będą także trwalsze i tańsze w produkcji. Istnieje również możliwość wprowadzenia personalizowanych kart z nadrukiem zdjęcia lub ulubionego motywu klienta.

Planowane zmiany w kartach płatniczych to nie tylko kwestia estetyki. Nowe rozwiązania mogą przynieść wiele korzyści zarówno dla banków, jak i użytkowników. Nowoczesne karty będą bardziej trwałe, bezpieczne, wygodne w użyciu i funkcjonalne. Należy jednak pamiętać, że wdrożenie nowych rozwiązań wiąże się również z pewnymi wyzwaniami, takimi jak konieczność dostosowania infrastruktury płatniczej. Na nowe karty płatnicze będzie trzeba zatem jeszcze trochę poczekać.

Przeczytaj także o tym, że telefoniczni oszuści podszywają się pod banki.

Odwiedź restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby z niepełnosprawnościami. Oferuje ona pyszne jedzenie i najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia