Loty narciarskie Oberstdorf Puchar Świata

Czas na Puchar Świata w lotach narciarskich w Oberstdorfie (22-25 lutego), gdzie wystartuje czterech naszych zawodników. Zawodnicy rywalizują m.in. o Małą Kryształową Kulę.

114

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu jest zjazd skoczni mamuciej w oberstdorf. Loty narciarskie Oberstdorf Puchar Świata.
Loty narciarskie Oberstdorf Puchar Świata - Heini-Klopfer-Skiflugschanze – mamucia skocznia narciarska. Źródło (stylowoztelemarkiem.pl)

Loty narciarskie Oberstdorf Puchar Świata – oczywiście na kolejny weekend ze skokami skoczkowie przenoszą się do Niemieckiego Oberstdorfu w dolinie Stillachtal. Na mamucią skocznię narciarską imienia Heiniego Klopfera o punkcie konstrukcyjnym K-200 metrów i rozmiarze HS 235. Po zmaganiach w Stanach Zjednoczonych (Lake Placid) i w Japonii (Sapporo) najlepsi skoczkowie globu powracają do Europy. Gdzie odbędą się trzy konkursy, ponieważ zawodnicy wystąpią w dwóch konkurach indywidualnych i konkursie duetów.

Skocznia jest największym obiektem w Niemczech, jak również jednym z 5 skoczni mamucich na świecie. Ponieważ pod względem rozmiaru (ex aequo) z Kulm – trzecia na świecie.

Loty narciarskie Oberstdorf Puchar Świata – skoczkowie

Oczywiście już znamy skład Polaków na loty narciarskie w Oberstdorfie. Ponieważ trener reprezentacji Polski Thomas Thurnbichler ogłosił skład polskiej kadry na zawody Pucharu Świata w lotach narciarskich w Oberstdorfie. W rywalizacji zaplanowanej od 22 do 25 lutego na obiekcie im. Heiniego Klopfera (HS235) wystąpi czterech Polaków: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła.

A z kolei pięciu Biało-Czerwonych, mają wystąpić w Pucharze Kontynentalnym, a będą to: Jan Habdas, Kacper Juroszek, Maciej Kot, Andrzej Stękała i Jakub Wolny. Najbliższe konkursy odbędą się w Iron Mountain (USA).

Konkursy na mamucie im. Heiniego Klopfera są organizowane co kilka lat. Najczęściej, trzykrotnym triumfatorem był oczywiście nie kto inny jak rekordzista świata w długości lotu narciarskiego. Jest to niesamowity lotnik z Austrii Stefan Kraft, a łącznie pięć razy stawał na podium. Po dwa zwycięstwa odnieśli Słoweniec Timi Zajc, Fin Matti Nykaenen, także Austriacy Martin Koch i Werner Rathmayr. Kamil Stoch na „mamucie” w Oberstdorfie wygrywał 3 lutego 2019 roku. Jeszcze na podium stawali tu również Kubacki i Żyła.

Loty narciarskie Oberstdorf Puchar Świata – program

Program Pucharu Świata w Oberstdorfie.

22 lutego (czwartek).

9.30 — Odprawa techniczna.
14.15 — Oficjalny trening.
16.40 — Kwalifikacje.

23 lutego (piątek).

14.45 — Seria próbna.
15.45 — Konkurs duetów.

24 lutego (sobota).

14.30 — Seria próbna.
16.00 — Konkurs indywidualny.

25 lutego (niedziela).

14.30 — Kwalifikacje.
16.00 — Konkurs indywidualny.

Transmisje z wszystkich konkursów z PŚ w Oberstdorfie dostępne będą w TV na kanałach Eurosport 1 i TVN. Kwalifikacje do obu zawodów indywidualnych będzie można oglądać wyłącznie w Eurosporcie 1. Skoki w Oberstdorfie można obejrzeć online live stream na Polsat Box Go i w Playerze. Oczywiście jeszcze tekstowe relacje „na żywo” do wszystkich serii z lotów narciarskich w Niemczech w np. Interii, SportoweFakty.

Loty narciarskie Oberstdorf Puchar Świata – krótki opis skoczni.

Skocznia powstała z inicjatywy trójki miejscowych skoczków: Heiniego Klopfera, Josefa Weilera i Toniego Brutschera, którzy marzyli o wybudowaniu w Niemczech obiektu większego od Bloudkovej velikanki w Planicy. Pierwotnie rozważano rozbudowę istniejącej Schattenbergschanze, jednak w 1949 r. podjęto decyzję o stworzeniu od podstaw skoczni w nowej lokalizacji. Budowę drewnianej konstrukcji, opartej na projekcie architekta i skoczka Heiniego Klopfera, ukończono w zaledwie pięć miesięcy − pomiędzy lipcem 1949 r., a 10 grudnia 1949. I oczywiście pierwsze testowe skoki oddano na niej 2 lutego 1950, a wykonali je trzej pomysłodawcy obiektu (inauguracyjny lot na 90 m odbył Heini Klopfer, zaś najdłuższy − Sepp Weiler na 115 m).

Na skoczni imienia Heiniego Klopfera regularnie odbywa się Puchar Świata w lotach narciarskich. Miasto kilkakrotnie gościło także zawodników w ramach Mistrzostw Świata w lotach narciarskich w 1973, 1981, 1988, 1998 i 2008 roku. Złote medale na skoczni im. Heiniego Klopfera zdobywali chronologicznie Hans-Georg Aschenbach, Jari Puikkonen, Ole Gunnar Fidjestoel, Kazuyoshi Funaki i Gregor Schlierenzauer.
Aktualny rekord skoczni wynosi 242,5 metra, zaś jego autorem jest Domen Prevc. Słoweniec uzyskał taki rezultat podczas konkursu Pucharu Świata w marcu 2022 roku.

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: UAE Tour 2024 wieloetapowy wyścig kolarski

https://bezpiecznapodroz.org/sluchaj-nas-online/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia