Kulminacja protestów rolników w Warszawie. Trudny wtorek dla mieszkańców stolicy

203

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Kulminacja protestów rolników w Warszawie. Trudny wtorek czeka mieszkańców stolicy
Kulminacja protestów rolników w Warszawie. Trudny wtorek czeka mieszkańców stolicy

Jutro w stolicy apogeum protestów rolników, którzy sprzeciwiają się m.in. Zielonemu Ładowi i polityce rządu ws. importu żywności z Ukrainy.

Kulminacja protestów rolników w Warszawie

Protestujący rolnicy zbiorą się około południa przed Pałacem Kultury i Nauki, a następnie przemaszerują przed Sejm i Kancelarię Premiera. Zapowiadane wydarzenia mogą spowodować znaczne utrudnienia w ruchu drogowym i komunikacji miejskiej.

Komisarz Marta Gierlicka z Komendy Stołecznej Policji ostrzega, że protestujący mogą blokować ulice, co spowoduje utrudnienia w poruszaniu się po Warszawie. Mieszkańcy stolicy proszeni są o korzystanie z komunikacji miejskiej, ale należy też wziąć pod uwagę, że mogą wystąpić zmiany w trasach autobusów i tramwajów.

Utrudnienia czekają również mieszkańców podwarszawskich miejscowości, ponieważ rolnicy planują zablokować drogi dojazdowe do stolicy.

Dzisiaj rano doszło również do intensywnych protestów rolników w Brukseli, gdzie kilkaset traktorów wjechało do miasta. Protestujący podpalili opony i przerwali policyjne blokady w dzielnicy europejskiej. W odpowiedzi policja użyła armatek wodnych.

Sytuacja jest napięta, a rolnicy zapowiadają, że protesty będą kontynuowane do czasu spełnienia ich postulatów. Rząd obiecał podjąć rozmowy z protestującymi, ale na razie nie doszło do żadnego przełomu.

O dalszym rozwoju wydarzeń będziemy informować na bieżąco.

Odkryj więcej na naszej stronie!

Ten artykuł to tylko początek. Zapraszamy do zapoznania się z innymi ciekawymi treściami, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Na naszej stronie znajdziesz szeroki wybór materiałów, na różne tematy. Od aktualnych wydarzeń po ciekawostki historyczne, tajniki motoryzacji i porady dotyczące codziennego życia oraz zdrowego odżywiania.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Zaginięcie 13-letniej Agnieszki – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1.03.2024 i kolejne dni żołnierze wyklęci – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia