Wakacyjny lot liniami Ryanair będzie droższy? Winny jest Boeing.

Boeing ma problemy z zaplanowaną na koniec Kwietnia, dostawa 57 maszyn dla Ryanair'a.

116

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wakacyjny lot liniami Ryanair - widok startującego z greckiego lotniska samolotu pasażerskiego. Cały kadłub biały, jedynie spód jest ciemno-granatowy, na boku ogromny, niebieski napis RYANAIR.

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest planowanie w każdym biznesie. Nie inaczej jest z Ryanair, tanimi liniami lotniczymi, które zapowiadają, że w sezonie letnim mogą podnieść ceny biletów oraz ograniczyć planowaną liczbę lotów. Powodem jest kłopotliwa sytuacja amerykańskiego producenta samolotów Boeing, który nie dostarcza zamówionych maszyn na czas. Wakacyjny lot liniami Ryanair

Problemy Boeinga

Zamówione przez Ryanair 57 samolotów Boeing Max 8-200, zgodnie z zawartą umową miały być dostarczone do końca kwietnia. Jednak Boeing ma opóźnienia w produkcji i certyfikacji swoich odrzutowców, spowodowane serią awarii i wypadków z udziałem modelu 737 Max 9.

W styczniu tego roku, o czym pisaliśmy w naszych wiadomościach, doszło do dramatycznego incydentu, gdy z samolotu linii Alaska Airlines lecącego z Portland do Ontario odpadł kawałek kadłuba i okna. A to tylko jeden z wielu przypadków, które ujawniły problemy z jakością i bezpieczeństwem samolotów Boeinga.

Ile samolotów dostanie Ryanair?

Michael O’Leary, szef Ryanaira, powiedział na piątkowej konferencji prasowej, że jest pewny, że otrzyma od Boeinga od 30 do 40 samolotów, ale nie jest pewny, czy dostanie od 45 do 50. Stwierdził – „Nie mamy pojęcia, ile samolotów dostaniemy od Boeinga”.

O’Leary dodał, że jeśli dostanie tylko 40 samolotów, Ryanair może być zmuszony do wprowadzenia niewielkich cięć w rozkładach lotów do końca marca. To oznacza, że ceny biletów lotniczych mogą wzrosnąć w sezonie letnim o 5÷10%.

Według CNN, popyt na podróże międzynarodowe znacząco wzrósł w ubiegłym roku, a to spowodowało gwałtowny wzrost cen biletów lotniczych na całym świecie.

Przewoźnik domaga się rekompensaty

O’Leary skrytykował Boeinga za opóźnienia i problemy z jakością. „To niedopuszczalne. Boeing będzie próbował się usprawiedliwiać. Myślę, że dostaniemy skromną rekompensatę od Boeinga” – powiedział. Dodał jeszcze – „Teraz skupiamy się na zdobyciu tych cholernych samolotów”.

Boeing wyraził żal z powodu wpływu, jaki ma sytuacja na jego klienta Ryanair. Rzecznik Boeinga informuje, że firma jest w stałym kontakcie z klientami w sprawie zmian w harmonogramie dostaw oraz działa nad poprawą jakości i wydajności 737.

CNN zauważa, że komentarze O’Leary’ego następują prawie miesiąc po tym, jak wyraził duże zaufanie do kierownictwa Boeinga. Pochwalił wtedy wysiłki Davida Calhouna i Briana Westa, dyrektora generalnego i dyrektora finansowego koncernu, mające na celu naprawę firmy. „Myślę, że bezpieczeństwo jest ich priorytetem numer jeden” – stwierdził O’Leary. Wakacyjny lot liniami Ryanair

Co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia