Orędzie Joe Bidena. J. Nawalna i O. Zełenska bojkotują Prezydenta USA?

Już nie "czy" ale "jak" bojkot Ołeny Zełeńskiej i Julii Nawalnej wpłynie na orędzie Joe Bidena?

169

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Orędzie Joe Bidena. J. Nawalna i O. Zełenska protestują
Orędzie Joe Bidena. J. Nawalna i O. Zełenska protestują

Orędzia prezydenckie w Stanach Zjednoczonych stanowią ważną tradycję polityczną, w ramach której prezydent USA prezentuje Kongresowi i narodowi ocenę sytuacji w kraju oraz kierunek, w którym zmierza jego administracja. Jest to także okazja do wyznaczenia priorytetów politycznych i przedstawienia planów na przyszłość. Jednakże, niektóre postaci, jak Ołena Zełenska i Julia Nawalna, postanowiły odmówić uczestnictwa w tegorocznych orędziach Joe Bidena, wywołując pewne kontrowersje i ciekawość. Orędzie Joe Bidena. J. Nawalna i O. Zełenska bojkotują Prezydenta USA?

Orędzie Joe Bidena. J. Nawalna i O. Zełenska bojkotują Prezydenta USA?

Tradycja orędzi prezydenckich sięga początków republiki amerykańskiej. Pierwszy prezydent, George Washington, wygłosił swoje orędzie inauguracyjne w Nowym Jorku w 1789 roku. Od tamtego czasu, praktycznie każdy prezydent kontynuował tę praktykę, wygłaszając coroczne orędzia o stanie państwa. Wyjątkiem było kilka okresów, kiedy z różnych powodów tradycja ta została przerwana.

Orędzia prezydenckie są ważnym momentem w kalendarzu politycznym USA. To okazja dla prezydenta do komunikacji z narodem i kierowania jego uwagi na kluczowe kwestie polityczne, gospodarcze, społeczne i międzynarodowe. Jest to również sposobność do podsumowania osiągnięć i ogłaszania planów na przyszłość, co może mieć istotne znaczenie dla kształtowania opinii publicznej i legitymizacji działań administracji.

Decyzja Ołeny Zełenskiej i Julii Nawalnej

W tym kontekście, decyzja Ołeny Zełenskiej, żony prezydenta Ukrainy, oraz Julii Nawalnej, żony zmarłego antyputinowskiego opozycjonisty, o odmowie udziału w tegorocznych orędziach Joe Bidena, budzi pewne zainteresowanie. Oba przypadki wydają się być oparte na indywidualnych przesłankach. Żona prezydenta Ukrainy wskazała na trudności związane z pogodzeniem terminów różnych wydarzeń. Julia Nawalna tłumaczyła swoją decyzję zmęczeniem i potrzebą odpoczynku po niedawnych przeżyciach związanych ze śmiercią męża.

Jednak są też inne fakty zmarły mąż Julii Nawalnej, Aleksiej, nie cieszył się sympatią wśród Ukraińców. Dlaczego? ze względu na swoje poglądy polityczne. W szczególności pamiętane są jego wypowiedzi po aneksji Krymu przez Rosję w 2014 roku. Nie odciął się wówczas od działań Kremla. Dodatkowo, zgodnie z informacjami przekazanymi przez „Washington Post”, prezydent Zełenski ostatnio starają się utrzymać dystans w relacjach z administracją Bidena. Nie chcą zaszkodzić stosunkom z Republikanami. Od nich bowiem zależy zgoda Kongresu na przyznanie pakietu pomocy dla Ukrainy w wysokości 60 miliardów dolarów.

Goście Specjalni Tegorocznego Orędzia Joe Bidena

Tegoroczne orędzie Joe Bidena ma również swoich specjalnych gości, którzy przyczyniają się do zróżnicowania i bogactwa wydarzenia. Wśród nich znajdują się rodzice dziennikarza „Wall Street Journal” aresztowanego w Rosji pod zarzutem szpiegostwa. Pierwsza osoba urodzona w USA dzięki zapłodnieniu in vitro. Ponadto członkowie rodzin zakładników przetrzymywanych w Strefie Gazy przez palestyńską organizację terrorystyczną Hamas.

Orędzia prezydenckie odgrywają istotną rolę w życiu politycznym Stanów Zjednoczonych, stanowiąc nie tylko moment refleksji nad osiągnięciami i wyzwaniami kraju. Jest też ważną platformę komunikacyjną dla prezydenta i jego administracji. Decyzje takie jak odmowa udziału, w przypadku Ołeny Zełenskiej i Julii Nawalnej, mogą stanowić przedmiot zainteresowania i dyskusji. Bez wątpienia wpływając na percepcję i interpretację samego orędzia.

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY.  kontakt@radiobp.org  
Zapraszamy do Kulinarnej Nawigacji z Jarosławem Uścińskim

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia