Włamanie na profil FB Urzędu Miasta Piekary Śląskie. Ktoś postanowił „urozmaicić” profil UM poprzez…rolki z pornografią

W dniu 19 marca na oficjalnym profilu Urzędu Miasta Piekary Śląskie na portalu społecznościowym Facebook pojawiło się nagranie video przedstawiające nagą kobietę.

207

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

19 marca na oficjalnym profilu Urzędu Miasta Piekary Śląskie na portalu społecznościowym Facebook pojawiło się nagranie video przedstawiające nagą kobietę.
19 marca na oficjalnym profilu Urzędu Miasta Piekary Śląskie na portalu społecznościowym Facebook pojawiło się nagranie video przedstawiające nagą kobietę.

Incydent ten wywołał oburzenie mieszkańców oraz natychmiastową reakcję władz miasta. Sytuacja spowodowała również burzę emocji wśród internautów.

Włamanie na profil FB Urzędu Miasta

Prezydent miasta, Sława Umińska-Kajdan, poinformowała na Facebook’u, że doszło do włamania na profil Urzędu Miasta. Wyraziła również nadzieję, że służby odpowiedzialne za śledztwo szybko znajdą sprawców, a ci poniosą odpowiednie konsekwencje.

„Mamy włamanie na profil FB miasta! Próbujemy rozwiązać problem. Nie jestem w stanie każdemu z Państwa odpisać osobno. Mam nadzieję, że problem zostanie rozwiązany a służby znajdą odpowiedzialnych” – poinformowała w mediach społecznościowych prezydent Piekar Śląskich.

Internauci reagujący na ten skandal wyrażają zaniepokojenie oraz spekulują na temat możliwych motywacji stojących za tym działaniem. Niektórzy sugerują, że może to być związane z kampanią wyborczą, w której prezydent Umińska-Kajdan będzie ubiegać się o kolejną kadencję.

Warto przypomnieć, że Sława Umińska-Kajdan zdobyła mandat radnej Piekar Śląskich w 2006 roku, startując z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. A potem, w 2010 roku, reprezentując lokalny komitet.

W 2014 roku podjęła się wyzwania ubiegania się o stanowisko prezydenta miasta. Zwyciężyła w drugiej turze głosowania, pokonując dotychczas urzędującego prezydenta – Stanisława Korfantego.

W kolejnych wyborach w 2018 roku, Sława Umińska-Kajdan ponownie została wybrana na kolejną kadencję. Tym razem już w pierwszej turze głosowania.

Reakcje internautów

Pod postem dotyczącym skandalicznego włamania na profil Facebook Urzędu Miasta Piekary Śląskie, komentarze internautów odzwierciedlają zróżnicowane reakcje społeczności.

Jedni wyrażają ironiczne podejście, jak w przypadku komentarza „Kampania wyborcza w toku …”, sugerując, że incydent może mieć związek z nadchodzącymi wyborami samorządowymi.

Inni, jak użytkownik, który napisał „Nie, nie, wszystko ok, proszę zostawić”, wyrażają dystans i próbują zminimalizować powagę sytuacji w sposób prześmiewczy.

Pojawiają się również inne żartobliwe komentarze: „Ciekawe kulisy kampanii wyborczej, takie od d**y strony ale program ciekawy”

Niektórzy internauci zastanawiają się nad tożsamością nagiej kobiety i, być może, ewentualnych jej powiązań z piastowaniem funkcji publicznych, pisząc: „Mamy nadzieję że dowiemy się kto jest na tym filmiku”.

Prezydent Piekar Śląskich, odpowiadając na te komentarze, podkreśliła zaś powagę sytuacji. „Mamy nadzieję, że dowiemy się kto jest za to odpowiedzialny i poniesie stosowne konsekwencje”.

Urząd Miasta Piekary Śląskie zapewnia, że podejmuje wszelkie działania w celu rozwiązania sytuacji oraz przywrócenia bezpieczeństwa na swoim profilu internetowym.

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Drogi Czytelniku!

Z radością witamy Cię na naszym portalu informacyjnym, prowadzonym przez osoby z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że jesteś z nami i stajesz się częścią naszej społeczności. Twoja obecność na naszym portalu jest dla nas ogromną motywacją do dalszej, owocnej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia